LUMA luminofor itp
Odpowiedz do tematu

gallanonim
[Usunięty]
: LUMA luminofor itp
Witam.
Czy moze ktos podpowiedziec lopatologicznie jak dokonac oswiecenia swojego watcha?
Dokladnie co i jak aby zreanimowac wskazowki, znaczniki swojego zegarka.
Czytam, szukam ale dla wielu to tak proste, ze az sie zgubilem...
Jak dokladnie to zrobic aby uzyskac lume w zegarze, nie pytam o technike nanoszenia tylko o szczegoly samego rozrobienia, podkladu, mieszania itd.
Please help me!!!
czeka pare sztuk do zrobienia z rozpedu ;)

:
Cytat:
Jak dokladnie to zrobic aby uzyskac lume w zegarze


Kupić świecący proszek i rozrobić z caponem, lub innym lakiem bezbarwnym.

Pozdro!!!
:
Kaido2 napisz jeszcze gdzie je kupić bo pewnie takie będzie następne pytanie i temat będzie wyczerpany.

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Spam
[Usunięty]
:
http://allegro.pl/listing...nterval=7&pay=0

...chopaki brały z aledrogo... może powiedzą u kogo...

:
Zagadajcie do Kieszonkowe - On mi dostarczył fajne świecidełka :)

I co z tego że to kopia . Po świecie chodzi kilka miliardów kopii i nikt raczej na to nie narzeka
:
staszek napisał/a:
Zagadajcie do Kieszonkowe - On mi dostarczył fajne świecidełka :)
I to szwajcarskie !!!! Ja tam wolę sobie sam za grosze zmajstrować


Pozdro!!!
:
e tam, nie wiem czy szwajcarskie .
Płaciłem za nie niewiele

I co z tego że to kopia . Po świecie chodzi kilka miliardów kopii i nikt raczej na to nie narzeka
:
O ile mnie pamięć nie myli to kiedyś pisał gdzieś, że to jest z Alpów.

Pozdro!!!
:
kaido2 napisał/a:
O ile mnie pamięć nie myli to kiedyś pisał gdzieś, że to jest z Alpów.

Taa, spiłowany róg fioletowej krówki i sproszkowana pewna część ciała fioletowego byka
:facepalm:

:
Wuja tam wiecie.
To są świstacze bobki suszone na alpejskim słońcu.
Świstaki stąd pochodzą :
http://toolserver.org/~ge...E_type:landmark
to i bobki świecą.
Na wszystko mam szwajcarskie faktury :P :!:

A tak na serio, to najlepiej zacząć zabawę tymi proszkami co pokazały chłopaki z Alledrogo. One świecą dobrze, a można kupic male porcje.
Nośnik to lakier bezbarwny lub farba o ile chcemy kolor uzyskać - ale kolorbędzie słabo świecić.
W dziale technicznym jest kilkanaście chyba już relacji z reluminizacji, krok po kroku.

:
kaido2 napisał/a:
O ile mnie pamięć nie myli to kiedyś pisał gdzieś, że to jest z Alpów.

Oj Marcinie starzejesz się i pamięć już nie taka nono - raczej nigdzie nie pisałem że z Alpów

kaido2 napisał/a:
Ja tam wolę sobie sam za grosze zmajstrować .

To wszyscy wiemy że Ty wszstko "za grosze" - ale nie każdy jest taki zdolny jak Ty.
ALAMO napisał/a:
A tak na serio, .......Nośnik to lakier bezbarwny lub farba o ile chcemy kolor uzyskać - ale kolorbędzie słabo świecić.

W przpadku mojej masy rozpuszczalnikiem jest woda więc można ją swobodnie podbarwiać farbkami typu akwarelka, ekolin i.t.p.
Dzięki temu masa jest nietoksyczna.
Masa jest dość szybko schnąca i jedyną moim zdaniem jej wadą jest to że jak już zaschnie to niczym nie idzie jej rozpuścić.
Zaletą natomiast to że z tego co wiem ma najdłuższe czasy świecenia:
zielona do 24h,
niebieska do 16h,
aktualnie pracujemy nad białą o czsie świecenia do 12h.

pozdrawiam

Roman

Z okazji Nowego Roku wszystkim Kolegom życzę wszystkiego najlepszego

:
Dokładnie Romanie, starość nie radość. A już myślałem że dodam tej lumie do prestiżu, a tu taka dupa.W sumie nie ważne skąd jest, ważne że działa i w rozsądnych cenach można ją u Ciebie nabyć o ile jeszcze masz coś na zbyciu.

Pozdro!!!
:
Kieszonkowe, a czy istnieje możliwość wysłania do Ciebie zegarka w celu pokrycia lumą wskazówek i indeksów ?

:
ewentualnie jak kupić próbkę lumy u Cibie?

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.