Co sądzicie o zakupie rotomatu
Odpowiedz do tematu

:
Napisane jest na nim Automatic Test Cyclotest czyli jak mniemam cyklomat ... szkoda, że nie cyklotron ale za te pieniądze wystarczy. :)

:
Kręcimy ten karuzel, aż się w głowie miesza 8)


Ostatnio zmieniony przez kubama 2010-04-22, 08:17, w całości zmieniany 1 raz
Darecki
[Usunięty]
:
kubama napisał:
Napisane jest na nim Automatic Test Cyclotest czyli jak mniemam cyklomat ... szkoda, że nie cyklotron ale za te pieniądze wystarczy. :)
Dobrze, że nie Large Hadron Collider :P

:
...na tych zdjęciach to wygląda jakby nieźle zapierniczał :wink:

:
Silnik zapozyczony od ruskiego smiglowca :)

:
A wiecie co? Na Kizi (chyba) widziałem fotkę bodajże z manufaktury JLC i tam stał sobie identyczny model. Taka sama naklejka itd. Serio.

:
kubama napisał:
Kręcimy ten karuzel, aż się w głowie miesza 8)





Uważaj na chorobę lokomocyjną :P

:
I jak wrażenia po pewnym czasie użytkownia "karuzela"?



Bardzo poważnie rozważam kupno i wszelkie rekomendacje (lub też nie) są bardzo mile widziane :)

:
Zgrzyta i wydaje dziwne dźwieki. Nie mam czasu go rozebrać ale postaram się w tym tygodniu. Mam nadzieję, że to tylko kwestia smarowania lub dokładnego skręcenia. Poczekaj jeszcze chwilę. Zrobię zdjęcia wnętrzności.



Poza tym działa. Wszystkie automaty mam wreszcie nakręcone. :D

: Rotomat
Ponieważ mam pokój umeblowany starymi meblami dębowymi umyśliłem sobie zrobić rotomat który by pasował wyglądem do reszty.

Znalazłem u Jubilera przecenioną, oczywiście chińską kasetkę na biżuterię.

Pomalowana była na prawie czerwony kolor, musiałem skrobać do żywego drewna, po czym bejca dębowa i politura. Pojemnik na zegarek ułożyskowałem na trzech łożyskach o średnicy zewnętrznej 10mm.

Mechanizm nabyłem za 27zł na znanym portalu aukcyjnym.

Jako że traktowałem to jako prototyp jako sterownik zastosowałem zewnętrzny zegar sterujący z Castoramy za całe 16zł. Ma on interwał pracy 15 minutowy. Nastawiam 15 minut pracy i 15 postoju. Po każdym postoju silnik rusza w przeciwną stronę, co może mieć znaczenie przy zegarkach nakręcanych tylko w jednym kierunku. W sumie rotomat pracuje ok 3 godzin na dobę, co jak przeliczyłem w/g tabeli którą znalazłem kiedyś w necie wystarcza do nakręcenia przeciętnego automatu.





http://www.fotosik.pl







http://www.fotosik.pl

:
...już Ci pisałem na kazecie - nie mam pytań http://img15.imageshack.us/i/szok3.gif/

:
Dużo tam jeszcze masz tego na dzisiaj? :) Świetne wykonanie, świetny projekt i pomysł! Masz człowieku duuużo umiejętności i talentu do takich robót. Cieszymy się wszyscy, że ktoś taki udziela się na CW! :)

Boszzz...jak ja chciałbym mieć rotomat na dwa zegarki...tyle że póki co miejsca brak w mieszkanku :/

:
jaro stanowczo domagam się pełniejszej relacji z produkcji tego rotomatu!!!

po prostu mnie z tenisówek wyp..... w kosmos :)



na twoim miejscu zacząłbym seryjną produkcję!!!

:
Czad. I nic więcej nie powiem.

:
Co ci bede chlopie kadzil :) , ja tez chce taki !!

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.