Koledzy-pomożecie?
Odpowiedz do tematu

:
buran napisał/a:
....... i objaśnij gawiedzi co to ten wilczy kieł.


Tak jak Marcin powiedział wilczy kieł jest charakterystyczny dla kół naciągowych mechanizmów robionych przez Patka.
Chociaż nie tylko - w moich zbiorach znalazłem coś co nie jest Patkiem :sad:
(i co go nie udaje) a posiada też charakterystycznie zakrzywione zęby kół naciągowych.

pozdrawiam

Roman

:
No i wszystko jasne,dzięki!
Wyciągnąłem mechanizm i ten pin to jednak nie atrapa,najfajniejsze że zegarek na chwilę ożył :grin:

Ostatnio zmieniony przez buran 2012-08-06, 13:05, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Spam
[Usunięty]
:
buran napisał/a:
najfajniejsze że zegarek na chwilę ożył :grin:


...ba... zobaczysz co będzie jak zacznie rechotać pełną serię :wink:

:
buran napisał/a:
No i wszystko jasne,dzięki!
... ten pin to jednak nie atrapa,....


czyli tak jak pisałem wind and pin set :wink:

:
Cytat:
Chociaż nie tylko - w moich zbiorach znalazłem coś co nie jest Patkiem :sad:
(i co go nie udaje)


Właśnie sobie przypomniałem że robiłem kiedys jednego Longina co miał właśnie wilcze koła.Dokładnie był to 17.89 gdzie normalnie takich kół nie ma, pojedyńczy prezypadek na czyjeś widzi misie(limitka od 1- do niewiele). Wilcze ząbki można spotkać w LC i jak na focie Romana w szablonówkach ( tu AS 18),jednakże bardzo często te szablonówki miały zmieniony mostek naciagowy na Patkowy by własnie imitować.Dodam że te imitowańce głównie szły na rynek francuski(taka ichnia moda we Francji na Patkowo-VC wzorystykę)

Cytat:
Wyciągnąłem mechanizm i ten pin to jednak nie atrapa,najfajniejsze że zegarek na chwilę ożył :grin:


Te mechanizmy wystepowały z przyciskiem, z szablą i z automatem. W jednej z nowszych wersji PG miała wyfrezowane komory pod wszystkie 3 typy przełącznika i dość łatwo można zmienić sposób przełączania nastaw/naciąg.

Pozdro!!!
:
Może ktoś napisać co to za werk?Sprawdziłem mikroliska i z PG najbardziej mi pasuje Patek-Genev,ale to chyba nie to :sad:

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
LeCoultre ?
:wink:

Gb.

:
LeCoultre-No Logo :mrgreen: to bym się taplał w prestiżu :grin:

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Wiem, Paciora byś wolał:
http://www.ranfft.de/cgi-...ustu&1080144021
:grin:

Gb.

:
Faktycznie trochę podobny do mojego :shock: i też no name...

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
:smile:
No patrzaj co za ludzie wtedy byli: tłukli te zegarki jak byk szczał w galopie, kto jak chciał - takie same albo nie, oznaczone albo nie. I bąk ich obchodziło, że parę lat później biedny człowiek będzie w rozterce czy ma kłalitę z samego czubka piramidy, czy mu zaraz Kaidoszczak wyłuszczy, że to kapsel od taniego piwa :mrgreen:

Gboooo.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2012-08-06, 17:46, w całości zmieniany 1 raz
:
Oj,niechybnie kapsel,Kaido z dobrego serca nie chce mi napisać że mój prestiżowy nabytek mogę na tory położyć :razz:

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
buran napisał/a:
Jacek. napisał/a:
Wiem, Paciora byś wolał:
http://www.ranfft.de/cgi-...ustu&1080144021
:grin:

Gb.
Faktycznie trochę podobny do mojego :shock: i też no name...


Żaden tam no name:



dokładniej FHF 19H6.

Poniżej te same szablony jechane przez innych producentów w róznych rozmiarówkach:



Kolorami zaznaczyłem różnice widoczne gołym okiem po których mozna rozpoznać czyje to jest. Oczywiście można tez rozbebeszać gdzie: FHF ma sygnaturę pod mostkiem naciągu, Eta pod półmostkiem balansu i od strony tarczy(przy nakrywce na PG),Eterna sam cal. pod balansem ,lub od strony tarczy, AS sygnatury dopiero po 1-szej WŚ na małych cal.

Żeby było weselej to kłality powstawały tam gdzie przeciętni nie rózniąc się niczym innym jak tylko wykończeniem np:

IWC66 19H6 by AS



Podsumowując? Jedna wielka kupa.

Pozdro!!!
:
Znowu mi wszystko wywrócili. Byłem przekonany, że skoro to tu zwykły A. Schild -

to te wszystkie udziwnione do "markowych" zegarków to są FHFy :smile:

Gb.

:
Ostanie podejście,może ktoś poznaje ten typ zapadki,z reguły są dwuczęściowe a tu są trzy części bardzo sprytnie pomyślane

ps
Włos jest czarny i połyskliwy,czy to inwar?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.