Zagadka.
Odpowiedz do tematu

: Zagadka.
Trafił mi się taki niemiecki "no name" i nie mogę rozgryźć co to może być

W środku Laco 526 taki jak ten

Koperta i dekiel Kollmar & Jourdan

Wygląda na lata 50,ale w tym czasie Laco stosowała Durowe 520 no i dekielek jakby wcześniejszy.Może to jednak lata 40?Pomoże ktoś w datowaniu?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
--

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2013-08-21, 19:33, w całości zmieniany 1 raz
Maras68
[Usunięty]
:
kurcze Jacka zamurowało :popcorn:

:
...na amen, bo nawet podpisu brak :))

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Werk to Durowe 526 z przekładnią na centralny sekundnik - orydżinał był z subsekundą na 6.
Ergo, jeśli jest sygnowany Lanco - to pewnie robiło to Laco.
Koperta "walcowana" na 20 mikronów ... typowo dla przełomu '50/60. Jakbym miał się zakładać - koniec lat '50.

Edyta - ale ja gupia pipa jestem :facepalm:
Durowe to jest inny numer, 412. Już se sprawdziłem i jestem bardzo mądry :złośliwiec:
I masz rację ze jest zagwozdka - bo to werk z lat '40, a sama stylistyka pokazuje +10 lat.
Moim zdaniem - manufakturówka na gotowcach.

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2013-08-21, 20:54, w całości zmieniany 1 raz
Maras68
[Usunięty]
:
miejmy nadzieję, że z Jackiem wszystko OK, dziwny ten post, podejrzany...

:
Maras68 napisał/a:
kurcze Jacka zamurowało :popcorn:


W robocie byłem i telefon położył kres zapędom publicystycznym :))

To klasyczny dojczy wytwór z Pforzheim. Krzysiek ma rację: ten "walzgold" wskazuje na lata 50.

Gboo.

[ Dodano: 2013-08-21, 21:27 ]
Maras68 napisał/a:
miejmy nadzieję, że z Jackiem wszystko OK, dziwny ten post, podejrzany...


Moja ex utrzymuje, że to ja jestem podejrzany cool

G.

:
ALAMO napisał/a:
Werk to Durowe 526 z przekładnią na centralny sekundnik - orydżinał był z subsekundą na 6.


To jest oryginalnie 526, natomiast sub to 522 i 523.

Cytat:

Ergo, jeśli jest sygnowany Lanco - to pewnie robiło to Laco.
Laco dostarczało niesygnowane mechanizmy wielu firemkom skłądającym tak jak w tym przypadku.
Cytat:
Koperta "walcowana" na 20 mikronów ... typowo dla przełomu '50/60. Jakbym miał się zakładać - koniec lat '50.


Dokładnie jest to wyrób zaraz powojenny.

Cytat:
Edyta - ale ja gupia pipa jestem :facepalm:
Durowe to jest inny numer, 412. Już se sprawdziłem i jestem bardzo mądry :złośliwiec:


I dalej durna pipa jesteś, bo Durowek 410 i 412 jest dużo większy od Laco 523 i 526. Są to dwa różne mechanizmy pomimo że wyglądają na pierwszy rzut tak samo.

Cytat:
I masz rację ze jest zagwozdka - bo to werk z lat '40, a sama stylistyka pokazuje +10 lat.


Bifora rocznik 1936



:złośliwiec:

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2013-08-22, 08:47, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
"KJ" z czymś mi się kojarzy - zobaczę wieczorem... Coś mi świta z DDR - widziałem już taki zegarek na uhrforum.de... Znajdę to napisze...

Ostatnio zmieniony przez MirekArican 2013-08-22, 17:54, w całości zmieniany 1 raz
:
K+J to Kollmar & Jourdan,robili też koperty do Ruhli,sam mam taką.
Znalazłem kopertę z okresem produkcji http://watch-wiki.org/ind...it_Kurtz_251-ad

Ostatnio zmieniony przez buran 2013-08-22, 19:02, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
K-J robili koperty praktycznie dla całego zegarmistrzowskiego przemysłu niemieckiego z tym że nie wszędzie się sygnowali.

Pozdro!!!
:
Dzięki za pomoc,ciężko będzie dociec kto go wyprodukował.Kto wie,może Kurtz?

Ostatnio zmieniony przez buran 2013-08-28, 16:37, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
:)

:
A taki mechanizm ktoś poznaje?Jakaś wariacja PUW 360?

z takiego zegarka

edyta
Już wiem to OSCO 65

Ostatnio zmieniony przez buran 2013-09-08, 08:26, w całości zmieniany 2 razy
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.