Stoper?!
Odpowiedz do tematu

: Stoper?!
Nabyłem takiego cudaka. Nie wiem co to jest, ale mi się podoba. Koperta ma 36mm szerokości. L2L2 42mm. Ma ktoś jakąś koncepcję co to za mechanizm? Wskazówka pięknie płynie :)





:
To ma koło kolumnowe??
Wypas!

:
Santino, chyba tak skoro jest tylko jeden przycisk :) Ale nie pytaj gdzie, bo moja wiedza techniczna z zakresu mechanizmów stoi na żenującym poziomie :D

Dopisze jeszcze, że jestem zafascynowany rozmiarem. Nigdy nie widziałem mniejszego stopera.
W porównaniu do ruskich stoperów z mojej kolekcji, w tym wskazówka sekundowa przepięknie płynie :shock:

Ostatnio zmieniony przez Buczo 2013-04-12, 16:14, w całości zmieniany 1 raz
Spam
[Usunięty]
:
...mechanizm fajurski... Graty pifko

:
Mogłoby się wydawać, że jest to pasówka. Znalazłem jednak w sieci taki sam stoper - dyskusja toczyła się wokół tego, czy to jest mechanizm Lemanii. Niestety, ani Ranfft, ani Google nic nie pokazuje.

Sprawdź proszę, czy pod kołem balansowym nie ma jakichś oznaczeń. I spróbuj też poszukać po wydrapanym na deklu akronimie - może to na coś naprowadzi.

EDIT: Podobne tarcze ma Hanhart, ale to chyba powszechne wzornictwo, więc niekoniecznie musi to być trop...

Ostatnio zmieniony przez crayzee 2013-04-14, 10:55, w całości zmieniany 1 raz
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
crayzee, mechanizm jest niestety "czysty". Żadnej wskazówki w postaci litery, cyfry.

Jutro skoczę do swojego zegarmistrza. Jak czegoś się dowiem dam znać ;)

Ostatnio zmieniony przez Buczo 2013-04-14, 18:08, w całości zmieniany 1 raz
:
Punca może być też na płycie pod tarczą.

G.

:
Byłem z nim dziś u zegarmistrza. Stwierdził, że to Heuer.

:
Zupełnie możliwe; przecież Heuer to "król stoperów".

Gb.

:
Buczo napisał/a:
Byłem z nim dziś u zegarmistrza. Stwierdził, że to Heuer.


Jeśli tak stwierdził, to przeglądnij to: http://www.onthedash.com/Guide/_Catalogs/

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.