Wilhelmina
Odpowiedz do tematu

: Wilhelmina
W roku 1939 armia holenderska zamówiła zegarki u Universal Geneve. Niezbyt długo cieszyli się zarówno nimi, jak wolnością bo już w maju 1940 po kilkudniowej wojnie Niemcy zajęli Holandię.
Królowa Wilhelmina schroniła się w W.Brytanii, skąd "rządziła" krajem. Holenderskie zegarki wojskowe, dzisiaj dość rzadkie, nazywane są często "Wilhelminami", a to z racji umieszczonego na tarczy inicjału, ukoronowanego "W". Na deklu mają numery - seryjny i patentu. Pokazuję moją, tak jak dzisiaj przyszła, brudną, niedziałającą, z nieoryginalną koronką (jak otworzę, pokażę werk, jeśli wierzyć fotce sprzedawcy, kompletny):






Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
fajny wynalazek! czekam na zdjęci werku!

Zinajda powiedz co z nim zamierzasz robić - jakaś renowacja? czy tylko przywrócenie do życia

:
Bardzo interesujacy.

Holendrzy to bogaty narod - zamowili zegarki u topowej wtedy firmy. Ciekawe czy lotnikom kupili chronografy od Universala?

:
Wiesz Darku, dla mnie ważniejsze jest zachowanie w zbieranych rzeczach w maksymalnym stopniu stanu "zastanego", śladów historii przez małe i duże "h", Natomiast, o ile to możliwe bez większego oszustwa, staram się "maszynę" uruchomić..

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2011-08-23, 19:15, w całości zmieniany 1 raz
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
jak dla mnie takie podejście jest jak najbardziej OK - tak czy inaczej można bez większej straty wymienić szkło, wymienić koronkę (jeśli nie na oryginalną to najbardziej do oryginału zbliżoną) o czyszczeniu całości nie mówiąc

jak dla mnie akceptowalne jest także ponowne pokrycie chromem lub polerowanie!
na pewno nie ruszałbym tarczy!

:
Dla mnie mniej więcej też, troszkę się boję chromowania. Aha, troszkę zmieniając temat - werk jest 15-kamieniowy, sygnowany UNIVERSAL GENEVE, kaliber 258.

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2011-08-23, 19:38, w całości zmieniany 1 raz
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Gdzie odkryłeś taki skarb Paweł ??

:
Świetny. Jeszcze wypelnić wskazówki, i malina :!:

:
Fajny, swoje przeżył.
Tarczy i koperty bym nie ruszał, niechaj widać lata przeżyte :)

:
chromowania nie ma co się tak bać - chromowałem kilka zegarków (w tym dwa JLC) i wyszło lepiej jak dobrze, problemem mogą być głębokie wżery

:
Gratuluję, robi wrażenie. Ja należę do tych co kopertę zostawiliby taką jak jest.

Witajcie na Forum chinawatches.
Przynależność do forum nie jest obowiązkowa.
:
Ja myślę że tylko szybkę wypolerować i uruchomić , niech cieszy oko i ucho :)

:
Paweł, wal się w błocko

sagvartok
[Usunięty]
:
Cudny - zacna firma i fajna historia za nim stoi.

:
Paweł - gratki, nie ruszaj koperty, jeno szkiełko, i pasek odpowiedni tudzież koronkę

"Everyday Curry , born in India - © by Rudolf"

http://www.facebook.com/m...9a89d91e&type=1
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.