1963 Chinese Air Force ZUAN
Odpowiedz do tematu

:
Ja ten temat znam od podszewki - przez lat dobrych kilka zajmowałem się w firmie bezpośrednim importem owoców i warzyw z Europy Pd. I kto na tym wychodził najlepiej :?: :mad: ... Trzecia, albo czwarta rączka, jak to zwykliśmy nazywać wtedy :złośliwiec:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Santino napisał/a:
A jaką ma na tym marżę, to już tylko jego sprawa.

Już niedługo przedstawiciele Narodów w Europie ukrócą hmm przepraszam uregulują to ewidentne niedopatrzenie. :D
Jak będzie zbiorówka za sto $ to ja też się piszę na tego komunistę. ;)

Kuba
Maras68
[Usunięty]
:
i ja także :) więc może lista ?? ;)
no niech będzie 150 dolków, i też łykam ...

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-02-21, 16:33, w całości zmieniany 1 raz
:
CIekawie się wątek na WUS rozwija (że zacytuję opinię MartinaB):

I think the SGHK version is just the M177s case with pushers drilled in. Though not my taste, $70 is tempting, just for the movement and dial

Ostatnio zmieniony przez Fazi 2013-02-21, 16:35, w całości zmieniany 1 raz
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
ALAMO napisał/a:
I teraz co, cfaniczki-podrupkarze


A jak się teraz zastanawiam, jak się do tego mają WSZYSTKIE Wusowe limitki "Seagulla", zarówno Moonphase, jak dwukoronkowiec, ST5 i Tourbillion były w pewien sposób załatwiane przez/poprzez Thomasa - jeśli on nie pracuje dla Seagulla - to o co w tym wszystkim chodzi?

[ Dodano: Czw 21 Lut, 2013 18:04 ]
Tomek napisał/a:
można sobie wyprodukować mechaniczne chrono za $70


Jeszcze jedna sprawa - to podlinkowane chrono nie przypomina żadnej z wersji kupowanej przez nas, ani 38 ani 42mm, przy czym nowa 42mm wersja nie może być "forgery"- podróbką oryginału z wiadomych względów (różni się nawet napisem po Chińsku), jeśli któreś z zegarków są właściwie podróbkami to jest to nowy wypust w oryginalnych. małych kopertach - czyli 38mm zakupione przez Thomasa od 2010 roku.

Ostatnio zmieniony przez Iks 2013-02-21, 18:17, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks napisał/a:
to o co w tym wszystkim chodzi?

:D :D :D

O kasę, Misiu, o kasę .. Na WUS nie jest trudno zebrać grupę chętnych, by można było złożyć hurtowe zamówienie nawet bezpośrednio w Sea Gullu i nieźle na tym zarobić.

A czy zegarki zostały wykonane przez Sea Gulla czy kogoś innego, czy złożone z produkowanych przez SG części lub łudząco podobnych do oryginału - tego się nie dowiesz, tajemnyca handlowa :złośliwiec:

A jak widać powyżej - z nowym wypustem Zuanów Sea Gull nie ma nic wspólnego.

:
ALAMO napisał/a:
Mowiłem że jedyna słuszna wersja to 38 mm


Wygląda na to, że to jest właśnie ta podrobiona :/ hmmm

[ Dodano: Czw 21 Lut, 2013 18:11 ]
Tomek napisał/a:
z nowym wypustem Zuanów Sea Gull nie ma nic wspólnego.


Ja "oryginału" w 38mm kopercie nie zamawiałem, a zdaje się, że tylko takie są w ofercie Seagulla. Skoro czegoś nie ma o ofercie producenta to zdaje się nie można tego podrobić??

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
ale korzystać ze znaków handlowych już można? nie wydaje mi się. Myślę, że warto poczekać na rozwój sytuacji. Zasadniczo zamieszanie zrobiło się po tym jak użytkownik, który ma jeden post na koncie na WUS napisał coś o braku współpracy między SeaGullem a Thomasem. Poparł to jakimś skanem sprzed ponad 2 lat, który również nie musi być autentyczny. Słowo przeciwko słowu, ale zaskakujące jest jednak milczenie Eda...

:
Tomek - czy Ty starasz się zakląć zasady współczesnej gospodarki?? Rozumiem, że oczekujesz, że wszystko będzie kosztować tyle ile tego wyprodukowanie? Zdajesz sobie sprawę, że w przypadku żadnego z zegarków które masz bądź miałeś ani praktycznie żadnej rzeczy z jaką masz styczność - to nie działa?? Skąd ta mitologiczna wina AKURAT branży zegarkowej i AKURAT szwajcarów?? Boschett nie zarabia na swoich zegarkach? hmmm :/ Naprawdę nie wierzę w to co czytam momentami :shock:

[ Dodano: Czw 21 Lut, 2013 18:29 ]
vodka napisał/a:
ale korzystać ze znaków handlowych już można?


Jakie znaki handlowe/towarowe są wykorzystane w 42mm wersji Zuana??

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks, w sumie racja, wersja 42 mm jest "inspirowana" hmmm

:
Przestańcie się nakręcać.
vodka, to nie jest "takie sobie coś", tylko oficjalny dokument z okrągła pieczęcią. To jest rzecz oficjalna. Ta 'odbitka' plus czerwona pieczęć z gwiazdą stosowana do dokumentów finansowych - są święte.
czyli wiemy oficjalnie, że jego inicjatywy nie mają nic wspólnego z Sea Gullem.
Zresztą to że Thomas nie pracuje w tam od dawna to żadna tajemnica.
Całość to jest prywatna inicjatywa uzgodniona z władzami WUS.
Do żadnego z projektów WUSowych nie użyto zastrzezonych znakow towarowych.
Dla niektórych może być niespodzianką - niemiłą - że to nie jest produkt "markowy", seagullowski. Niektórym to koło pióra lata. A niektorzy musza się zastanowić czy ich burak na to reaguje w jakikolwiek sposób.
"Zuan" to jest wzór historyczny z 1963 roku. Nawet w Europie,nie chroniłby go od lat żaden kwit.
I tyle.

:
tak, ale sygnowanie koronki znaczkiem sea gulla to już inna sprawa..

:
Bo te części pewnie pochodzą z Sea Gulla ...

:
ALAMO napisał/a:
Do żadnego z projektów WUSowych nie użyto zastrzezonych znakow towarowych.

Dla niektórych może być niespodzianką - niemiłą - że to nie jest produkt "markowy", seagullowski. Niektórym to koło pióra lata. A niektorzy musza się zastanowić czy ich burak na to reaguje w jakikolwiek sposób.


No właśnie!
Nie pamiętam tylko, czy gdzieś, podczas powstawania projektu MoonPhase, padła gdzieś informacja, że zegarki są wykonywane przez SeaGull'a.

Mnie osobiście to lotto, bo zegarek jest fajny, cena IMO przyzwoita - a że koordynatorzy na tym zarobili? - i bardzo dobrze. Trudno, żeby społecznie wszyscy pracowali.

Inna sprawa, jeśli była deklaracja, ze zegarki robi SeaGull, a nie robi - wtedy to wał wielki i mój burak mówi NIE OK.

:
Santino napisał/a:
że zegarki są wykonywane przez SeaGull'a.


To jest możliwe, Sea Gull robi zegarki na zamówienie.
Prawdy pewnie nie dojdziemy.
Cała afera trochę mi przypomina oburzenie, że można sobie złożyć Rolexa z części serwisowych Rolexa, 30% taniej od Rolexa.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.