Budzik ORIS-datowanie.
Odpowiedz do tematu

: Budzik ORIS-datowanie.
Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w budzika,jedyną wzmianką z datowaniem jest TA STRONA -tylko czy aby poprawne?



Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
To styl lat 20/30, więc może być poprawne datowanie. Pewnie więcej coś powiedzą nasi majstrowie, jak zobaczą werk

Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
:
Ja się z rozbierania zegarków wyleczyłem raz na zawsze,nie masz namiarów na jakieś katalogi?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
A pokażesz flaczki?

Gbrr.

:
Cyka się :twisted: zając go obleciał :twisted:

:
Już ktoś go nie fachowo rozbierał i dwie śrubki są przekoszone :evil:

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Ale to zegar, a nie zegarek, pokrętła z uchwytami odkręcisz, pozostałe ściągniesz, bo są na wcisk. I zostaną 3 śrubki, dekiel powinien wyjść.

A katalogów nie mam :(

Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
:
Ja bym go datował na okres po 1949, bo wtedy powstał ich 8-dniowy werk z budzikiem - wówczas niezły hit. BTW: nic ci nie przypomina ten tyłek, będący jednocześnie dzwonkiem? :smile:
I nie obraziłbym się na fotkę wierzchu obudowy.

Gbou.

:
xylog napisał/a:
Ale to zegar, a nie zegarek, pokrętła z uchwytami odkręcisz, pozostałe ściągniesz, bo są na wcisk. I zostaną 3 śrubki, dekiel powinien wyjść.

A katalogów nie mam :(

Już prostsze rzeczy spieprzyłem :evil: Budzik faktycznie może być powojenny tylko czemu ma nie siedem a piętnaście kamieni?
O to chodziło?

Ostatnio zmieniony przez buran 2012-07-24, 19:22, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
buran napisał/a:
xylog napisał/a:
Ale to zegar, a nie zegarek, pokrętła z uchwytami odkręcisz, pozostałe ściągniesz, bo są na wcisk. I zostaną 3 śrubki, dekiel powinien wyjść.

A katalogów nie mam :(

Już prostsze rzeczy spieprzyłem :evil: Budzik faktycznie może być powojenny tylko czemu ma nie siedem a piętnaście kamieni?
O to chodziło?
Obrazek


Ano. Dzięx.

Gb.

:
Nie widziałem jeszcze budzika "ośmiodniówki" sprzed II WŚ. Tutaj zbliżony model w pełnej malaturze. To raczej lata 50.

:
Dzięki,tego z ebaya też widziałem,od początku coś mi się nie zgadzało,firma chyba by się pochwaliła takim osiągnięciem.Te piętnasto kamieniowce to musiał być topowy model,zresztą to bardziej biurkowiec z alarmem niż typowy budzik.Zresztą wypuścili limitkę na jubileusz firmy,właśnie budzik 15 jewels.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Przy zegarze tego typu 17 kamieni nie jest wymaganiem niezbędnym, nie korelował bym tego z jakością. Dwa kamienie "zgubiły" się moim zdaniem na amortyzacji balansu, tzn. jej braku ;-)

:
Standardowo budziki Orisa miały siedem kamieni.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
ALAMO napisał/a:
Przy zegarze tego typu 17 kamieni nie jest wymaganiem niezbędnym, nie korelował bym tego z jakością. Dwa kamienie "zgubiły" się moim zdaniem na amortyzacji balansu, tzn. jej braku ;-)


To akurat rypka - i tak są kamienie łożyskowe i nakrywkowe - reszta może być albo rubinowa, albo wciskana z brązu. Budzikowi to szczególnie nie szkodzi - tym się nie macha.

Gb.

[ Dodano: 2012-07-25, 08:27 ]
BTW właśnie dlatego bardzo chcę zobaczyć ten werk - 7 kamieniowe miały zdaje się wychwyt kołkowy, 15 kamieniowe - kotwicowy.

G.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2012-07-25, 09:28, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.