Niebo gwiazdziste (nade mna)...
Odpowiedz do tematu

: Niebo gwiazdziste (nade mna)...
Tak dla dokumetacji, moze sie komus przyda. Moj nowy nabytek, ma oryginalna, fabryczna tarcze (i nieoryginalny sekundnik). Czarne tarcze to byla rzadkosc, niewiele ich wyprodukowano. Ogromna wiekszosc z nich ulegla spatynowaniu dajac obraz "gwiazdzistego nieba" tzn. duzej ilosci rdzawych cetek. Czarna tarcza bez zadnej patyny, bez zadnej faktury, to prawie na pewno wspolczesna produkcja.

Dwa zdjecia:




:
Tarcza wygląda ślicznie, jak by tak miało być.

sagvartok
[Usunięty]
:
bajka

:
taki brokat wyszedł ;)

:
Eneasz zakrzyknąłby ciężkie pieniądze za taki mod :wink:

Gboo.

:
A ktoś wie czemu te tarcze tak "rdzewieją"?

Pozdro!!!
Blaz
[Usunięty]
:
Z rozpaczy? Łza - słona woda - korozja? :mrgreen:

:
kaido2 napisał/a:
A ktoś wie czemu te tarcze tak "rdzewieją"?

Ni chybi jakis spisek Masonski :mrgreen:

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
napisy i te linie tez oryginalne sa?

beceen | ***** ***
:
Blaz napisał/a:
Z rozpaczy? Łza - słona woda - korozja? :mrgreen:


No tak, ale jakby były malowane to by nierdzewiały. Zadam pytanie inaczej, jaką techniką wykonane są te tarcze że rdzewieją? Ktos wie?

Beceen, napisy i linie oryginalne sa .Miałem kiedys taka oryginalną w łapie.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-05-12, 20:12, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
Nie znam się na tym za bardzo i nie wiem czy nie odkrywam Ameryki, ale może tak po prostu chodzi tu o wykwity soli metali. Czy to z tarczy zrobionej z miedzi (ew. mosiądzu, bo to przecież też jej stop) albo z farby zawierającej związki srebra.
Coś podobnego przewijało się tu
http://zegarkiclub.pl/for...ogia-stosowana/

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
to bardzo piękna starość :)

zapewne wyszła przypadkiem, choć kto wie...

pozdrawiam

w.
---
„przestań pierdolić – żyj złudzeniami” MM
:
Ja pojde o krok dalej w zgadywance - tarcza ma duza zawartosc zelaza a farba to zelazo po latach utlenia - stad tlenek zelaza - rdza.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
O ile wiem, do lepszych olejnych i farb nitro stosowano czerń kostną. Miała ona tę wadę, że niekiedy powolutku gryzła się z podkładami.

Gboo.

:
To nie jest farba proszę Państwa:



Jak czernienie jest źle wykonane to później jest taki efekt jak na tej Omedze. Podobnie sprawa tyczy sie barwionej stali jak jest źle wykonane barwionko to wyłazi co wyłazi.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2012-05-14, 21:20, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.