Staruszek jubileuszowy
Odpowiedz do tematu

Spam
[Usunięty]
:
Jacek. napisał/a:
Na angielskie to one mi ni chuchu nie wyglądają.


Jak się tak przyglądam to mnie też nie... jakby nie patrzeć... zegarek...

:
Jacek. napisał/a:

O ile mi wiadomo, to Aleksandry Fiodorowny nie zajmowało tykanie, tylko aby perpendykuł pokaźny był ;)

Gb.


W tym partykularnym przypadku, raczej kotwica, gdzież tu wahadło? :)

Spam napisał/a:
Jacek. napisał/a:
Na angielskie to one mi ni chuchu nie wyglądają.


Jak się tak przyglądam to mnie też nie... jakby nie patrzeć... zegarek...


No zegarek, zegarek... Zaczynam mieć wątpliwości, jeszcze się okaże, żem na portalu aukcyjnym nabył astrolabium - moduł nawigacyjny statku uwidocznionego w Palenque :))

Zegarki radzieckie - najszybsze na świecie!
Spam
[Usunięty]
:
plask :D ;)

:
garfik napisał/a:
Jacek. napisał/a:

O ile mi wiadomo, to Aleksandry Fiodorowny nie zajmowało tykanie, tylko aby perpendykuł pokaźny był ;)

Gb.


W tym partykularnym przypadku, raczej kotwica, gdzież tu wahadło? :)


Jak cesarzowa żąda, to nie ma to tamto - perpendykiel MUSI się znaleźć :))

G.

:
Skoro Jej Imperatorska Wysokość życzenie wyraża... W końcu, mamy XXI wiek, cywilizację możliwości, jakiś wyrób perpendykułopodobny (made in China, by od idei forum nie odbieżać zanadto) zawsze się znajdzie...


:P

Zegarki radzieckie - najszybsze na świecie!
:
:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Ale tu są bzdury pisane!

Mechanizm bardzo dobrze znam :

Jest to jeden z bardzo wczesnych cal. Billodesa ładowany do zegarków GFJ( tu Bilolodes) i wspomnianego Longinesa dla którego to Billodes te mechanizmy produkował jako cal 18.49 w kilku wariantach(ewolucja mechanizmu) od 1870 do 1900r. Zegarki te od GFJ i Longinesy przeznaczone były tylko i wyłącznie na rynek rosyjski, później Longines (od 1890) przestał zajmować się tymże zegarkiem natomiast nadal produkował je Billodes aż właśnie do 1900. Mechanizm ten oczywiście jest na wychwycie bocznym szwajcarskim co zresztą widać nawet na foto autora:

Na pierwszy rzut oka aby mechanizm w ogóle ruszył trzeba postawić balans(wystarczy czopowanie), zaś dalej z tego co widze uwalona jest ośka sekundnika. W sumie prosta robota z która powinien poradzić sobie średniowykwalifikowany specjalista

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-10-09, 09:14, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
Spam
[Usunięty]
:
kaido2 napisał/a:
Ale tu są bzdury pisane!
:D

:
kaido2 napisał/a:
:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Ale tu są bzdury pisane!


Tak bywa :)

Gboo.

:
Astrologiczny mistrzu, miód na serce me lejesz! Nadzieja uskrzydliła mą duszę, aż w robocie za owąż robotę się wziąłem, aby adrenaliny nadmiar przepalić.

A, że tak niedyskretnie się spytam: znasz może fachowca onego, który mógłby podjąć się takowego wyzwania?

Zegarki radzieckie - najszybsze na świecie!
:
U fachowca byłem kiedyś 2 razy, a mianowicie pierwszy i ostatni i od tamtego ostatniego spotkania zegarki sobie sam naprawiam,tak więc fachowca godnego polecenia niestety nie znam.

Pozdro!!!
:
Dzięki wszystkim. A wiadomo-gdzie nikt nie odpowiedział...
Czy jakiś mędrzec, druid może (z długą siwą brodą - wszak wiadomo od zawsze, że mądrość siedzi w brodzie) mógłby mnie maluczkiego oświecić, w jaki nieniszczący sposób wyjąć mechanizm tego sikora z koperty?

Zegarki radzieckie - najszybsze na świecie!
:
Witaj, wyjęcie mechanizmu

1. Poluzować śrubkę mocującą koronkę (w płycie lub kominku)
2. Wyjąć koronkę
3. Zdjąć/otworzyć ramkę szkiełka
4. Przekręcic dwie obcięte do połowy śrubki które klinują mechanizm w obudowie
5. Wyjąć mechanizm

Jesli nie przerażają Cię koszty to możesz wysłać mechanizm do Gdańska zobaczę co da się zrobić (ale widząc destrukcję boję sie że tanio nie będzie).

pozdrawiam

Roman

:
Naturalnie, że przerażają. Ale kto wie, jak na all... nie znajdę dawcy - a nie liczyłbym - to po którejś wypłacie mogę się nie powstrzymać i posłać.

Zegarki radzieckie - najszybsze na świecie!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.