"Kiszonka"
Odpowiedz do tematu

:
Chlopaki ! Wiem ze to wykopaliska, ale mnie to spokoju nie daje. Zegarek posiadlem z informacja, ze koperta jest srebrna. Wystawilem toto na forumowy bazarek z taka wlasnie informacja. Jeden z kumotrow powiadomil mnie, ze to jest info wprowadzajace w blad, bo koperta nie jest srebrna.
Stalowe toto nie jest, niklowane tez nie. Sniedzieje tak jak srebro i czyszczone bylo szmatka do srebra. Ale nigdzie nie widac zadnej puncy potwierdzajacej ze to jest srebro.
Co jest grane ? Pomocy !
No nie chcialbym wyjsc na dupka, wciskajacego kit :smile:

Noze tez lubie
:
Ale, jakieś zdjęcia czy chociaż informacja co to był za zegarek? Wiesz, dawno temu, gdy srebro naprawdę było cos warte, opracowano całkiem sporo stopów imitujących ten metal, czasami całkiem dobrze. Ale spróbuj napisać cos jwięcej, bo mało danych...

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-09-21, 18:40, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
Ale ze mnie gupacipa :mrgreen: . To chyba przez te cholere grype. Rozmawiamy o tytulowym zegarku, czyli kieszonkowej omesi :smile: . Aktualne fotki :







Noze tez lubie
:
Ależ... kurde, nie zauwazyłem, ze toto ma już 2 strony :oops: . Niedospany jestem ostatnio :( Koperta to oryginalna Omega, więc gdyby była srebrna, miałaby oznaczenia. Jest to najpewniej cos w rodzaju amerykańskich patentów typu silverine, silverode itp, przypominające srebro stopy oparte przeważnie na niklu.

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Dzieki :smile:

Noze tez lubie
:
Zegarek bieda to i koperta bieda z alpaki. Nie przejmuj się Omega w całej swojej działalności miała kilka zegarków godnych uwagi. Koperty nawet w dużo fajniejszych 40,6LT1 też były alpakowe:



Z produktów tej firmy jedynie urzekł mnie potężny 8-mio dniowy(cal.27) timekeeper kolejowy z początku działalności firmy(numer seryjny werku 154):


Pozdro!!!
:
Co on taki wielki jest ? Poka Marcin beben :-) :? :Tylko nie swój ;-) ....

:
Bydle ma 11 cm średnicy bez komina,z kominem zaś 14, a werk tylko 10cm.Kiedyś go otwierałem ale go nie zflashowałełem. Mechanizm wygląda m/w* tak:



* Było kilka wersji tego mechanizmu różniących się trochę wyglądem płyty naciągu,wykończeniem(rodowany,żółty,czysty) oraz samą grubością werku.

Werk w moim to ver.1 najgrubsza i o ile pamiętam rodowana z torchę inną płytą naciągu(werk bardziej odsłonięty).

Pozdro!!!
:
O kur .. :shock:
Bydle.

:
Oj, chciałbym taki zegarek :D !

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Ale gigant.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.