Sława 32K - rzadkość znów wśród żywych!
Odpowiedz do tematu

: Sława 32K - rzadkość znów wśród żywych!
Widzieliście już tego złoma wykopanego na aukro... Pokazywałem go parę dni temu...



Okropna, ohydna, zardzewiałą sława, ale za to rzadka, 32-kamieniowa. Koperta z tyłu tez mały koszmarek...



Ale z przodu już nie az tak, a tarcza - prawie marzenie!



Warto by było toto naprawić, ale... jak??? Wyszedłem z założenia, ze 2427.K5, którym kiedyś było to zardzewiałe coś na zdjęciu, jest po prostu 2427 z nieco zmienionym automatem. Dlatego podstawą było odratowanie tych elementów, które na pewno nie są wymienne... A perspektywy nie były ciekawe - oba koła automatu byuły całkiem zablokowane...



No tak - syf z malarią. To zardzewiałe ostatnie koo przekładni pewnie da się wymienic, ale reszta musi zostać...
Niedobrze, ze tak to wygląda po kąpieli w wielu środkach czyszczących, penetrujących i smarujacych. Ciekawe jednak, ze mechanizm działa dobrze. Blokuje się jak trzeba... w końcu światełko w tunelu.

Wkrótce przyjechał też "dawca" w zasadzie kompletnego mechanizmu i odbudowa ruszyła pełną parą.
Szybko okazało się, ze wstępne zaożenia, ze po prostu przełozę sobie automat i będzie grało, okazały się błędne.
K5 to zupełnie nowy mechanizm, praktycznie zaprojektowany od nowa:





Trzeba było pół mechanizmu rozbebeszyć, zeby pozamieniać te mostki, ale okazało się to dziecinnie proste.
Teraz najgorsze:



No jaja jak berety, jak to mówią! Byłem pewien, ze ponieważ to K5 z "normalnym", ślizgowym łożyskiem, to sobie je podmienię na takie z 2427 i będzie OK, a tu taka wtopa. Chcąc nie chcąc, musiałem, po usunięciu wierzchniej warstwy rdzy, wstawić tą kupkę nieszczęścia z powrotem do mechanizmu :(

Uff... nie tak, jak bym chciał, ale jest:





Oczywiście widać, że to dwa mechanzimy złożone do kupy, bo część mostków ma ścięty brzeg. Można je wymienić, ale oczywiście w tej chwili nie posiadam. Może kiedyś, kto wie... Póki co mechanizm zabezpieczony zostaje deklem:



I mamy gotowy zegarek!







Stary trup znowu działa i odmierza czas. Niezbyt dokłądnie, bo przydałby się jeszcze normalny serwis pozostałej części mechanizmu, ale to i tak ogromny postęp! O ile to, ze mechanizm działa w zasadzie nie jest niespodzianką, o tyle to, ze nakręca się lepiej niż Sława którą czasem zakładam, z pięknym, błyszczącym 2427 jest już dużym zaskoczeniem. Nie wiem, ile by to pociągnęło noszone, podejrzewam, ze za tydzień padłoby zardzewiałe łożysko wahnika, a sprzegiełka tydzień póxniej, ale do kolecji nadaje się nienajgorzej, bo to bardzo rzadkie znalezisko!
Mam już nawet dobry adres do wysyłki i zegarek zasili porządną kolekcję. A ja mam sporo radości z przywrócenia tego trupa do świata żywych (moze raczej zombie ale w każdym razie rusza się ;) ). Można oczywiście wstawić tam po prostu 2427 i nawet go nosić, ale przecież w tych sławach chodzi m.in. także o mechanizm, którego uratowanie w możliwie najlepszym stanie było priorytetem. I udało się. Nie tak, jak bym chciał, ale i tak jestem zadowolony z efektu!

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Świetnie :)
Dzięki Tobie nie zgnił do reszty i będzie komuś dawał radość.
Gratulacje. pifko

:
Jakim cudem w tym zdechlaku tarcza się tak zachowała - to będzie kolejjna z tajemnic Nauki Radzieckiej :shock:
Szkło jest chyba jeszcze do wymiany Paweł - poza tym super.

:
Paweł - Wielkie gratulacje za ten zegarek. Wyszło naprawdę rewelacyjnie w porównaniu z tym co zobaczyłem na początku.
Juz się cieszę :))

Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
:
ALAMO, dzięki! Szkła nie wymieniałem, bo nowy właściciel, który właśnie się zdradził, napisał mi, ze ma i sobie wymieni :)

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2013-01-18, 19:22, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
No to się teraz dowiedziałem, że trza być czujnym i przy przeglądaniu netu nie traktować na pierwszy rzut oka typowo wyglądającej sławy po macoszemu.

Ten pierścień na tarczy to mi się kojarzy z nowym citizenem Svedosa.

:
Gratki!

Moge zajumac zdjecia dla Timezone? Bo tam wlasnie odchodzi spis z natury mechanizmow. I 32 kamieniowego nie maja...

:
Tą kopertę to ja pierwszy raz na oczy widzę :shock:
pmwas, gratulacje za przywrócenie życia tej Sławie :)

:
zbyszke, są duzo lepsze zdjęcia 32K Sławy. Moje K5 możesz sobie wziąć, ale są też niekombinowane. Możesz też "wysępić" fotki 2427N (z łożyskiem kulkowym), ale to już na WUS, bo ja mojej 2427N nie odważyłem się otworzyć. Dziś pewnie bym otworzył, to już jej nie mam... i może lepiej dla niej w takim razie ;)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Jeszcze tylko to szkiełko i mucha nie będzie siadać :))

:
Zegarek w końcu dojechał. Jest w dużo lepszym stanie niż zakladałem. Paweł zrobił super robotę. Z takiego grata zrobić takie cudo :) :) :) Majstersztyk.
Zegarek zajmie zaszczytne miejsce wśród Sław 32 kamieniowych.
Oto Sława po założeniu nowego szkiełka. Tarcza prezentuje sie naprawdę rewelacyjnie.


Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
:
Zacna cool

:
I ta mucha faktycznie nie siada. Świetny jest.

:
Kawał dobrej roboty,po prostu Slava reaktywacja, graty.

:
Gratulacje, Pmwas i Kris świetna sprawa z tą sławą. Jakoś lubię bardziej zegarki, które trochę w życiu przeszły a taki odratowane cieszą mnie najbardziej.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.