Ratujemy zabytki!
Odpowiedz do tematu

Spam
[Usunięty]
:
Wskazówka cacy... cacy... troszkę można by się przyczepić do odcienia :złośliwiec:


...wygląda jak sklepowa pifko

:
Ideał nie jest co widać pod lupą, ale cóż oczekiwać od ręki pijaka. Mimo wszystko i tak jest cacy w porównaniu do wcześniejszego kikuta.

Pozdro!!!
:
a ja podjadę , wezmę a potem odwiozę.............
nawet stamtąd..........

I co z tego że to kopia . Po świecie chodzi kilka miliardów kopii i nikt raczej na to nie narzeka
:
No i trafiło na Unionke z Glashutte.Przód stracił tylko kikuty:



Natomiast mechanizm już śmiga elegancko


Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
teraz dorobisz wskazy i gotowe :) niezła maszynka... graty

:
W oryginale akurat ten egzemplarz miał ludwikowskie zeigery. Znajomy obiecał mi że takowych poszuka. Jeżeli okaże się że takowych nie znajdzie to wtedy zrobię gruchy i do czasu kiedy to odpowiednich nie znajdę to będą one te gruchy tam kwitnąć. Ja miałem w nim szczepy ludwików 15-k natomiast w takim złotym sa takie i takie też by mnie radowały:





U mnie mechanizm jeszcze nie ma numeru na płycie a więc zegarek jest wcześniejszy jednakże zauważyłem że wskazówki mają identyczny kształt tulei co np w tym zlotym, a więc wnioskuje że te strzępy wskazówek w moim zegarku są oryginalne glashuttowskie.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2013-01-06, 11:29, w całości zmieniany 2 razy
Pozdro!!!
:
kaido2 napisał/a:
gruchy
:shock:
Jakie to?

:
Ano np takie:


Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
z takimi też daje radę, świetna kieszonka i zacnej firmy.
A jak chód takiego zegara, spore odchyły czasowe?
Zastanawiam się powoli nad zakupem kieszonki wojskowej, może się co trafi firmowego
z czasem...

:
kaido2 napisał/a:
Ano np takie:

Obrazek


Coś nie działa zdjęcie :-(

Maras68
[Usunięty]
:
a u mnie jest :)

:
U mnie dziala :P

:
Z takimi też ale mnie jeżeli chodzi już o konkrety to chodzi o jak najbliższy stan oryginalności ,a więc ostatecznie będą Ludwiki najlepiej XV-ki jak to było w oryginale. Tak samo tarcza będzie naprawiana, a nie wymieniana jak to w wielu przypadkach na taką sygnowana nową, czy też starą serwisową lub pozyskana z innego zegarka. Tarcza oczywiście jest oryginalna pomimo że jest czysta. Ten model można tez spotkać z "dzwonkiem"(logo Union) na tarczy i oczywiście z napisem. Jeżeli chodzi o chód starego zegarka to wszystko zależy w jakim stopniu mechanizm jest wyeksploatowany i jak o niego zadbano w świetle serwisowym czyli od stanu technicznego zegarka. W glashuciaku zdziwiło mnie to że koło balansowe niezależnie od pozycji pracy mechanizmu utrzymuje ta samą amplitudę wychyleń gdzie główna zasada tego rozwiązania jakim jest izochronizm jest zachowana, a to ona właśnie wpływa na dokładność chodu.Taki stan sugeruje iż do wykonania mechanizmu przyłożono starań pod względem spasowania i wykonania elementów i tu domyślać się można iż materiał użyty do realizacji nie jest bele g... co np w tym przypadku potwierdziły dokładne oględziny. Jeżeli chodzi o kieszonki wojskowe to tu też mamy wysoka jakość jeżeli chodzi o materiały jednakże typowy uproszczony wychwyt szwajcarski w wykonaniu późniejszym pomimo oparcia o patent glaszucki już nie trzyma tak ładnie amplitudy wychyleń (luzy na widełkach i przerzutniku, skosy na paletach...) i osiągi pomimo średniej wypadkowej regulacji są trzymane w każdej pozycji to nie są one już takie jak w przypadku tego Uniona ,ba mogą być one nawet mocno zaburzane przez ciągłą i gwałtowna zmianę pozycji pracy zegarka(stąd nieraz różne odchyłki dobowe wyrażane w sekundach). Jeżeli chodzi o kieszonki wojskowe to omijałbym ogólnosłużbowce brytyjskie(GSTP)gdyż te oprócz standardowego mechanizmu są słabej jakości.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2013-01-06, 13:04, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
Maras68 napisał/a:
a u mnie jest

Już mam ;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.