Identyfikacja przedwojennego zegarka
Odpowiedz do tematu

:
Janek, bo to tani przeciętny zegarek jest z końca XIXw. i środkowy dekiel jest z mosiądzu niklowango.Scianki tej złotej koperty sa tak cieńkie że od noszenia w kieszeni nie probblem nabawić się na niej wgniotów.

Pozdro!!!
bryczesss
[Usunięty]
:
Niestety kaido, mylisz się ścianki tej że koperty są wystarczająco grube a sam zegarek waży niecałe 100g.

:
Ringi dekli zazwyczaj sa grube natomiast newralgiczne miejsca jak boki koperty gdzie siedzi werk i front dekli sa najcieńsze. 100g waży praktycznie każdy tego typu zegarek czy to w kopercie srebrnej czy złotej z cieńkimi ściankami. Sam mechanizm w takim zegarku waży średnio 60- 70g. więc ile waży koperta po odjęciu grubego mosiężnego dekla niklowanego? Jezeli waży ok 20g to teraz masz obraz ile użyto materiału na zrobienie tej koperty i jakie grube sa w tej kopercie ścianki(front dekli zewn. i bok koperty gdzie siedzi werk). Zreszta wyjmij werk z koperty i zobacz jak grube sa scianki( widac to na ringu w kopercie w której siedzi werk).

Pozdro!!!
:
A czy to słowo nickel nie dotyczy ozdobnego niklowego wykończenia płyt mechanizmu? Bo może to by byo jakieś tam wytłumaczenie...

Piękny zegarek BTW :D

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-12-12, 22:03, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
Nickel,metal ,gold plated,argent,argentan na wewnetrznym deklu oznacza iż dekiel ten nie jest złoty czy srebrny a np pozłacany,niklowany,lub z alpaki.

Pozdro!!!
:
Można spotkać też nazwę argent nouveau lub neue silber. Oznacza nowe srebro czyli argentan, znane u nas jako alpaka.
Czasem można spotkać angielskie koperty i breloki oznaczane "sterling" - zasadniczo chodzi o srebro mennicze (92.5% Ag)

J.

:
Znana też jest nazwa "srebro sterlinga" lub "tiffany silver" - dodatki sa po to, żeby stop był jasny, i pozostawał jasny bez polerki.

:
Zazwyczaj jest to poważnie zwiekszona działa niklu do stopu mosiądzu.Im większa działa niklu tym mosiądz jest jaśniejszy. Przy proporcajach 70% mosiądz i 30% nikiel mamy już całkiem ładną jasną kopertę,łyżkę lub widelec.

Pozdro!!!
:
Jacek. napisał/a:
Można spotkać też nazwę argent nouveau lub neue silber. Oznacza nowe srebro czyli argentan, znane u nas jako alpaka.
Czasem można spotkać angielskie koperty i breloki oznaczane "sterling" - zasadniczo chodzi o srebro mennicze (92.5% Ag)

J.


Albo "nysilver".

:
Jo.

G. :wink:

:
Totalny OT, ale Jacek mi przypomniał pisząc o "sterling silver" jak (w 1965, kiedy jeszcze były szylingi i pensy) ze sklepu, gdzie pracowałem posłali mnie do banku, żebym rozmienił dziesięć funtów. Kasjer położył na wagę odważnik z napisem "10 Ls" a na drugą szalkę nasypał z worka srebrnych monetek, jak leci - sześciopensówek, szylingów, florenów i półkoronówek (myślę, że było tego po prostu dziesięć funtów srebra).

Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Ogficjalnie 1 pens reprezentował 1,55 g, czyli 1/240 funta srebra szterlingowego. Powinienemm jeszcze mieć gdzieś parę tych dziadoków.

Gb.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.