Wysyłkowy problem
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

emster
[Usunięty]
:
Wysłana zgodnie z deklaracją agenta 15 maja. Przy czym do tej pory nie ma jej w żadnym systemie umożliwiającym śledzenie (stąd wnioskuję, że coś jest nie tak, a sprawdzałem w http://17track.net/IndexEn.html; http://www.sledzeniepaczek.pl/).
Kontaktowałem się z agentem, ponoć złożyli reklamację na poczcie - ile można czekać na odpowiedź poczty - nie wiem.

A tu adres chińskiej poczty, jakby ktoś potrzebował - powoli przegryzam się przez przez podstrony:
http://www.spb.gov.cn/

[ Dodano: 2012-06-18, 22:54 ]
Słuchajcie, z jeszcze jednym wątkiem wtrącę się. Dostałem w końcu nowy numer paczki (nie wiem, czy znaleźli poprzednią paczkę/wysłali nową, czy też podali inny numer). Podejrzenia me, może niesłuszne budzi jednak fakt, że w trackingu jako kraj przeznaczenia wyświetla mi Rosję...
Jak zwyczajowo wygląda podgląd trackingu, bo doświadczenia w tej materii to jeszcze nie mam.
Pozdro

Ostatnio zmieniony przez emster 2012-06-09, 14:12, w całości zmieniany 1 raz
:
mam problem :(
kupiłem lum teca z wusu, gośc wysłał 1 sierpnia ale first class international, nie ma potwierdzenia nadania, ani numeru, mówi że pierwszy raz wysyłał za granicę.
chyba raczej zegar już wcięło, bo raz że takie przesyłki dostawałem po tygodniu/max 10 dniach, a w międzyczasie przyszły mi zegary które wysłane były poźniej - ( 8 sierpnia), płacone giftem na paypalu :( , nie wiem za bardzo jak to rozegrać, bo wierzę że wysłał, z paypala raczej nic nie dostanę. jakieś pomysły?

Blaz
[Usunięty]
:
Każda przesyłka z USA ma numer/tracking, ale nie każdy taki tracking pokazuje całość trasy. Pokazuje się dopiero wtedy, gdy będzie już w Polsce. Musi więc mieć numer przesyłki.

Czasami przesyłki z USA szła mi trzy tygodnie. Można jeszcze kilka dni czekać. Może być też tak, że przesyłka wróciła do niego, bo tam bardzo restrykcyjnie podchodzą do adresów.

Selassje, gift? Dla nieznajomego? Błąd, duży błąd. :cry:

:
z tego co wiem, to jak sie nadaje te przesylki to tam jest opcja ze dostaje sie receipt z tym numerem, i to trzeba zaznaczyć, zeby miec ten nr, a tak to numer mozei jest ale nie ma go skad wziac. z tym giftem to mnie juz nie dobijaj. koles chce sie dogadac tez, nie jest tak że sie obrócił 4ma literami.

:
selassje napisał/a:
koles chce sie dogadac tez, nie jest tak że sie obrócił 4ma literami.
To tak jak z moim Boschettem.
Tylko co z tego? Odda Ci kasę i weźmie na siebie stratę?
Wątpię :-(

Blaz
[Usunięty]
:
selassje napisał/a:
z tego co wiem, to jak sie nadaje te przesylki to tam jest opcja ze dostaje sie receipt z tym numerem, i to trzeba zaznaczyć, zeby miec ten nr, a tak to numer mozei jest ale nie ma go skad wziac.


Też fakt.

Z giftem to jest taki myk, że jego w tym momencie nic już nie wiąże i nie musi go nic obchodzić co się dzieje z zegarkiem. Można liczyć tylko na uczciwość.

Dlatego giftem wysyłam pieniądze tylko do ludzi do których mam absolutne zaufanie...

:
chyba chce połowę oddać, jak poszło gifted, to dupa zbita, nie?

Blaz
[Usunięty]
:
Czyli się poczuwa, ale nie do końca. :twisted:

Na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze z kilka dni - tydzień, a potem jeśli zegarek by nie doszedł to dyplomatycznie naciskał na oddanie całości kwoty. :wink:

:
no tak sie umówiłem że poczekam do końca miesiąca a potem będziemy rozmawiać.
kurde, coś czuje że ktoś pociska moim fortisie, co mi kiedyś zginał, i teraz w lumtecu :(

:
No to faktycznie kicha, ale dlaczego gość nie ma żadnego papieru na wysyłkę :?:
Mnie szczęśliwie takie przypadki ominęły, choć parę zwrotów z PP miałem, ale wszystkie z zatoki i bez problemów.

Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
:
niedawno miałem taki case, że kupiłem coś w Europie (w Unii) i baran mi wysłał, ale najzwyklejszą przesyłką ekonomiczną, nawet nie listem poleconym, co grosza nie płaciłem PayPalem, i boksuję się już ze sprzedawcą od 2 miesięcy, na razie bez skutku, a straciłęm niema 200 ojro :cry:

zyj terazniejszoscia
:
Blaz ma rację, musi być tracking. Jak wysyła ze Stanów gdziekolwiek za granicę trzeba wypełnić deklarację celną, a tam jest numer przesyłki także gadaj z gościem niech nie pieprzy głupot, że nie ma numeru.

:
Jesteś pewien ?

Ja wysyłając do Stanów prywatną korespondencję nigdy nie wypełniałem żadnej deklaracji. Nie sądzę żeby odwrotnie było inaczej.
Co innego przesyłki firmowe - tutaj jest i deklaracja, i faktura dołaczona.
Jeśli kolo wysyłał to jako FCI, to mogł nadac taką właśnie prywatną... :?:

:
nie no trzeba uzupełnić taki zielony papierek tam jest napisane co jest w środku i wartość

:
ALAMO napisał/a:
Nie sądzę żeby odwrotnie było inaczej.


No jednak jest, dokładnie tak jak napisałe Sellasje - przy tym kombinowanie przy wartości, zawartości itp. to przestępstwo federalne u nich - stąd "Conus only" przy wielu ogłoszeniach na WUS m.in.

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.