TIMEX EXPEDITION T2N739
Odpowiedz do tematu

trasek
[Usunięty]
: TIMEX EXPEDITION T2N739
Witam!
chciałbym sprawić sobie zegarek, wymagania jakie musi spełniać to -DUŻY, masywny, oraz opcja kompasu. Cena jaką mogę przeznaczyć to ok. 500zł
Cały czas po głowie chodzi mi TIMEX EXPEDITION T2N739 jednak na internecie nie mogę za bardzo znaleźć opinii na jego temat -może już ktoś z forum używał i może coś powiedzieć?
Może macie jakieś inne sugestie?

PS.
http://allegro.pl/timex-t...2717086222.html - link do aukcji z której chciałbym nabyć TIMEXa

:
Jeśli ci się bardzo podoba, to kup.
Bawiłem się podobny wynalazkiem i przydatność tego kompasu, w mojej ocenie, jest mocno dyskusyjna.
Podobną orientację w terenie zapewnia obserwacja mchu porastającego pnie drzew od strony północnej.
W założonym budżecie zmieściłbym porządny zegarek i prostą busolę, za 20 pln.
I może jeszcze jakieś piwko na wieczór...
pifko


...Ale ja, to ja.
Ty tu wybierasz.

Ja nigdy nie błądzę - mogę się co najwyżej zataczać
- Gburp.
:
Miałem kiedyś podobny problem, szukałem czegoś z kompasem.
Ostatecznie wybrałem
http://www.casio-polska.p...-1v-p-4900.html
Dlaczego?
Wskazania kompasu są w miarę dokładne ( porównywałem z tradycyjnym kompasem), oprócz tego wskazanie temperatury zewnętrznej i inne buzery

Ale, oczywiście - ty tu rządzisz ;)

"Elvis Has Left the Building"
:
Martob napisał/a:
Miałem kiedyś podobny problem, szukałem czegoś z kompasem.
Ostatecznie wybrałem
http://www.casio-polska.p...-1v-p-4900.html
Dlaczego?
Wskazania kompasu są w miarę dokładne ( porównywałem z tradycyjnym kompasem), oprócz tego wskazanie temperatury zewnętrznej i inne buzery

Ale, oczywiście - ty tu rządzisz ;)

Miałem ten zegarek i potwierdzam.

Ale kupowałbym na Zatoce, cena jest prawie dwukrotnie niższa ..

:
Sprawdz cene jeszcze na amazonie uk. Casio maja dobrą cenę.

"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
:
trasek, A do czego Ci kompas w zegarku?
Pytam, bo może masz jakiś konkretny powód i wiąże się z tym jakaś ciekawa historia...

...Czy po prostu podoba Ci się ten konkretny TIMEX.
Faktycznie, to jest argument z ktorym trudno polemizować.
Jeśli tak, to bierz, noś i bądź szczęśliwy.

A jaki masz telefon? Ma GPS?
Ja zdecydowanie bardziej ufałbym kompasowi z GPSa, niż elektronicznemu z zegarka.

Ja nigdy nie błądzę - mogę się co najwyżej zataczać
- Gburp.
trasek
[Usunięty]
:
Dzieki za odpowiedzi.
Kompas w zegarku ? -już tłumaczę- prowadzę dość aktywny tryb życia, łażąc po lesie przez parę kilometrów trudno o GPS w komórce -ta opcja zupełnie odpada. Lubie iść na spacer i nagle skręcić w las i zabłądzić na 3 godzinki:) -po głowie chodzi mi również przygoda z Harpaganem -a do tego przygotowania i dużo kilometrów w terenie jest nie zbędne.
Styl zegarka również mi odpowiada(kolor pustynny, trochę podpada pod militarny -opcja czarna juz mi sie nie widzi:) )
Ale abstrahując od wyglądu -czy chociaż troszkę da sie polegać na tym kompasie? czy sam TIMEX robi pożądane zegarki ?

