Doxa Antimagnetique
Odpowiedz do tematu

sagvartok
[Usunięty]
:
Że taniej, nie znaczy lepiej, ani tak samo. Ileż to razy kumotrzy pokazywali 'dzieła' tańszych domorosłych artystów np z 'wędrującym' po tarczy swiss made. Ja bym dał tylko kopertę do roboty, poszukał wskazówek u jakiegoś dawcy, czyszczenie i smarowanie werku, ewentualnie dobranie szkła i tyle. Tarczy bym nie ruszał. Fajna Dosia.

Ostatnio zmieniony przez sagvartok 2010-07-08, 13:59, w całości zmieniany 1 raz
:
A powiedzcie mi drodzy kumotrzy jak wyciągnąć werk z koperty, bo chciałem sobie tarcze przeczyścić. Odkręciłem śrubki mocujące wyciągnąłem wałek i jak cementem, a nie chciał bym tego zbyt brutalnie traktować gdyby był jakiś oczywisty sposób na który nie wpadłem. :oops:

perfekcja to tylko cel...
/Marcin
:
A nie masz trójdzielnej koperty przypadkiem?
Poka foty jakieś.

:
a no jest 3 dzielona :oops: dlatego ktoś tam tak nadziobał :evil: na razie tego nie ruszam jak znajdę czas to popróbuje… ale tak na przyszłość to normanie to podważyć? śrubokrętem czy jest jakiś bez narzędziowy sposób?

Zdjęć nawet nie próbuje robić moim złomem :neutral:

Dzięki jakkolwiek :mrgreen:

perfekcja to tylko cel...
/Marcin
:
Obejrzyj dokładnie górny pierścień, ten ze szkiełkiem. Gdzieś na obwodzie powinieneś mieć zagłębienie do podważenia. Normalnie ładuj w to śrubokręcik i samo odskoczy! Albo nożyk do koperty.
Wtedy werk wyjdzie górą.

:
A ja mam pytanie, poluzowałem taką małą śrubkę obok koronki,
chciałem wyjąć wałek. Teraz jak go spowrotem wsadzam, to ta śruba kręci się w kolo.
Nie mogę nastawić godziny, tylko mogę go nakręcać. Moje pytanie brzmi:
Czy narobiłem kałabany i uszkodziłem coś w mechanizmie ? :razz:

Pozdrawiam, Bartek
:
Nie. Za bardzo wykręciłeś śrubkę. Czea cię albo zdejmowanie tarczy, albo mostka - co wolisz ... :)

:
Denikleus, żadnym śrubokrętem, tylko nożykiem do kopert, ewentualnie scyzorykiem ale delikatnie, śrubokrętem pokaleczysz kopertę.

hosk, jest dokładnie tak jak pisze Alami, tej śrubki się nie odkręca a tylko popuszcza o 05-1,5 obrotu, specjalnie nic nie uszkodziłeś ale mechanizm trzeba rozebrać żeby to usprawnić.

:
Aha, kamień spadł mi z serca :mrgreen: . Nie będę więcej w nim grzebał,
oddam do doktora.
Starałem się wyczyścić tarczę, na środku syf schodzi całkiem dobrze,
najgorzej że jest dość mocno zabrudzona koło tych drobnych indeksów i niestety
wszelkie próby ingerencji konczą sie zmyciem podziałki.
Pójdzie jednak do SPA.
Ps. Dzięki kumotrzy za odpowiedzi, już się bałem że coś spartoliłem.

Pozdrawiam, Bartek
uki999
[Usunięty]
:
Niestety dziś musiałem rozstać się z doxą ponieważ mój przyjaciel zatęsknił z nią :wink:
Zegarek trafił z powrotem do niego, czy będzie ją odnawiał nie wiem :cry:
Cóż takie koleje życia...
Ale nie smućcie się!
Ta doxa spodobała mi się tak bardzo że nie mogłem jej nie mieć :smile:
Kalkulując koszty renowacji, trudność zdobycia oryginalnych wskazówek no i koszt jej kupna, stwierdziłem że "taniej" wyjdzie mnie kupienie już po renowacji.
(Wiem zero w tym przyjemności z robienia zegarka i patrzenia jak staje się perełką jedyną w swoim rodzaju) :oops:
Możecie mnie za to znienawidzić, kocham naprawiać czasomierze i patrzeć na nie godzinami jak się zmieniły.
Oto mój nowy nowy nabytek Doxa Anti-magnetique w nowej odsłonie. :mrgreen:


Ostatnio zmieniony przez uki999 2010-07-09, 21:29, w całości zmieniany 2 razy
:
bajeczna

:
Wgląda pięknie, nie wiem tylko jak z wiernością odtworzenia szczegółów w stosunku do oryginału.

:
Wygląda jak spod igły :shock:
Gratulacje.

Kubek
[Usunięty]
:
po moich doświadczenich z renowacją zdecydowanie pochwalam decyzję o wymianie na lepszy model. Bardzo ładna :)
i jeszcze jedno - osobiście zidentyfikowałem tylko dwa miejsca w kraju gdzie można poddać renowacji tarczę. Dlatego jak zegarmistrz mówi, że to zrobi to i tak ostatecznie odsyła do Warszawy albo Poznania no i dolicza sobie prowizję plus koszty. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że zegarmistrz ma upusty przy renowacji (np. w Warszawie) więc bierze praktycznie drugie tyle co renowator

:
no smaczna doxia

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.