Metalowe szlufki i sprzaczki skąd?
Odpowiedz do tematu

: Metalowe szlufki i sprzaczki skąd?
Mam zamiar stworzyc sam pasek nato i mam pytanie czy jedynym źródłem tych metalowych szlufek i sprzaczek są stare paski czy można gdzieś same kupić?

:
W sklepie z klamerkami,suwakami ,nićmi ,nitami - czyli taki szewsko-krawiecki asortyment

:
kurde nie pomyslałem, że można takie coś pasmanterii znaleźć. Dzięki poszukam

:
W Warszawie jest jeden taki na Próznej.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Apa13 napisał/a:
W Warszawie jest jeden taki na Próznej.

No tylko problemy są następujące, przynajmniej w przypadku tej Próżnej:

- klamerki mają dwustronne (nie wiem jak to mądrze opisać - zamiast jednej pętelki są dwie, taka jakby ósemka kanciasta)
- szlufki są wystające - dłuższy bok ma powiedzmy 20mm, ale krótszy ma 10mm, a powinien mieć max. 5mm (tak na oko)

No i jeszcze jedno pytanie - jak zrobisz dziurki? Próbowałem stopić rozgrzanym gwoździem, to raniły rękę niemiłosiernie... hmmm

"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
:
W moim przypadku dziurki to nie problem bo chce zrobic skórzane nato. Jutro ide na łowy w poszukiwaniu szlufek i klamerek zobaczymy, czy cos sie znajdzie.

:
Borewicz, dziurki lutownicą oporowa?

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Apa13 napisał/a:
...lutownicą oporowa?

Nie obrażasz mnie aby? cool

"Sracz był oddalony od wyra, szło się w deszczu. Gówniane to były czasy."

Jan Oborniak
:

myślę ze może lepiej takim wybijakiem do otworów i delikatnie opalić otwór.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
Borewicz napisał/a:
... Próbowałem stopić rozgrzanym gwoździem, to raniły rękę niemiłosiernie... hmmm


Z ręki było ściągnąć :))

FORZA Robert!
RK WRT
:
Szlufki idealne już zanabyłem, gorzej ze sprzączką.

:
W tych sklepach kaletniczych, to problem polega na tym, że metalowe klamry, szlufki i cała ta galanteria jest robiona ze skokiem szerokości co 5mm. 15, 20, 25 mm. Do paska o popularnej szerokości 22 cięzko jest cos dobrać.
Drugi problem, to to, że one sa niklowane, chromowane, lub tez innymi metalami powlekane. Więc śniedzieją, rdzewieją, wycierają się brzydko, brudzą mankiet lub nawet powodują uczulenia.
Stal nierdzewna w takich produktach jest materiałem egzotycznym i niestosowanym.

:
Ja szukalem 19 mm i 20 mm i znalazłem oba, nie wiem z czego są zrobione ale wydaje mi się ze są jednak stalowe.

Sorry za jakość kalkulator nie łapie ostrości w takim świetle.

:
bonokce napisał/a:
Szlufki idealne już zanabyłem, gorzej ze sprzączką.

w ostateczności klamerka :P

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
W ostateczności to zrobie z jednej szlufki sprzączke :)

[ Dodano: 2012-12-07, 15:05 ]
Udało mi się w końcu coś zrobić, najwyższych lotów nie jest ale na moje potrzeby wystarczy.


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.