PS. MARTOB -Uwielbiam lęborskie lasy, szczególnie na południe od Sportowej ;)

Ostatnio zmieniony przez trasek 2012-10-19, 12:25, w całości zmieniany 3 razy
:
trasek napisał/a:
łażąc po lesie przez parę kilometrów trudno o GPS w komórce -ta opcja zupełnie odpada. Lubie iść na spacer i nagle skręcić w las i zabłądzić na 3 godzinki:)


A tego nie rozumiem. GPS w komórce nie musi korzystać z sieci, może na samych satelitach jechać. Żre to troche baterii, fakt, ale nawet na smartfonie wytrzymuje zdecydowanie więcej niż 3 godziny. No chyba, że jako trening do Harpagana faktycznie, GPSy na większości zawodów na orientację sa zabronione, ale wtedy to chyba i tak lepiej normalny kompas, który wygodnie zorientować z mapą

:
dozbieraj do suunto core,
masywny moze nie jest, ale spory - juz tak, ma ok kompas i dużo innych ficzerów

:
trasek napisał/a:

(...)Ale abstrahując od wyglądu -czy chociaż troszkę da sie polegać na tym kompasie? czy sam TIMEX robi pożądane zegarki ?
(...)


Kompasy elektroniczne wymagają kalibracji.
Kalibracja to jedno, a możliwość utrzymania parametrów przez urządzenie, to drugie.
Ja nie zaufałbym kompasowi w zegarku TIMEX.
...Może SUUNTO, ale to sprzęt innej klasy.

Pierwszy raz słyszę żeby GPS nie chciał działać w lesie.
Przecież do tego on właśnie służy. cool
Ze względu na grubą pokrywę liści lub warunki atmosferyczne (gruba pokrywa chmur) dokładność wskazań być nieco mniejsza, ale na działanie kompasu nie powinno to mieć większego wpływu.

Czy TIMEX robi porządne zegarki?
Żona miała TIMEXa Expedition, który po gwarancji poszedł do smietnika.
Nawet jesli to jednostkowy przypadek, to niesmak pozostał.

Ja nigdy nie błądzę - mogę się co najwyżej zataczać
- Gburp.
Blaz
[Usunięty]
:
Kup G-shocka DW-5600 i do tego dobry kompas. A niech będzie nawet wypasiona Silva za 100 zł. To jeszcze Ci zostanie na zapas browaru na miesiąc. :))

trasek
[Usunięty]
:
odniosę sie głównie do GPS -pewnie że działa -ale tutaj zależy mi na szybkości -wyciągam kompas sprawdzam i ide dalej...a telefon? bez internetu troszke mu zajmuje szukani pozycji -poza tym szkoda brać mi telefon za prawie 1000 zł(mówię o cenie na allegro bo na abonament wiadomo, że parę groszy) na wyprawę gdzie nie przewidzi się wszystkich możliwości zniszczenia sprzętu.
Co do Harpaganu -kompas w zegarku w takim momencie nie wchodzi w grę- tylko porządny normalny bez elektroniki;)

Dziekuję za odpowiedzi, szczególnie Voit -wyczerpujące informacje;)
Zainteresował mnie również zegarek Silva który zaproponował Blaz
-wezmę wszystkie za i przeciw ale temat chyba wyczerpany ;)

PS. Wiadomo, że kompas w zegarku ma być również swoistym bajerem -ale bajerem który będzie wykorzystywany częściej niż termometr, barometr czy wysokościomierz przez niektórych posiadaczy wypasionych sikorków ;)

Blaz
[Usunięty]
:
Samsung Solid B2710 ma GPS, a dostaniesz go za 300 PLN. Silva to marka kompasów, nie zegarków. :)

:
trasek, jeśli zegarek Ci się podoba, to kup, noś i bądź szczęśliwy.
Zegarek kupujesz dla siebie i nikomu innemu nie musi się podobać.

Zapytałeś, więc napisałem co o tym sądze. ;)
Jestem nieco skrzywiony geocachingiem i do tematu orientacji w terenie podchodzę dość poważnie. Już kilka razy zdażyło mi się ponosić konsekwencje minimalnego błędu przy oznaczaniu pozycji. Zwykle kosztuje to trochę czasu i kilka nadprogramowych kilometrów.

Nie zaufałbym wskazaniom kompasa z zegarka, ale gdyby zegarek z kompasem mi się podobał, to pewnie bym go kupił.
...Pomimo kompasu.
:)

Ja nigdy nie błądzę - mogę się co najwyżej zataczać
- Gburp.
trasek
[Usunięty]
:
blaz -znalazłem i zegarek nawet fajny;)
Voit -nic dodać, nic ująć ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.