Projekt "POLSKI LOTNIK"
Odpowiedz do tematu

: Projekt "POLSKI LOTNIK"
Szanowni koledzy,
Zainspirowany Waszymi pracami od dłuższego czasu zastanawiałem się nad stworzeniem lotnika. Postanowiłem zaprojektować tarczę z wykorzystaniem barw narodowych. Jestem zupełnym amatorem jeśli chodzi o prawidłowe wzornictwo tarcz zegarków typu pilot, dlatego też bardzo Was proszę o sugestie oraz opinie jeśli coś razi w oczy i jest niezgodne ze sztuką.
Zakupiłem już "silnik", Mołnia z 62r. z ładnymi szlifami moskiewskimi :P , jednak potrzebne jak nic będzie czyszczenie i smarowanie, którego podejmę się sam. Kolejne etapy to kupno koperty, dopasowanie pierścienia i wałka (co jest chyba największym wyzwaniem) i złożenie zegarka :) Koperta, jaką chcę zastosować, to Parnisowa pilotka 44 mm- jeśli ktoś ma taką do odsprzedania lub ma zamiar zamówić, to deklaruję chęć kupna bądź dołączenia się do zakupów.
Oto projekt tarczy:



Ostatnio zmieniony przez pieron 2012-12-12, 00:19, w całości zmieniany 1 raz
Sylwek
[Usunięty]
:
pieron, przede wszystkim ten wzór szachownicy lotniczej,który zastosowałeś ,jest wzorem dla Straży Granicznej hmmm

a po drugie na użycie takiej symboliki należy uzyskać zgodę

Ostatnio zmieniony przez Sylwek 2012-11-30, 15:48, w całości zmieniany 1 raz
:
Bardzo ładny projekt .
Jak mogę podpowiedzieć Tobie :
- czcionka polski lotnik pisz z pauzą. Będzie lepiej widoczna na tarczy: P O L S K I ... itd.
- napis : Naciąg manual... Jak by zrobiony na szybko .Może coś poprawisz w tym temacie?

Czas jest moim sprzymierzeńcem.
:
pieron, A jakie wskazówki?

Generalnie jestem na nie.

Blaz
[Usunięty]
: Re: Projekt "POLSKI PILOT"- czyli początków począt
pieron napisał/a:
Szanowni koledzy,
Postanowiłem zaprojektować tarczę z wykorzystaniem barw narodowych.


Był już taki projekt. I nie wyszedł dobrze.

:
mc?

beceen | ***** ***
:
Czyli powiadacie, żebym dał sobie spokój? :oops:
Sylwek, czy za wykorzystanie tego symbolu do celów niekomercyjnych grozi jakaś kara?
Santino, wskazówki jak do tradycyjnego lotnika, np. Parnisa. A czemu konkretnie jesteś na nie? Po prostu jestem ciekaw co jest nie tak, bo mam wrażenie, że coś jednak jest...

P.S. Bardzo dziękuję wszystkim za opinię

Ostatnio zmieniony przez pieron 2012-11-30, 18:22, w całości zmieniany 1 raz
:
1. Nie podobają mi się użyte czcionki - niezbyt wyszukane są moim zdaniem
2. Kolor tarczy - biały zupełnie nie pasuje
3. Szachownica wpisana w koło też mi się nie podoba

BTW: jak założysz wskazówki od Parnisa na Mołnię?

:
Dziękuję, własnie o taką odpowiedź prosiłem. Jak napisałem wyżej, oczekiwałem konstruktywnej krytyki.
1. Zmiana czcionki to żaden problem.
2. Mnie biały pasuje (chciałem żeby było oryginalnie), ale bez problemu jestem w stanie zmienić na czarną.
3. Zrobiłem też projekt z kwadratem.

Jeśli chodzi o wskazówki, miałem na myśli jedynie ich typ. Będę szukał takich, które pasują do Mołni.

Sylwek
[Usunięty]
:
pieron napisał/a:

Sylwek, czy za wykorzystanie tego symbolu do celów niekomercyjnych grozi jakaś kara?


odpowiadam na pytanie : za wykorzystanie do celów niekomercyjnych kara nie grozi pod warunkiem,że wykażesz zainteresowanej sobie iż umieściłeś Go tam w celu oddania szacunku dla barw narodowych ,,, bo za brak szacunku grozi już kara hmmm

czyli jak ktoś się uprze to może Cię udupić i nie będziesz mieć nic do gadania :idea:

:
Czcionki rzeczywiście jakby pierwsze z brzegu, reszta ciekawa tylko wg mnie wymaga dopracowania, bo potencjał jest- prosty, biały pilot z takim jednym, wyrazistym akcentem byłby bardzo oryginalny :)

:
a moze tarcza w kolorze lotniczym? szaro-niebieskim czy jakos tak...

:
pieron napisał/a:
Będę szukał takich, które pasują do Mołni.

No właśnie - raczej możesz mieć problem, żeby takie gotowe znaleźć.

Czcionkę zmień koniecznie, bo tak jakoś "biednie" to wygląda na razie.
Jak Ci się białe tlo podoba, to nie zmieniaj - w końcu to Twój zegar ma być ;-)

:
Fakt ,tarcza pilota jest tematem nie co wyczerpanym i trudno tu o jakieś nowe wynalazki cool
Ale projekt który by zaznaczył że to jest Twój zegarek. W tym kierunku bym poszedł hmmm

Ostatnio zmieniony przez Volturi 2012-12-01, 07:48, w całości zmieniany 1 raz
Czas jest moim sprzymierzeńcem.
:
Bardzo dziękuję Wam za wszystkie spostrzeżenia. Spróbuję poprawić to tak jak mi radzicie. Mam nadzieję, że będzie trochę lepiej.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.