Dla którego zostałbyś jednozegarkowcem.
Odpowiedz do tematu

:
Cytat:

Dzisiaj od rana Red Sea, Artego, teraz Armida, a przed nami dzisiaj jeszcze Helson, Lum-Tec i Deep Blue.



Robert jednozegarkowiec ha ha ha ha ha ha

:
kwater napisał/a:
A jeszcze niedawno szło się do jubilera, kupowało JEDNEGO Poliota (Wostoka, Łucza, Rakietę, Ruchlę...) i nawet do snu i seksu się go nie zdejmowało ;)

Ja też pamiętam te czasy, tylko czy to rzeczywiście było niedawno? Czas jednak szybko biegnie..

Ostatnio zmieniony przez andrewjohn 2012-11-18, 17:19, w całości zmieniany 1 raz
: Re: Dla którego zostałbyś jednozegarkowcem.
Woytec60 napisał/a:

Cała zabawa polega na zmianie, poszukiwaniach, pogoni za króliczkiem.
Złapany bawi krótko i szuka się następnego.

Podpisuję się rękami i nogami ;)

:
andrewjohn, A czym jest 25 lat wobec "nieskończoności wszechświata"... ;)


A poważnie to Woytec60 ma częściowo rację. Wybór zegarka to kompromis (świadomy lub nieświadomy) między wyobrażeniem a rzeczywistością. I nowy zegarek jest zawsze "prawie idealny", z czasem dostrzegamy, że koperta nie tak wygięta, że wskazówka mogłaby być dłuższa (lub krótsza) i nagle pojawia się TEN, który po bliższym poznaniu znów ma wady...

I teraz tylko kwestia jak traktujemy te jużniefajne zegarki. Jak traktujemy je jak "przydasie" to mamy ich kilka, kilkanaście (kilkadziesiąt?) a gdy korzystamy z np. bazarku to jesteśmy "jednozegarkowcami"* ;)


* - nie dotyczy kolekcjonerów którzy z założenia muszą mieć WSZYSTKIE ;)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
@Sylwek - dokładnie, albo rzuce pare tysięcy Funtów na dobry egzemplarz ;)

:
kwater napisał/a:
Wybór zegarka to kompromis (świadomy lub nieświadomy) między wyobrażeniem a rzeczywistością. I nowy zegarek jest zawsze "prawie idealny", z czasem dostrzegamy, że koperta nie tak wygięta, że wskazówka mogłaby być dłuższa (lub krótsza) i nagle pojawia się TEN, który po bliższym poznaniu znów ma wady...


Normalnie jak z kobietami! ;)

s

:



"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Cytat:
Normalnie jak z kobietami!

Mimo wszystko taniej wychodzi zmiana zegarka, niż kobiety.
Jaki zegarek by to nie był :D

:
no jak się chcesz żenić to tak :D

nie musisz kupować browaru żebyś się piwa napił.

:
jednozegarkowcem raczej nigdy, to tak jak zachwycać jedną fajną potrawą, nosić jedno ubranie itp. itd. jedna żona w zupełności wystarczy, więc reszty niech będzie więcej :))

:
Moje przemyślenie na chwilę obecną jest takie, że alternatywą dla bycia jednozegarkowcem nie jest zegarkowe adhd. Na ten moment mam mały zbiorek zegarków, który trafia w moje potrzeby. Żaden nie kwalifikuje się do zbycia, a co ważniejsze - nie ma też zegarka, który kwalifikowałby się do nabycia w takim stopniu, że muszę mieć albo przynajmniej bardzo chciałbym (plany Gerlachów się tu nie liczą, bo to nie tylko kwestia samych zegarków, ale też jakaś forma współuczestnictwa w życiu forumowej kompanii). Owszem, mam ochotę na jakąś jedną sztukę z wyższej półki (czytaj: rolka), ale to bardziej na zasadzie, że może na 40 albo 50 urodziny, ale też niekoniecznie. Innymi słowy, jestem wielo(kilku)zegarkowcem, ale stałym w uczuciach :)) .

:
Pewno nie będę tu oryginalny, ale dla Oceanusa Manty zostałbym jednozegarkowcem. Obecnie moim EDC jest Casio Lineage z Multibandem i Solarem, jedyne czego mi brakuje to utwardzany tytan bo jednak stal zbyt mocno się zużywa. cool


Zapraszam na bloga z kolekcją moich starych zegarków.
www.mechanicznezegarki.pl lub www.starezegarki.blogspot.com
:
Oddałbym wszystkie i dopłacił, ale niewiele;P
SEIKO ANANTA: http://chronos24.pl/seiko-ananta-juz-globalnie/

:
Jak dla mnie na tarczy ANANT za dużo się dzieje i te dodatki są zbyt "przytłaczające". Przez to zegarek jest nieczytelny.

Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
Sylwek
[Usunięty]
:
pieron, może ASTRONA przemyśl hmmm IMO śliczniejszy ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.