Identyfikacja przedwojennego zegarka
Odpowiedz do tematu

bryczesss
[Usunięty]
: Identyfikacja przedwojennego zegarka
Witam otrzymałem od ojca zegarek lecz nie mam pojęcia co to w ogóle jest pomimo tego iż szukałem długo czegokolwiek na internecie. Zdjęcia przedstawiają w miarę dokładnie natomiast na zegarku pisze na pewno : Richard & cie Geneve są zrobione odbitki i tu dokładnie nie wiem czy : k<9 czy coś innego na nich są takie 2 oraz znaczek 18k i jakiś podpis prawdopodobnie wykonawcy. Moje pytanie jest ogólne co to dokładnie za zegarek które lata kraj pochodzenia no i wartość wielkie dzięki :) PS: 15 kamieni,100% działający,na tarczy widnieje napis "patent". http://pokazywarka.pl/la6izi/







poprawiłem zdjęcia

Ostatnio zmieniony przez Santino 2011-12-09, 23:56, w całości zmieniany 5 razy
:
Cytat:
Moje pytanie jest ogólne co to dokładnie za zegarek które lata kraj pochodzenia no i wartość wielkie dzięki


Dokłądnie to jest zegarek kieszonkowy,a jeszcze dokładniej to jest to kryty kieszonkowiec wyprodukowany w Szwajcarii pod koniec XIXw.(ok. 1895r).Mechanizm napędzający tą maszynę to hunter AS18H5 w wersji kotwicowej. Aby poprawić stabilność siedzenia przed monitorem podczas czytania odpowiedzi napiszę iż zegarków nie wyceniamy.

Pozdro!!!
:
A swoją drogą, ładne toto :)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
@kaido2: a co moze oznaczac napis: NICKEL na wewnetrznym deklu?

:
Że jest z niklu lub niklowany ? Nikiel ma właściwości antymanetyczne.

:
Raczej stal platerowana niklem.
Dodam jeszcze, że "Ancre ligne droite" oznacza dosłownie "kotwicowy w linii prostej", czyli że werk na 100% wychwytem kotwicowym szwajcarskim.

J.

:
Swoją drogą z tego co widzę - mechanizm ma jakiś nietypowy szlif ? Wensza widzę :P ?

:
Ładny zegarek , na takich starych kieszonkach się nie znam . Trzymaj , nakręcaj , oddaj potomkowi .
Co do wyceny to bez kozery dam 50 pln :lol: :razz:

:
ALAMO napisał/a:
Swoją drogą z tego co widzę - mechanizm ma jakiś nietypowy szlif ? Wensza widzę :P ?


Temu panu więcej nie dolewamy :cool:
IMO groszki zwykłe.

J.

Arek
[Usunięty]
:
Rudolf napisał/a:
Ładny zegarek , na takich starych kieszonkach się nie znam . Trzymaj , nakręcaj , oddaj potomkowi .
Co do wyceny to bez kozery dam 50 pln :lol: :razz:


Nie słuchaj go, jestem pewien że nie ma tych pięciu dych, i miną ze dwa lata zanim Ci je odda :lol:
A zegarek bardzo ładny

Ostatnio zmieniony przez Arek 2011-12-10, 15:25, w całości zmieniany 1 raz
:
Trzeźwym jak ostatnia śfinja!
Spójrz na mostki.

:
Nadal mam nieodparte wrażenie, że:
a) zassałeś jak przekładnia hydrokinetyczna Ganza - Jendrassika,
b) to światło se na goszkach pogrywa.
:wink:

Gb.

bryczesss
[Usunięty]
:
Byłem dzisiaj z nim u złotnika no i jak się okazało koluszko jest pozłacane grubą warstwą złota natomiast koperta jest cała ze złota 18 k. Również pan Piotr Kowal wydatował go na przełom XIX i XX wieku. Z przeznaczeniem na sprzedaż chociaż chyba nie w Polsce bo nikt tu tyle kasy na takie cudo nie wyłoży dla potomka zostaje srebrna omega którą dostane po zdaniu matury tak jak mój ojciec dostał ją od dziadka :)

:
WOW! Z tym werkiem to wiele kasy za niego nie dostaniesz nawet za granicą. Jedyna jego wartość to kruszec. Wykończenie mechanizmu jest charakterystyczne dla wszystkich swiss werków z końca XIXw. Mogę wam pokazac tak parszywe mechanizmy które w takim wykonaniu na pierwszy rzut oka nie wskazują na to iż to badziwie z tych najbadziewniejszych. Mechanizm w tym zegarku to przecietny wół roboczy gdzie zamiast 15 rubis jest 15 szkiełes barwionych na odpowiedni kolor.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-12-10, 21:40, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
Nie sprzedasz go za wiele, a jak juz pojdzie, to na 90% na przetop.

Tak sie zastanawiam - skoro to zloto, to co w srodku robi napis nickel?

Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-12-10, 21:40, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.