Wczesne Mołnie - lata '40 te
Odpowiedz do tematu

: Wczesne Mołnie - lata '40 te
Taka Mołnia mi się dzisiaj przytrafiła. Wyglądało jak nieszczęście. Cena była atrakcyjna więc kupiłem.



Cóż się okazało po otwarciu dekla :shock:



W srodku pięknie zdobiony mechanizm z 1-49 roku na chodzie, w pięknym stanie i w 100% oryginalny :) :) :)

Teraz mam juz dwie w kolekcji : 2-48 oraz 1-49



Chyba tą z przerabianą kopertą przełożę do normalnej.

Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
:
Eeee, wyślij lepiej do mnie!
Dam Ci inną ;-)

A tą ja włożę w jakąś ładną naręczną kopertę.

:
Miód na moje serce :)) Władować w coś z przeszklonym deklem i gapić się na werk, zamiast sprawdzać godzinę ;)

:
Buczo napisał/a:
Miód na moje serce :)) Władować w coś z przeszklonym deklem i gapić się na werk, zamiast sprawdzać godzinę ;)



Gapić się na werk to tak :shock: :shock: :shock: Ale żeby od razu wkładać do innych kopert nono nono nono

Santino - sorry ale preferuje tylko oryginały :)

Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
:
Swietne te wykonczenia

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Te czterdziestki są ryczące cool i wspaniałą mają linię życia daną przez wcześniejszych właścicieli.
A Mołnia sama marka dla mnie wartościowa i podziwiana,graty Kris pifko

Ostatnio zmieniony przez Volturi 2013-01-26, 22:19, w całości zmieniany 1 raz
Czas jest moim sprzymierzeńcem.
:
Te Mołnie były też w takich kopertach(bez kominka z biglem oczywiście):



Koperty te były fabrycznie przerabiane z kieszonkowych. Mój znajomy ma takich Mołni więcej z uszami takimi i takimi z tym samym jednym wariantem tarczy oczywiście. co ważne to koronka ww zegarku przedstawionym przez Krisa jest oryginalna w tym który przedstawiłem miałem taką samą , a i znajomy tez takie same ma w swoich zegarkach. Zegarki te były produkowane od 1948 -52 w drugiej moskiewskiej.

Uwaga, Uwaga!

Tak pękną tarczę w tymże zegarku mam dzięki uprzejmości Sylwestra LDZ z Ući.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2013-01-26, 22:35, w całości zmieniany 2 razy
Pozdro!!!
:
kaido2 napisał/a:
Te Mołnie były też w takich kopertach(bez kominka z biglem oczywiście):

Obrazek

Koperty te były fabrycznie przerabiane z kieszonkowych. Mój znajomy ma takich Mołni więcej z uszami takimi i takimi z tym samym jednym wariantem tarczy oczywiście. co ważne to koronka ww zegarku przedstawionym przez Krisa jest oryginalna w tym który przedstawiłem miałem taką samą , a i znajomy tez takie same ma w swoich zegarkach. Zegarki te były produkowane od 1948 -52 w drugiej moskiewskiej.

Uwaga, Uwaga!

Tak pękną tarczę w tymże zegarku mam dzięki uprzejmości Sylwestra LDZ z Ući.


Kaido2 - wydaje mi się że były produkowane wczesniej ;) Kupiłem ostatnio Mołnię sygnowaną na 1947 rok :shock: Czekam aktualnie na przesyłkę więc nie zrobię zdjęcia. Jak dojdzie to doślę

Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
:
kaido2 napisał/a:
...Zegarki te były produkowane od 1948 -52 w drugiej moskiewskiej.


Od 3-47 do 1956. Wcześniej (w 1946) Salut, później Iskra.

Edit:
poprawka daty

Ostatnio zmieniony przez Yakovlev 2013-02-11, 20:46, w całości zmieniany 2 razy
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
A może jakiś totalny modzik by wypalił? Czytałem przed chwila o modach seiko i tak sobie pomyślałem, że z ruskimi to jak można pofolgować pomodować...

A tak na marginesie to ostatni nabytek Spama unaocznił mi, że oprócz Mołni i przedwojennych kieszonek na bazie projektów niemieckich i szwajcarskich (z teksów czytanych dekadę temu coś sobie kojarzę cool ) to były też Złotouste K43, a więc kolekcję madeinussr czas uzupełnić.

Zegarki * Rower * Radio
:
Mzeg napisał/a:
A może jakiś totalny modzik by wypalił?


Ale, że co ? Modzik na bazie Mołni ?
Pewnie, że by wypalił. Poczytaj w "Radosnej twórczości", np. "Santino A1", "...A2" itd i kilka innych.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
No tak, ale Santino's mody to już przegięcie (w dobrym kierunku oczywiście). A2 na iskrze to tylko patrzeć, obracać, pokręcać...

Zegarki * Rower * Radio
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.