Koledzy-pomożecie?
Odpowiedz do tematu

:
Cytat:
to te wszystkie udziwnione do "markowych" zegarków to są FHFy :smile:


Ety/Eterny i AS-y tyż.

Cytat:
Ostanie podejście,może ktoś poznaje ten typ zapadki,z reguły są dwuczęściowe a tu są trzy części bardzo sprytnie pomyślane


Zwykłą zapadka tylko nie skręcana bezpośrednio na śrubę a z tzw bezpiecznikiem. W niektórych werkach ten bezpiecznik potrafi zadziałać przy nie pełnym naciągu. Co jakiś czas powinno się sprawdzać jego stan i takowy wymienić jak jest już naruszony.

Cytat:
Włos jest czarny i połyskliwy,czy to inwar?


Nie to stalka sprężynowa która również normalnie da się zabarwić na kolor jaki się chce w tym czarny. Inwar się odkształca pod wpływem temperatury i gdyby włos był z takiego materiału zrobiony to dokładność chodu była żadna a przy wysokich temperaturach całkowicie żadna:


Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-08-07, 11:47, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
Dzięki!

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
kaido2 napisał/a:
Gburek. napisał/a:
to te wszystkie udziwnione do "markowych" zegarków to są FHFy :smile:


Ety/Eterny i AS-y tyż.


Zakonotowałem.
A że w tańszych wykonaniach kupa, to się zgadzam: chińczyk by takich śladów po raszpli nie zostawił na mostkach, jak w tym moim AS - nawet widać. Ale na paski po wierzchu im starczyło :twisted:


Cytat:
buran napisał/a:
Włos jest czarny i połyskliwy,czy to inwar?


Nie to stalka sprężynowa która również normalnie da się zabarwić na kolor jaki się chce w tym czarny. Inwar się odkształca pod wpływem temperatury i gdyby włos był z takiego materiału zrobiony to dokładność chodu była żadna a przy wysokich temperaturach całkowicie żadna:


Dokładnie. Buranowi pewnie chodziło o elinwar i niwaroks - inwar to zupełnie inna bajka i inne zastosowania.

Gbu.

:
Jak tak patrzę na włos - to on nie jest czarny tylko niebieski. Czyli by na nivaroxa wychodziło.

:
Nivaroxy są też białe,pomarańczowe itd,itd. Barwią się tak samo jak stalki.

Pozdro!!!
:
A jak to jest z balansem bimetalicznym?Nie był czasem stosowany w zegarkach z wyższej półki?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
AS1130 np taki ma i czy on był stosowany w zegarkach z wyższej półki? Po wojnie ten werk jak i jego młodszy brat 1188 można było znaleźć w szmelcu jak i w kłalicie typu Atlantic :D

Pozdro!!!
:
Kiedy taki balans był nowością, pewnie tak. Jak wszystko - kartofle też kiedyś były niesamowite fricasse. :wink:

Gb.

:
kaido2 napisał/a:
AS1130 np taki ma i czy on był stosowany w zegarkach z wyższej półki? Po wojnie ten werk jak i jego młodszy brat 1188 można było znaleźć w szmelcu jak i w kłalicie typu Atlantic :D

Ale mój jest z przed wojny,a raczej zaraz po pierwszej,powiedzmy początek lat dwudziestych.Reasumując,srebrna koperta,bimetalowy balans i nivaroxowy włos,bogaty werk nieustalonej firmy,to nie mógł być zegarek za przysłowiowego $.Tu jest Zenith w identycznej kopercie http://www.swissvintagewatches.com/zensil.html

Ostatnio zmieniony przez buran 2012-08-08, 11:34, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
buran napisał/a:
kaido2 napisał/a:
AS1130 np taki ma i czy on był stosowany w zegarkach z wyższej półki? Po wojnie ten werk jak i jego młodszy brat 1188 można było znaleźć w szmelcu jak i w kłalicie typu Atlantic :D

Ale mój jest z przed wojny,a raczej zaraz po pierwszej,powiedzmy początek lat dwudziestych.Reasumując,srebrna koperta,bimetalowy balans i nivaroxowy włos,bogaty werk nieustalonej firmy,to nie mógł być zegarek za przysłowiowego $.


I? I nadal to jest zegarek z mechanizmem szablonowym w najgorszej wersji dużo słabszym niestety od AS1130. Zegarek oczywiście nie za dolca a za średnią tygodniówkę robotnika . Gdyby nie ta srebrna koperta to zegarek w tamtych czasach byłby minimalnie droższy od kołkowego Rosskopfa, czyli robotnik kupił by go za dniówkę i jescze miał by sporo kasy na to aby go opić wieczorem :)

Pozdro!!!
:
To wiesz czy nie wiesz co to za werk?I czym się różni najlepsza wersja od mojej najgorszej?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Cytat:
To wiesz czy nie wiesz co to za werk?


Nie wiem, ale napisze AS152( "10,5").

Cytat:
I czym się różni najlepsza wersja od mojej najgorszej?


Poza wykończeniem to materiałem który poszedł na osie i koła. Wersje najwyższej klasy z chatonami potrafia miec nawet porządne łożyska.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-08-08, 14:50, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.