Mołni podróż w czasie - Projekt 1954-2013
Odpowiedz do tematu

: Mołni podróż w czasie - Projekt 1954-2013
W końcu mogłem siąść na tyłku i coś pokorelować ;)
A więc:

1. Na warsztat idzie zacna Mołnia kieszonkowa, rocznik 1954, która ma dostać nowe życie w roku bieżącym :)
2. Chcę ją wrzucić w kopertę 45mm, standardowa u majfrendów. Tutaj mały problem, bo kopertę mam, ale brakuje mi JEDNEJ ze śrubek od dekla - szukałem po majstrach, żaden nie miał. Ma ktoś może jakiś mały zbiorek śrubek i mógłby poratować? Oczywiście podeślę na PW fotkę z wymiarem śrubki.
3. Wskazówki "breżetowskie" - ma ktoś z Was dostęp do barwionych termicznie lub po prostu niebieskich wskazówek pod Mołnię? Znalazłem tylko srebrne, zlote lub czarne, a nie wiem czy te pod Asian Unitasa się nadają. Ktoś poratuje?

4. I na koniec garść rysunków, który najlepszy i ew. co im brakuje wg Was? Każdą sugestię i konstruktywną krytykę biorę of kors pod uwagę :) Może czcionka nie taka, może czegoś za mało, a czegoś za dużo...



5. Czy mógłby ktoś dać namiar na zakład gdzie mi to nadrukują na tarczę mojej Mołni? Może Szatanista poratuje?

Dzięki!

:
Projekt pierwszy z prawej.
Wskazówek użyj oryginalnych, jak masz w dobrym stanie - są wykonane na poziomie obecnie niespotykanym.

Nadruk w ChronoStar w Łodzi.

Aha - IMO mniejsze cyfry zrób - te minutowe i sekundowe. ;-)

Ewamilewski
[Usunięty]
:
Super tarcze. Rzymskie cyfry wyokrąglij .

:
Dzięki za sugestie - do druku pójdzie mix powyższych wersji. Zdecyduję się tym razem na arabskie indeksy - standardowe wskazówki pomierzyłem, wszystko się powinno zgadzać i nie będzie zabawy z dopasowywaniem. W moim egzemplarzu są zachowane w stanie bliskim ideałowi (może oprócz sekundowej). Poza tym świetnie grają z indeksami arabskimi. Gdybym decydował się na breżetowskie to i indeksy musiałyby być rzymskie.
Zmniejszyłem indeksy sekundowe i minutowe, powiększyłem subsekundę (była jednak za mała) + kilka zmian kosmetycznych.
Tarcza i wskazówki są tak pomierzone, że minutowa ma stykać się z indeksami minutowymi (i tymi kwadracikami po okręgu), a godzinowa ma iść po "mołniowej osi czasu" - od kropki do strzałki.

Ta wersja idzie do druku:



Ta poniżej to tylko jakiś szkic, może kiedyś.

Sylwek - jak konkretnie należy przygotować tarczę i pliki wektorowe do druku? Wymiary teoretycznie się zgadzają, ale jakby co...

Edyta:

Tutaj, trochę nieumiejętnie, dorzuciłem wskazówki - kurcze, breżetowskie też niekulawo wyglądają - c'nie?


Ostatnio zmieniony przez Bibliotek@rz 2013-02-15, 21:11, w całości zmieniany 2 razy
:
Tylko skąd wziąć takie breugetowskie?
:-(

Tarczy nie trzeba przygotowywać.
Tylko projekt trza dobrze zrobić.

:
Są tutaj, pod Mołenkę akurat:

http://www.ussrwatch.net/...r-or-BLACK.html

Kosztują grosze, nie wiem czy się nie skusić i nie pokombinować z samodzielnym barwieniem...

Takie:




Pobawiłem się jeszcze subtarczą sekundy, trochę ożyła:




Chcę zrobić na niej jeszcze dokładniejszą podziałkę - powinno być ok.

Powiedz Sylwek - jak jest z jakością druku u nich, tj. ze szczegółowością - przy małych elementach, jak operuje się linią włosową - boję się że farba się zleje i zabraknie szczegółów...

Ostatnio zmieniony przez Bibliotek@rz 2013-02-15, 21:49, w całości zmieniany 1 raz
:
Lechu - zobacz długości tych wskazówek... :(

O linie się nie martw. ;-)

:
Santino napisał/a:
Lechu - zobacz długości tych wskazówek... :(


Ożesz - nie zwrócilem nawet uwagi, od razu się ucieszyłem, że chociaż srebrne będą...

Nie wiem - może od Parnisa będą pasowały - ostatnio pojawił się model z takimi wskazówkami.

A jak nie to oleję i wrzucę mołniowe. Szkoda tylko, bo w sekundowej ktoś urwał przeciwwagę :/

Strona Chronostaru coś nie bangla :/

Ewamilewski
[Usunięty]
:
Santino napisał/a:
Tylko skąd wziąć takie breugetowskie?
:-(
.


Może kupić blachę i wyciąć?

:
To dosc precyzyjna robota wiec pewnie tez nietania. Nie wiem czy gra warta swieczki. Wyciac nie wystarczy - trzeba sfazowac krawedzie. Poza tym tubusy na osi minutowa i godzinową tez trzeba wziac pod uwagę. Produkcja jednostkowa moze wiec sie nie oplacic, a jej koszty przerosnac moga wartosc wszystkich komponentow razem wzietych.

:
Ewamilewski napisał/a:
Santino napisał/a:
Tylko skąd wziąć takie breugetowskie?
:-(
.


Może kupić blachę i wyciąć?


Można. Jak się umie... ;-)

Ręcznie na przykład Kumtr Kaido wycina.

:
Mam jeszcze kilka pomysłow na dopieszczenie, na weekend posiedze.

Sylwek - rozumiem, ze najepierw zdzieraja stara farbe, do golej blachy, daja bialy podklad, a potem czarny nadruk. Czy mozliwy jest podklad w korze ecru na ten przyklad ?

:
Możliwy ;-)
Matowy lub błysk.

:
Bibliotek@rz napisał/a:
Są tutaj, pod Mołenkę akurat:

http://www.ussrwatch.net/...r-or-BLACK.html

Kosztują grosze, nie wiem czy się nie skusić i nie pokombinować z samodzielnym barwieniem...

[cut]


Bibliotek@rz, więlkie dzięki za linka. Ta strona to kopalnia pomysłów. Kupowałeś już coś tam, czy na razie planujesz?

pozdrawiam
Narfas

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.