Dziwna Kirowka.
Odpowiedz do tematu

M_alice
[Usunięty]
: Dziwna Kirowka.
Trafiła mi się Kirowka . Płyty, jak widać, beż żadnego szlifu, żadnych napisów, nazwy fabryki... nic. Choć miejscami coś jakby przebijało.
Były takie produkowane, czy to jakaś radosna twórczość ? Ktoś to zeszlifował na gładko? Ale kto by się tak męczył i po co ?

Spam
[Usunięty]
:
Pochwalony

Standardowy K-43 z początku BOB. Biorąc pod uwagę fason kół naciągowych, zapadki, i kształtu półmostka kotwicy jest to na pewno wczesny czystopol. pmwas takiego ma/bądź miał. Stawiam że to końcówka 41-42 roku choć niektóre źródła podają że czystpol zaczął robić K-43 dopiero w 1943 roku. Półmostek balansu masz najpewniej przełożony z późnego 1gczz a sam balans może nawet ze złotousta i to późnego. Pod tarcza jest jakiś numer?

M_alice
[Usunięty]
:
Spam napisał/a:
Pod tarcza jest jakiś numer?
Nie, tylko samotna literka "K". Niestety sam mechanizm to destrukt, zegarek wziąłem dla ładnej tarczy i koperty.Teraz szukam drugiego na dawcę werku.

:
M_alice, lepiej nie mogłeś trafić.

Spam je serwisuje od 1941, korumpuj :twisted:

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Spam
[Usunięty]
:
Yakovlev napisał/a:


Spam je serwisuje


...zbyt dużo powiedziane... ja tylko przekładki między silnikami zrobić potrafię...

M_alice wrzuć foto tarczy i koperty to coś doradzimy, poradzimy... w tych zegarkach na szybko się da wszystko zrobić, ale pod kilkoma warunkami... pierwsze primo jeżeli ma się całą oś balansową... drugie primo - łożyska i palety są całe... trzecie primo ultimo :razz: ma się szrotka na części... w przeciwnym razie trzeba się udać do specjalisty

M_alice
[Usunięty]
:
Spam napisał/a:
pierwsze primo jeżeli ma się całą oś balansową... drugie primo - łożyska i palety są całe... trzecie primo ultimo :razz: ma się szrotka na części...
Oś to chyba jest nawet cała. Ale palety (według znajomego majstra) połamane no i dawcy części też brak. Ja się skusiłem raczej na tarczę i kopertę z nadzieją wyszukania werku.

Ciekawi mnie napis na wewnętrznej części dekielka. Niestety nie dobity i nieczytelny. Udało mi się rozczytać tylko (górna część okręgu) koniec słowa GOIZ?ELIE i w dolnej części widoczne trzy litery (może skrót ?) RPT. Z napisu w środku okręgu widać tylko dwie litery końcowe BA. Czyżby koperta z zakładów Kirowa ?

Ostatnio zmieniony przez M_alice 2012-05-10, 21:22, w całości zmieniany 1 raz
Spam
[Usunięty]
:
...kotwicę miałem dzisiaj z czelabińca ale wysłałem...

...do tej koperty to by ci pasowało coś z BOB...

M_alice
[Usunięty]
:
Wpadł mi w ręce sprawny werk z roku 1955. Nada się na dawcę części do tego starszego? Tu chyba zadziała "kompatybilność wsteczna".

Spam
[Usunięty]
:
...trudno wyrokować... trzeba sprawdzić... wiem po sobie... czasem pasuje a czasem nie

:
Cytat:
Ale palety (według znajomego majstra) połamane no i dawcy części też brak.


Aleosochoziii? jaki problem dorobić czy też dopasować palety do kotwicy? K43 jest na tyle duży że dorobić paletę można nawet sprzętem z mego podpisu :)

Cytat:
...trudno wyrokować... trzeba sprawdzić... wiem po sobie... czasem pasuje a czasem nie


A nawet lepiej, bo często kotwice nie pasują z tych samych werków tych samych producentów z tego samego okresu, ale po zabawie najczęsciej z paletkami( bo bywa że kotwica inaczej nabita na oś) już wszystko ładnie pięknie śmiga.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-06-17, 19:54, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
Spam
[Usunięty]
:
kaido2 napisał/a:
Cytat:
Ale palety (według znajomego majstra) połamane no i dawcy części też brak.


Aleosochoziii? jaki problem dorobić czy też dopasować palety do kotwicy? K43 jest na tyle duży że dorobić paletę można nawet sprzętem z mego podpisu :)


Qfa... jak by tak było to sam bym se poradził :evil:

:
Spam napisał/a:
kaido2 napisał/a:
Cytat:
Ale palety (według znajomego majstra) połamane no i dawcy części też brak.


Aleosochoziii? jaki problem dorobić czy też dopasować palety do kotwicy? K43 jest na tyle duży że dorobić paletę można nawet sprzętem z mego podpisu :)


Qfa... jak by tak było to sam bym se poradził :evil:


Acha, czyli rozumiem że fotki w moim podpisie sa wzięte z matrixa po polskiemu rozumując z bardzo dobrego snu. No cóż , chyba nadszedł abym to się wreszcie przebudził.

Pozdro!!!
Spam
[Usunięty]
:
Marcin zrozum że nie każdy jest zegarkowym chirurgiem. Nie wątpię że dla Ciebie to Pan Pikuś... a moja złość wynika z krystalicznej czystej zazdrości o te właśnie umiejętności :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.