Universal "wszystkomajacy".
Odpowiedz do tematu

:
Eustachy napisał/a:
Czy koperta była odnawiana?

Patrzac na dosc ostre krawedzie uszu - nie sadze.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Eustachy napisał/a:
Czy koperta była odnawiana?


Koperta jest stalowa z tego co widzę, zatem pewnie nie wymagała jakichś strasznych renowacji poza polerką tu i tam.

:
Ciekawe ile jeszcze jest tak pięknie zachowanych modeli tego zegarka na świecie....?

:
Przepiękny.
Możesz zrobić zdjęcie nadgarstkowe?
Przez szerokość paska nie widać, że to takie maleństwo.

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Świetne chrono :shock:

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
eeeeeech.... :)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
wskazówki przypominają trochę nawigatora laco lub wempe

:
@luckers: No, wskazowki sa w najlepszym stylu lat 40-tych.

@Eustachy: Nie, koperta nie byla odnawiana bardziej niz umycie w czyszczarce ultradzwiekowej. Jest po prostu w dobrym stanie z zachowanym satynowaniem na uszach.

@Buczo: Troche takich jest, ale zwykle lepiej zachowane sa te w zlotych kopertach (bo uzywano ich jako zegarkow "paradnych") wiec ladna stalowka to trochew wieksza rzadkosc.

BTW prezydent Truman mial bardzo podobnego Universala Tri-compax w zlotej kopercie na reku podczas konferencji w Poczdamie. Co prawda jest to troche dwuznaczne, bo Truman, jak na warunki amerykanskie, byl po prostu czlowiekiem biednym...

:
No to gratuluję.
Gdzie jest las, co w nim takie prawdziwki rosną?

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
zbyszke napisał/a:

BTW prezydent Truman mial bardzo podobnego Universala Tri-compax w zlotej kopercie na reku podczas konferencji w Poczdamie. Co prawda jest to troche dwuznaczne, bo Truman, jak na warunki amerykanskie, byl po prostu czlowiekiem biednym...


Ale wiedział co dobre. BTW Harry S. Truman za młodpracował przez pewien czas jako tzw. "time keepert", czyli pracownik odpowiedzialny za synchronizację zegarów na odcinkach na kolei Santa fe.

Gboo.

:
Mógłbyś rozwinąć na czym technicznie polegały jego obowiązki? Telefonicznie uzgadniał godziny?

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
No właśnie, też mnie to zaintrygowało.

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
O ile się nie mylę, praca ta polegała na uzgadnianiu drogą telegraficzną zegara wzorcowego i podróżowaniu z nim do iluś tam stacji i sprawdzaniu wskazań zegarków dyżurnych ruchu. Truman pracował w tym charakterze w 1901, potem był urzędnikiem.
Co do ówczesnego systemu czasu na amerykańskich kolejach i klas zegarów kolejowych, to palce w tym maczał niejaki pan Webb C. Ball. Znany? ;)

BTW póżniej określenia time keeper używano dla urzędników, zliczających czas pracy robotników.

Gb.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2012-09-14, 19:56, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.