Pozdrowienia z Ruhla
Odpowiedz do tematu

:
Wczoraj odbierałem od zegarmistrza Ruhlę kamieniową z centralną sekundą i tam jest taki patent że na blaszce jest rubinek,zegarmistrz śmiał się że w Longinesach a nawet w Patkach jest to zwykła byle jak obrobiona blaszka :mrgreen:

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Dałbyś jakąś fotkę.
Gdzieś kiedyś takie coś widziałem: blaszka dociskająca oś sekundnika z kamieniem, wpasowanym w otwór z szyjlą. Nie jestem pewien co to był za zegarek.

Gb.

:
Moja Ruhla

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Dokładnie to, Dzięki.

Gbu.

:
Kolejna stalowa Ruhla w kolekcji

ps
Jak ktoś ma stalowe Ruhle to b.proszę o fotki,próbuję skatalogować wszystkie modele.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
buran, ładny okaz

:
Dzisiaj doszła następna stalowa Ruhla

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Bump cool

Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
:
Jacek. napisał/a:

A szkoda, bo ten gubik to właściwie Urofa 612/613 z arcyglashuckim mostkiem "trzyczwartówką":

Obrazek

Ciekawostka Urofy polega na tym, że wczesne wersje miały możliwość wyjęcia bębna sprężyny bez zdejmowania mostka.

GUBurek.

To chyba nie jedyna ciekawostka z wiązana z tym werkiem,ja znalazłem takie coś


Pierwszy raz widzę werk z wytrasowną podziałką godzinową,minutową i sekundową.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Tak po całym obwodzie to rzeczywiście rzadkie. Znacznie częściej spotyka się wygrawerowany sektor godziny, lub ledwo paru minut. Robiono tak, by zegarmistrz mógł założyc wskazówkę minutową i wygodnie sprawdzić w którą stronę i ile i jak przyjdzie regulować.
Zasada mówi, że cyferblat zakłada się, kiedy już wszystko jest zrobione i została tylko ostateczna regulacja przesuwką.

Gb.

:
W chronografach Sea Gulla taka namalowana na płytach podziałka to norma.

:
Takie się klikło http://allegro.pl/show_item.php?item=2788134916 ciekawe czy to będzie ta kotwiczka z obrazka?

Ostatnio zmieniony przez buran 2012-11-13, 16:13, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
buran napisał/a:
ciekawe czy to będzie ta kotwiczka z obrazka?


Albo Phenix:


G.

:
Ale werk to chyba jakaś UROFA?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
A bo ja wiem? Tak po estetyce to podchodziłby Gruen jakiś...

G.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.