Rotary Moopnhase
Odpowiedz do tematu

: Rotary Moopnhase
http://www.argos.co.uk/we...OTARY+MOONPHASE - link do sklepu z ktorego go kupilem.Za ta cene nikt podrobek nie robi.
Zeby nie bylo,do zegarka posiadam dwa pudelka,komplet ksiazeczek od rotary i nawet pocztoweczke,ktora wysyla sie do nich,zeby "zarejestrowac" zegarek na gwarancje.
Chcialbym dowiedziec sie co to za czort siedzi w srodku.Fukcje mechanizmu: hack sekunda,reczne dokrecanie,automat nakrecajacy w jedna strone,wskaznik dzien/noc,dzien miesiaca i tygodnia,24 godzinny zegar.
Zdjecia:



Ostatnio zmieniony przez Janek 2010-04-02, 16:29, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Jimmi
To ja skasowałem Ci temat, gdyż uważam że ten zegarek to podróbka, w ofercie Rotary, nie ma takiego modelu, motywy swojej decyzji przedstawiałem Ci na PW.

Zdania nie zmieniłem, ale pozostawiam to do dalszej dyskusji, niech się wypowiedzą inni koledzy.

:
http://zegarkiclub.pl/for...kie-mechanizmy/ - link do dyskusji na Kizi,w ktorej omawiane byly modele rotary z Chinskimi mechanizmami,m.in. ten.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Powiem wprost : nie mam pojęcia o nowych modelach Rotary, natomiast to co pokazał Jimmy ma jak wszyscy już widzą chiński werk, i o ile dobrze widzę odcyfrowuję sygnaturę - z Dixmonta. Sam wzór dekla z kolei łudząco przypomina mi podróbki Tissotów z Taobao.

A zauważyłem już twój nowy post.

Prawda może być jeszcze bardziej prozaiczna : pytanie czyja jest w tej chwili marka Rotary ...

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2010-04-02, 16:26, w całości zmieniany 1 raz
:
najgorsze jest to ze Rotary to juz nie wiadomo dokladnie co :(
Wiec moze to byc oryginal na chinskim werku

:
Rotary to obecnie marka "brytyjska" (a raczej Hongkong), wszystkie bez wyjątku zegarki tej marki są robione w Chinach, do kupienia m. in. w każdym brytyjskim Tesco (najtańszy, prosty "garniturowiec" kosztuje ok. 15 GBP). Cena ze strony www podanej przez Jimmi'ego jest ani wysoka ani tym bardziej niska. Na Zatoce ten łocz można upolować taniej. Na stronie FHS marka Rotary w dalszym ciągu funkcjonuje, dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia. Obecne Rotary z tym starym, cenionym przez kolekcjonerów, poza nazwą, nie ma nic wspólnego.

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-04-02, 19:10, w całości zmieniany 1 raz
:
Sa dalej na stronie FHS,bo niektore zegarki dalej sa robione w szwajcarii np.niektore les originales.

Ponowie pytanie,bo temat troche zboczyl z kursu.Wie ktos co to za mechanizm?(-;

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
No przecie ci napisałem :lol:

:
Ten werk to Dixmont-Guangzhou DG2813 w wersji gold.
A wracając do kwestii jaki to tak naprawdę jest zegarek, moje wątpliwości wzbudziło właśnie to że między innymi werk jest oznaczony puncą DG a na rotorze ma logo Rotary, brak tego modelu na oficjalnej stronie Rotary, pogłębił te wątpliwości.

:
Nie ma co się czepiać - zwykły farbowaniec :lol:
Ciekawe kiedy sie w końcu Die Herrenrasse nauczy przyznawać, że ich Untermenschen kupiły 20 lat temu ...

:
Gdzie jest ta punca?^^

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Calkiem dobry WERK tylko nie swiss ,a to go dyskredytuje zyciowo ;)

:
Punca jest pod kołem balansu , takie kółeczko z rogami.
Rudolfie , broń boże nie dyskredytujemy tego werku, to bardzo dobra jednostka napędowa, to jest ogromnie popularny werk do tego bardzo często stosowany również w podróbkach.

:
ALAMO napisał/a:
Nie ma co się czepiać - zwykły farbowaniec :lol:
Ciekawe kiedy sie w końcu Die Herrenrasse nauczy przyznawać, że ich Untermenschen kupiły 20 lat temu ...


I to mnie zmyliło, a bałem się że jak zacni kolekcjonerzy fotek zobaczą u nas podróbkę to dopiero zacznie się jatka, więc zadziałałem prewencyjnie.

Jymii, mam nadzieję że się nie gniewasz, i ta jak wcześnie juz Ci pisałem nie było w tym nic osobistego.

:
Cos Ty.Ja sie tylko zmartwilem,ze sprzedali mi w sklepie podrobke (-;
Mnie nie latwo urazic.Jestem grubawym 17 latkiem z dredami,zbierajacym zegarki oraz antyki i podpalajacego papierosa zapalniczka z lat 50.Uwierz,nie latwo mnie urazic,przez to,ze zawsze lubilem "odstawac" od spoleczenstwa ^^

Ostatnio zmieniony przez Janek 2010-04-02, 21:18, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.