Junkers 6644-2
Odpowiedz do tematu

golo
[Usunięty]
: Junkers 6644-2
Witam, jestem tu nowy i od razu mam pytanie do znawców tematu. Otóż przymierzam się do kupna Junkersa 6644-2, a moje pytanie brzmi: czy jest w Polsce jakiś sklep (nie internetowy) gdzie mógłbym ten zegarek obejrzeć live, a nie tylko na zdjęciu?

Pozdrawiam.

:
Przede wszystkim witaj! Polecam przywitanie się w odpowiednim wątku.

Co do merytoryki, to na pewno któryś z kolegów Ci pomoże.

...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Nie wiem czy można go gdzieś przymierzyć ale dość drogi jak na kwarca... Bez szafiru, taka zwykła bateryjka tylko drogawa... Może jakiś pilot mechaniczny by Cię interesował? W tej cenie wybór już jest;p

Blaz
[Usunięty]
:
Ten zegarek jest dostępny w kilku sklepach internetowych, w których jest też możliwość odbioru osobistego w jakimś tam punkcie, ale nie sądzę, żeby była możliwość obejrzenia go przez zakupem.

golo
[Usunięty]
:
crayzee napisał/a:
Polecam przywitanie się w odpowiednim wątku.


A jest jakiś wątek zbiorczy z przywitaniami?

suchotnik7 napisał/a:
Bez szafiru, taka zwykła bateryjka


A co to znaczy? Jestem zielony w zegarkach...

Blaz
[Usunięty]
:
golo napisał/a:
crayzee napisał/a:
Polecam przywitanie się w odpowiednim wątku.


A jest jakiś wątek zbiorczy z przywitaniami?



Zajrzyj piętro wyżej. :cool:

:
Jest u nas temat do powitań :wink:
http://www.chinawatches.p...p=424271#424271
Junkersa całego jednego na żywo widziałem (cinola) - bardzo fajnie wykonany zegarek.

[ Dodano: 2012-05-24, 20:34 ]
W tej cenie poszukałbym jednak czegoś w automacie...


GMT wymagane?

:
A szafir to materiał, z którego wykonuje się lepsze szkiełka w zegarkach - w przeciwieństwie do szkiełek mineralnych a zwłąszcza plexi - b.b. trudny do zarysowania. Ale oczywiście od nich droższy.

Z tego co piszesz wynika, że abyś dobrze wydał swoje złotówki musisz sporo poczytać forum oraz inne internetowe/nieinternetowe tematy zegarkowe - inaczej będziesz trochę jak ktoś, kto nic nie wie o samochodach a mając gotówkę chodzi po salonach. Szansa, że kupi naprawdę coś dla siebie najlepszego nie jest raczej duża...

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
golo
[Usunięty]
:
Wybrałem ten model przede wszystkim dlatego, że podoba mi się najbardziej z wszystkich junkersów. Oczywiście jest model podobny w automacie, ale już sporo droższy. Ten jest jednym z najtańszych junkersów i to głównie decyduje.
Żałuję, że nie wiedziałem wcześniej o tym forum, gdyż ideałem była by PZLka ;)

:
To jadymy z pilotkami:

Trochę drożej, fajny mechanizm, świetne wykonanie, koperta 42mm, szafirowe szkło:

linijka: http://www.ebay.com/itm/F...=item4603f99654

Budżetowo i w kwarcu:
Parniak Topgun:


W tej samej cenie chodziły też Augusty z Tchibo - świetnie wykonane zegarki na cioci Eci (2824-2)

Ostatnio zmieniony przez Słoniu 2012-05-24, 20:44, w całości zmieniany 1 raz
golo
[Usunięty]
:
Kolejne pytanie: Jaką żywotność ma automat?

:
No i na bazarku wciąż leży Ticino 47mm :)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Rosyjskie chodzą od zarania dziejów :mrgreen: Tak poważnie, różnie - co kilka lat warto oddać na przegląd. :wink: I tyle...

A może właśnie coś z noworusków? Tam duży wybór pilocików:
Aeronavigator:


[ Dodano: 2012-05-24, 20:58 ]
Albo wersję bez szachownicy MC: :mrgreen:

symela
[Usunięty]
:
a może na dobry początek jakiś niezbyt drogi pilocik ze stajni parnisa albo tao ?

Ostatnio zmieniony przez symela 2012-05-24, 21:02, w całości zmieniany 1 raz
:
golo napisał/a:
Kolejne pytanie: Jaką żywotność ma automat?


To zależy od tego jak będziesz go traktował i o niego dbał.
Przy normalnym, nawet codziennym użytkowaniu i okresowym serwisowaniu nawet kilkadziesiąt lat.

Natomiast jeśli np. pracujesz jako budowlaniec z młotem pneumatycznym, z zegarkiem na nadgarstku, to pewnie niedługo ;)

(Powyższy zawód jest tylko przykładem, nie zamierzam nikogo urazić)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.