The best of... zapięcie do bransolety
Odpowiedz do tematu

:
W Seiko są obliczane na małe azjatyckie rączki, normalnie wchodzą dwa paluszki :grin:

Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Blaz
[Usunięty]
:
Ty mnie nie zmydlaj tylko pomóż. :twisted: Imo blaszka Orisa z tego modelu jest najgorsza z bransolet jaką miałem w ręku. :evil:

Jak to jest z mocowaniem z tej drugiej strony? Dam radę zamontować to zapięcie jakie pokazywał Dago?

:
Dasz radę :)
Jak masz wątpliwości, to możesz troszkę poczekać.
I tak będę kupował to zapięcie, więc jak dojdzie, to sprawdzimy...

:
Nie bardzo dasz radę ponieważ z drugiej strony jest nitowane, z tą blaszką. Jak roznitujesz, to zostanie Ci tylko ta wąska część ogniwa.

MZ zapomnij i wymień bransoletę.

Ostatnio zmieniony przez Maro66 2012-01-08, 19:44, w całości zmieniany 1 raz
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
:
Łukasz, czy w miejsce, gdzie się wybija pin, aby branzoletę skrocić da się włożyć teleskop?

Blaz
[Usunięty]
:
Maro66 napisał/a:
Nie bardzo dasz radę ponieważ z drugiej strony jest nitowane, z tą blaszką. Jak roznitujesz, to zostanie Ci tylko ta wąska część ogniwa.

MZ zapomnij i wymień bransoletę.


No właśnie tak to niestety widzę...

Sylwek, to nie jest pin. To jest nit... A teleskop raczej nie wejdzie. Chyba że slim. 1,5mm nie wszedł.

Temat powstał z mojej wczorajszej pogawędki z Tomkiem, bo zastanawiałem się nad kupnem całej bransolety i myślałem o watchadoo. Chyba rzeczywiście trza będzie pomyśleć o wymianie całej bransolety...

Fajnej bransolety więc szukam z nieskomplikowanym, acz pewnym zapięciem i szerokości 20mm/20mm. :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-01-08, 19:48, w całości zmieniany 1 raz
:
Maro66 napisał/a:
MZ zapomnij i wymień bransoletę.


A ja bym się pokusił o założenie tego zapięcia.
Możesz kupić watchadoo, to jest b. dobry pomysł.
Jak mi dojdzie zapięcie, spróbujemy...
Tam gdzie jest ten nit dałbym teleskop, węższa część wchodzi głębiej i zapiera się o wnętrze zapinki szerszą...tyle teoretycznie.
Jka będzie zapinka zobaczymy w praktyce :)

:
Watchadoo rządzi :grin:

Cezary, jakim cudem? Nawet jakbyś wbił teleskop, to całość będzie się przesuwać na boki. Przyjrzyj się dobrze, obecne zapięcie wypełnia całość wokół małego ostatniego ogniwa.

Ostatnio zmieniony przez Maro66 2012-01-08, 19:53, w całości zmieniany 1 raz
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
:
Blaz napisał/a:
Sylwek, to nie jest pin. To jest nit... A teleskop raczej nie wejdzie. Chyba że slim. 1,5mm nie wszedł.

Myślisz schematycznie ;-)

Chodzi mi o następne ogniwo - nie to, które teraz jest bezpośrednio przy zapince.
Trzeba by zobaczyć, czy sa się wlożyć teleskop w miejsce, gdzie wybijasz pin, aby branzoletę skrócić.
A jak nie wejdzie, to może by tą dziurę rozwiercić...?

:
dago napisał/a:
Możesz kupić watchadoo, to jest b. dobry pomysł.
Maro66 napisał/a:
Watchadoo rządzi :grin:

A właśnie wczoraj odwiodłem Łukasza od tego pomysłu. Bransoleta z watchadoo jest zbyt masywna i imo przytłoczy ten zegarek.

EDYTA:
poza tym wersja 20mm waży 100g, Blazowi rękę urwie :mrgreen:

TUTAJ KLIK

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2012-01-08, 20:13, w całości zmieniany 3 razy
Blaz
[Usunięty]
:
Santino napisał/a:
Blaz napisał/a:
Sylwek, to nie jest pin. To jest nit... A teleskop raczej nie wejdzie. Chyba że slim. 1,5mm nie wszedł.

Myślisz schematycznie ;-)

Chodzi mi o następne ogniwo - nie to, które teraz jest bezpośrednio przy zapince.
Trzeba by zobaczyć, czy sa się wlożyć teleskop w miejsce, gdzie wybijasz pin, aby branzoletę skrócić.
A jak nie wejdzie, to może by tą dziurę rozwiercić...?


No właśnie o tym mówiłem w drugiej części mojej wypowiedzi. :mrgreen:

No nic, będziem szukać czegoś lżejszego niż watchadoo, ale wyglądającego równie dobrze. :wink:

:
A taka?

TUTAJ KLIK



Zapinka jak w watchadoo.

:
Blaz napisał/a:
będziem szukać czegoś lżejszego niż watchadoo


Oj Ty melepeto...
A ta moja, na bazarku leżała, jak znalazł do oriska.
Jutro mam odebrać, jak chcesz to się przymierzysz :)

Blaz
[Usunięty]
:
Bo dopiero teraz stwierdziłem, że po co mam się męczyć jak mogę bransoletę zmienić. :mrgreen:

Tomek, ta ze strapcode nawet, nawet...

:
W opisie jest "brushed" i waga nieco mniejsza od watchadoo. A jak odejdą 3-4 ogniwka - zrobi się lekka.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.