Made in Russia Vs Made in USSR
Odpowiedz do tematu

: Made in Russia Vs Made in USSR
Ciekawi mnie czy macie też tak, że widok napisów Сделано в России albo Made in Russia na nowych amfibiach i striełach zniechęcił do zakupu. Wostok, Poljot Raketa, Sława kojarzy się uparcie z Made in USSR Сделано в CCCP, kiedy to made in było takie "prawdziwe". Już chyba lepiej żeby w ogóle nie podpisywali.

Ostatnio zmieniony przez Mzeg 2013-01-23, 20:42, w całości zmieniany 1 raz
:
Ze względu iż jestem miłośnikiem radzieckich zegarków wiadomo jaki napis wskażę :)
Jednak made in Russia mi nie przeszkadza. Mają tradycję, historię. Niech zatem klepią dalej i oby jak najlepiej :)

:
Buczo napisał/a:
Ze względu iż jestem miłośnikiem radzieckich zegarków wiadomo jaki napis wskażę :)
Jednak made in Russia mi nie przeszkadza. Mają tradycję, historię. Niech zatem klepią dalej i oby jak najlepiej :)

Zgadzam sie z kumotrem, pod warunkiem że w srodku siedzą sprawdzone mechanizmy a nie "zuany" - częste w Rakietach z Rosji lub mijoty w kwarcach zamiast rodzimych rosyjskich mechanizmów.

po skończonej partii i królowie,
i zwykłe pionki składane są do tego samego pudełka
:
Czy mi przeszkadza? Nie, ale właśnie dzięki CW "zakochałem" się w radzieckich amfibiach i co tu ukrywać: na 1-szym miejscu stawiam dawny sprzęt, a ten "zdiełany W Rosji" dopiero później ;) Ale spoko, też daje rade.

:
Pytanie a raczej temat jest tendencyjny :P

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
No tak, większość z nas zaglądających na "Północną granicę" jednym głosem podpiszemy się na listach większego lubienia starej dobrej szkoły radzieckiej.
Pytanie zadałem bo już nie pierwszy jak widzę taka tarczę, jak poniżej, to coś mnie aż razi, i wiem że trzeba szukać starej 3017 bo będzie bardziej cieszyć. Niby zegarek bardzo estetycznie wykonany i atrakcyjny ale, no właśnie...

:
To wszystko zależy do czego ma sie ma zacięcie. Do fajnego wg swojego gustu zegarka, czy do zegarka z historią, nie zawsze ładnego, męskiego w rozmiarze. U mnie to drugie

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Zależy do czego. Made in Russia to stal, wodoszczelność, często kapitalny design, i często wysoka awaryjność USSR - z reguły kompromisy. Albo szczelny i nieładny, albo piękny, ale nieszczelny itd. Często żal nosić. Takze moim zdaniem zależy do czego. Jak do noszenia, to wolę Russai. Jak do kolekcji, to USSR :)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
W związku z tym żeby nie zapuszczać dyskusji na teren co lepsze stara nos strieła czy nowoczesna strieła (wynik ankiety oczywisty) chodzi o to, że mnie razi made in russia! Tak jak nie razi mnie made in ussr, które stawiam na równi z swiss made, made in japan. made in russia już nie ta liga. Również, na arenie gospodarczej i politycznej. Może to stan przejściowy ale na dzień dzisiejszy tak to widzę.
Bo zegarek mówi do mnie nie tylko wyglądem, ale szerokim spektrum okoliczności jakie są z nim związane.

Ostatnio zmieniony przez Mzeg 2013-01-24, 21:31, w całości zmieniany 1 raz
Sylwek
[Usunięty]
:
Mzeg, najlepsza jest reklama,którą co i rusz przemycasz na forum cool po kiego grzyba na tej focie zostawiłeś napis "RUSSTIME" ? W innym wątku co innego ,, ja Cię proszę ogarnij się

:
Made in USSR to powiew historii, Made in Russia- jeszcze nie

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Sylwek napisał/a:
Mzeg, najlepsza jest reklama,którą co i rusz przemycasz na forum cool po kiego grzyba na tej focie zostawiłeś napis "RUSSTIME" ? W innym wątku co innego ,, ja Cię proszę ogarnij się


Już drugi raz zarzucasz mi kryptoreklamę. Nudne i irytujące. Fotka Iksa z tematu Ruskie w kosmosie.

:
sylwek gratuluję awansu,bo chyba jesteś modem że zaczynasz pouczać?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Mzeg napisał/a:
... i wiem że trzeba szukać starej 3017 bo będzie bardziej cieszyć.


Na starej Striełce ten napis "Kl 1" naprawdę oznacza 1 klasę dokładności (bo były dwie, pierwsza była oznaczana, druga nie), a tu to tylko "historyczny" napis na tarczy.
Może i dokładność porównywalna lecz to nie to samo (przynajmniej dla mnie ;) )

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.