The best of... zapięcie do bransolety
Odpowiedz do tematu

: zapięcie bransolety z przedłużką na piankę do nurkowania
Nie wybieram się na nurkowanie, ale takie zapięcie jak np. w diverach Seiko, czy Boschecie przydałoby mi się do mesza w Helsonie. Przy wysokich temperaturach ręka trochę puchnie i długość mesza mam ustawioną odpowiedno. Kiedy jest chłodniej, to mesz robi się za luźny i zegarek lata po całej ręce. Przy zapięciu z przedłużką problem znika - kiedy ręka trochę napuchnie mogę bez problemu poluźnić zapięcie :smile:
Gdzie kupić (najlepiej dobrze i tanio :wink: ) takie zapięcie :?:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Jak masz mesza niezwężanego, czyli 22mm, to będzie pasować od Cave Dwellera - koszt $45. Też chętnie bym przytulił takie zapięcie, ale mam mesza zwężanego do 20mm. :sad:

:
Mesz w moim Helsonie jest od Wjeana - 22mm niezwężany :smile:

45 dolarów to trochę drogo za zapięcie :???: Wolałbym coś tańszego - chyba że to jest tanio :?: nie znam cen tego typu akcesoriów

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Jedyne zapięcia z regulacją, jakie przychodzą mi do głowy i można kupić to właśnie te od CD i od Marinemastera, ale te drugie jest zdaje się jeszcze droższe i nieodpowiednim rozmiarze, jeśli się nie mylę. ;)

Ehh, głupio zrobiłem, że wziąłem mesha z ogniwami.

Blaz
[Usunięty]
: The best of... zapięcie do bransolety
Oris BC3 podobuje mnie się coraz bardziej. Żonie mniej, bo z powodu małej ilości lumy nie podnieca ją Oris tak jak np. Seiko.

Anyway, Oris BC3 to zegarek, w którym funkcję codziennego noszenia spełnia jednak bransoleta. Bardziej mu pasuje niż pasek i pasek będzie tylko uzupełnieniem.

I tu się pojawia problem, bowiem zapięcie firmowe Orisa do bransolety jest, delikatnie mówiąc, cholernie blaszakowato-glizdowate. Inaczej: do bani.

I wziął tedy Blaz i pomyślał: blaszakowate zapięcie wymienię. I zrobić zamierza co pomyślał. Tylko na co? Na co?

Cena nie gra roli, choć oczywiście w granicach rozsądku. Chodzi mnie o maksymalnie wygodne zapięcie do bransolety. Macie propozycje? To dawajcie!

Aha, 20mm Oris ma szerokości. W bransolecie rzecz jasna. :mrgreen:

:
A myślałeś o takim, jak ja szukałem do paska ?
Dawałeś mi linka...Jak dla mnie super wygodne :)

Blaz
[Usunięty]
:
Tylko że tamto zapięcie nie włożę do mojej bransolety. Z jednej strony tak, bo jest na teleskop, ale z drugiej strony już nie...

:
T nie ma z dwóch stron na teleskop :shock:
To co Ty....a orisa :cool:

Blaz
[Usunięty]
:
Ogniwo jest mocowane jakąś tulejką... Coś takiego jak po lewej stronie:


:
Wejdzie Ci w to mocowanie, zablokuje się w najszerszym miejscu.
Tak domniemywam :) popatrz, powinno być OK.

[ Dodano: 2012-01-08, 18:38 ]
Ooooo zobacz



Ogniwo bransolety zablokuje się w zapięciu...

Blaz
[Usunięty]
:
Ja mam dwie lewe ręce i w ogóle nie wiem jakim sposobem zdjąć takie ogniwo.

I niestety takie zapięcie jest tylko 22mm. :cry:

:
Zmyślasz. W Orisie zapięcie, to kawał stali, a nie jakieś blaszki :wink: :mrgreen:

Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Blaz
[Usunięty]
:
Moje palce, a dokładniej paznokcie mówią inaczej. :twisted: :mrgreen:

Chodzi mi w zasadzie o samą blaszkę z logiem Oris. Bardzo trudno się ją odpina.

:
A to żebyś zegarka nie zgubił :mrgreen:

Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Blaz
[Usunięty]
:
W Seiko czy w innym zegarku gdzie miałem bransoletę też chodziło o to, żebym zegarka nie zgubił, ale to było rozwiązane jakoś przyjaźniej dla palców. :twisted:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.