Kieszonkowy elektromechaniczny budzik Łucza
Odpowiedz do tematu

: Kieszonkowy elektromechaniczny budzik Łucza
Arcyciekawa zabawka. Swego czasu miałem sam mechanizm, który gdzieś mi wpadł w ręce. A tym razem za grosze nabyłem cały kompletny egzemplarz.

Brzęczy tak, że zęby bolą. Regulacja budzika poprzez obrotowy pierścień na krawędzi tarczy.











...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
Arek
[Usunięty]
:
To żeś dał reckę :roll: "elektromechaniczny", "arcyciekawy" i koniec... :!:
Czemu jest arcyciekawy i co znaczy elektromechaniczny??????????

:
Już się poprawiam.

Zegarek jest arcyciekawy, bowiem posiada kombinowany mechanizm. Sam zegarek jest napędzany werkiem z ręcznym naciąiem, pochodzącym prawdopodobnie z któregoś z damskich modeli Łucza. Natomiast budzik jest elektryczny. Samo połączenie tych dwu elementów jest niesamowite.

Zabawka jest niewielka. Wymiary: 63x43x13.

Można by go podłączyć do bomby zegarowej.

A oto fotka wnętrza:


...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Wow
Nie wyobrażałem sobie że jest taki malutki. Ogólnie fajna sprawa :cool:

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
:
Z ta bomba to mnie zaciekawiles - przeciez ten zegarko budzik to istny zapalnik :twisted:

:
Mechanizm to zwykły Łucz 1800, zresztą produkowany do dzisiaj w niemal niezmienionej formie. Ciekawy pomysł, żeby na damskim 18mm mechanizmie zrobić budzik - to chyba unikat w skali świata...

Ну, погоди! :wkurzony:
:
No, teraz jest produkowany w poważnie zmienionej formie ;) - wygląda jak z puszki po sardynkach. Kiedyś 1800 i 1801 były ładnie wykańczane, a także produkowane w kategorii "I", czyli dokładniejszy.

:
w sam raz do podręcznego bagażu na lotnisku....

Fan zegarków Casio
:
Szykuje się chyba kolejna dyskusja o tandetnosci mechanizmu :grin: . Bo ja mam jednego nowiutkiego Łucza i ma 1801.I. Może bez pasków, ale niezły. Ciekawe tylko, że na tarczy jest 15 jewels, a koo centralne ma łożysko rubinowe co wskazuje, że jest minimum 16 kamieni :???: Ruskie tandeciarstwo :)

Przy okazji, raz na Allegro był Łucz z mocno oszczędnosciową wersją - naliczyłem 11 kamieni, reszta łożysk metalowa :)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Ale stary?
Ja miałem kilka bez kamienia na łożysku centralnym. Może im tarcze z nich zostały ;)

:
Ale jakie ładne skóropodobne etui :razz: Można w kieszeni nosić, albo przypiąć do paska przy pasie i szpanować na bazarku :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Ten wątek pewnie już przegląda CBŚ, FBI, CIA i NBA. :mrgreen:

:
Blaz napisał/a:
Ten wątek pewnie już przegląda CBŚ, FBI, CIA i NBA. :mrgreen:


Łukasz, zapomniałeś o najważniejszym: CBA :twisted: :mrgreen:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Очень красивый будильник !!!

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.