Chrono - część II
Odpowiedz do tematu

:
ALAMO, a co ja żem wyżej napisał?
Przecież to na logikę się oczywistą sprawą wydaje...

:
i w ten sposób praktycznie każdy mechanizm można usłismejdowić dokręcając mu strasznie drogi wahnik :roll: Przykre ale prawdziwe, strasznie to dewaluuje pojęcie Swiss Made w moich oczach (tzn. zdewaluowało, nie żeby to się stało przed chwilą :razz: )

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Blaz
[Usunięty]
:
ALAMO napisał/a:
Na chłopski rozum :
Ten werk żeby była kłalita wcale nie musi być szwajcarski.
Ma mieć 1 część której wartośc przekracza 50%, i ma być złozony i wyregulowany w Szwajcarii, tak ?
No to mamy dwie marki z IDENTYCZNYM zegarkiem, z czego jedna wogóle nie pisze że jest "swiss made", a druga pisze. Jako prosty chlopak ze stoczni, ja to rozumiem tak : Uhr ma mechanizm po prostu chiński, a Davosa - chiński ze "szwajcarskim" wahnikiem. Uhr przyjechał w całości z Chin, a Davosa - w całości bez mechanizmu, który przyjechał oddzielnie, żeby było prościej mu dokręcić wahnik ... Przynajmniej ja, odpowiadając przed radą nadzorczą za efekt ekonomiczny, bym tak zrobił.


Dokładnie tak jest. Kiedyś to Kemmner wyłożył na niemieckim forum dlaczego bierze części z Chin i się do tego przyznaje. :mrgreen:

:
Tomek napisał/a:
prezesso79 napisał/a:
... najtańsze walżu jakie widziałem)

685Euro


Luknij TUTAJ , 399€
...
Kto znajdzie tańsze? :mrgreen: ...


306 USD :razz: :razz:

KLIK-MONDIA Grande Montre Automatic Chronograph ETA 7750


Ostatnio zmieniony przez Maxio 2011-12-08, 22:57, w całości zmieniany 3 razy
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Fazi64, Ale to licytacja ;-)

:
Oj tam, oj tam :twisted: - ale jest taniej :?: JEST :razz:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
No i marka, ktora, historycznie, kladzie Davose i podobne na lopatki jednym paluszkiem. rozumiem, ze marka poszla w slady Enicara, Rotary i wielu innych?

:
Jest "swiss movement", czyli przynajmniej ten model też wiemy gdzie powstał. Oczywiście o ile nie mamy 7 lat, i nie kupujemy bajek o niemieckim smoku który jest o połowę tanszy od szwajcarskiego ;-)

Edyta ; szybko szukałem, i znalazłem tyle że Mondia należy w tej chwili do Dixi Holding Paula Castella. Dodatkowo w holdingu są marki Zenith i Movado. Mondia to najtańszy brand, i masowo używa części OEM,są modele identyczne jak ZENO, są modele identyczne jak Invicta.

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-12-09, 07:52, w całości zmieniany 1 raz
:
Davosa...UHR znajdź dwie różnice, ja widzę jedną pierwszy jest oryginalny Chiński z "ogromnym " wkładem Szwajcarskiej wartości dodanej, drugi jest Chiński Chiński :mrgreen: , ciekawe co na ten temat powiedzieli by Panowie z Krakowa :wink:

Blaz
[Usunięty]
:
Już szukają prawnika, by się do Ciebie Svedosie dobrać, bo opluwasz Davosę. Potem, gdy zrozumieją, że głupoty piszą, powstanie bajka, że kancelaria prawna ma na celu zdobycie Twoich danych osobowych. :mrgreen:

Dla mnie sytuacja jest prosta: to koperty generic sprzedawane kilku sprzedawcom. Tylko że jedni potem zaprzeczają, że to prawda, a inni nie mówią nic. :wink:

:
z tymże imo cały zegarek jest generic, nie tylko koperta :razz:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Ok, mogę skumać, że ktoś bierze oem-owe koperty itp, ale tu są całe oem-owe zegarki. Marki-Nic. Ble.

Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
:
ALAMO napisał/a:
Jest "swiss movement", czyli przynajmniej ten model też wiemy gdzie powstał. Oczywiście o ile nie mamy 7 lat, i nie kupujemy bajek o niemieckim smoku który jest o połowę tanszy od szwajcarskiego ;-)

Edyta ; szybko szukałem, i znalazłem tyle że Mondia należy w tej chwili do Dixi Holding Paula Castella. Dodatkowo w holdingu są marki Zenith i Movado. Mondia to najtańszy brand, i masowo używa części OEM,są modele identyczne jak ZENO, są modele identyczne jak Invicta.


Bardzo ciekawe, co piszesz.

Movado to na obecna chwile trup, kwarcoki Museum. Czyli holding ma jedna porzadna marke - Zenitha, cos budzetowego - Mondie, i "pralnie-dojna krowe" - Movado.

Ale, jak juz teoretyzujemy, co moze w tym kontekscie znaczyc "Swiss movement" (bo przeciez nie jest to znak i pojecie zastrzezone) - moze np. to, ze pierwszy taki mechanizm zaprojektowano i wyprodukowano w Szwajcarii w 1973 roku :grin: ?

Ostatnio zmieniony przez zbyszke 2011-12-09, 09:19, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Jeśli istnieją koperty generic, to pewnie i tarcze. Zresztą podobnie jest z Steinhartem Ocean, który różni się od zegarków kilku innych marek tylko logiem.

Zbyszke, mogę Ci wytłumaczyć Swiss Movement, bo pamiętam tą kwestię u Warda. Pierwsze KingFishery miały napis "Swiss Movement", a późniejsze "Swiss Made". Różniło się to tym, że ten pierwszy był składany w Szwajcarii, ale nie spełniał założenia 50 procent części szwajcarskich. W tym przypadku większość pochodziła z UK.

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-12-09, 09:20, w całości zmieniany 1 raz
:
No, tak sobie pisal Ward.

Ale rownie dobrze mozna zrobic mechanizm od poczatku do konca w Chinach, i napisac, ze jest on szwajcarski - bo to w koncu szwajcarska mysl techniczna (sprzed 40 lat, ale zawsze :mrgreen: ).

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.