OrisStar ChronOris vintage 60-70
Odpowiedz do tematu

: OrisStar ChronOris vintage 60-70
Po obmacaniu nowego Chronorisa zapragnąłem zakupić jego starą wersję bo to i cena do ludzi i wygląd zacny. Nie jest łatwo ale dla chcącego coś się trafi.

Wiek znaleziska jest trudny do określenia - zgrubnie lata 60/70. Chronograf o manualnym naciągu Oris 725, 17 kamyków, 18,000 bph. Sam moduł chronografu został skonstruowany przez Orisa we współpracy z Dubois Depraz. Koperta mosiężna, niklowana. Dekiel stalowy. Szkiełko akrylowe.

Koronka nie jest oryginalna, szkiełko też pewnie nie, przycisk chrono ma przetarcie na wylot, koperta przetarta od spodu i na krawędziach do mosiądzu, lekkie zabrudzenia na tarczy, brak lumy na wskazówkach. Mechanizm zdrowy. Reasumując, jestpanzadowlony. :)

Na razie oczyściłem kopertę, przycisk i koronki, co większy brud usunąłem z tarczy, wypolerowałem szkiełko i wystarczy. Szukam spokojnie koronki i przycisku a potem zegarek idzie do mistrza na serwis. Umyje mu tarczę (o ile to wykonalne) i nałożę lumę na wskazówki i indeksy. Kopertę zostawiam jak jest. Ma swój urok - pracowała na ten wygląd co najmniej 40 lat :)










Foch und Ch.
:
...niezła zmyłka ze środkową koronką...



....świetny jest

:
No piękny jest i sporo widział.
A ten jednoguzikowy chronograf to fajny pomysł, szkoda że Ponuraj to robi, a majfrendzi się nie zainspirowali.

:
Super !
Przy takiej kopercie możesz go dać do chromowania, i jak nówelasek będzie wyglądał !
Jak ci si chce zdejmowac tarcze - to moim zdaniem ładnie ją sam domyjesz, bo to jest brud jakiś a nie uszkodzenia.

:
Eleganckie chrono ! Powodzenia w pracach

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
fajny , ale wolę zwykłe chronografy z subtarczami

:
Bardzo ciekawy. Stare Orisy to w ogole rzadkosc. Pomysl ze srodkowa koronka bardzo fajny - jak w Poljocie.

:
ALAMO napisał/a:
Super !
Przy takiej kopercie możesz go dać do chromowania, i jak nówelasek będzie wyglądał !
Jak ci si chce zdejmowac tarcze - to moim zdaniem ładnie ją sam domyjesz, bo to jest brud jakiś a nie uszkodzenia.


Wskazówki są tuż nad tarczą. Nie mam jak podejść. Może zdjąć tarczę i razem z nią wskazówki?

A tarczę jak domyć? Myślałem o lekkim zamoczeniu w wodzie z mydłem i delikatnym przetarciu miękkim pędzelkiem a potem szybkie płukanie i tyle. Nie myłem jeszcze tarcz i nie wiem jak to zrobić.

Foch und Ch.
:
Ja bym spróbował tak :
Kądziesz folie na tarczę żeby ją zaslonić, i wskazówki podważasz śrubokrętem - stary sposób.
Ten twój też CZASAMI praktykuję, jest może barbaarzyński, ale skuteczny, od spodu tarczy sobie tuleję z kołem zdejmiesz bez problemu, bo z zasady odchodzą razem :lol:

Ja ostatnio ćwiczę głównie taka metodę : nakładam jakiś płyn do mycia naczyń najprostszy,żeby nie miał żadnych cudow-wianków, daje mu z 5 minut poleżec, i myję palcem (płaskie tarcze lub bardzo miękkim malym pedzelkiem. Starą lume raczej z myjesz z tych wypuklych indeksów, bo ona się z zasady ledwie już trzyma. ale i tak będziesz luminizował wskażówki, więc sobie kropki pacniesz na indeksy, tym bardziej że tam RACZEJ są zagłebienia na tych słupkach indeksowych własnie na lumę.

:
kurcze fajny jest, fajniejszy od nowego :)

z chęcią zobaczę jak będzie wyglądał po tej kosmetyce.

koperty bym nie ruszał ma swój urok.

Graty LORT

:
Kuba , piękny zegarek, jakże inny od współczesnego badziewia

:
Współczesne badziewie też bywa udane ale jednak taki oldtimer ma za sobą jakąś historię, nie jest nówka sztuka z pudełka nie śmigana, tylko widać tu i ówdzie nadgryzienie zębem czasu. Inna sprawa to wzornictwo, które przez lata się zmieniało, ale właściwie to teraz często producenci wracają do swoich projektów z lat wcześniejszych. Nowy Chronoris jest taki właśnie nostalgiczny w formie, tylko że z ceną 10k PLN za Walżu z czerwona farba na wahniku wydaje mnie się, że pozycjonowany jest raczej dla segmentu mentalnie niestabilnych albo niezbyt w temacie kumatych. :cool:

Foch und Ch.
:
kubama napisał/a:
tylko że z ceną 10k PLN za Walżu z czerwona farba na wahniku wydaje mnie się, że pozycjonowany jest raczej dla segmentu mentalnie niestabilnych albo niezbyt w temacie kumatych. :cool:


A nie wydaje ci się, że dotknąłeś problemu wszystkich "uznanych marek" ;-) :?:

:
kubama napisał/a:
tylko że z ceną 10k PLN za Walżu z czerwona farba na wahniku wydaje mnie się, że pozycjonowany jest raczej dla segmentu mentalnie niestabilnych albo niezbyt w temacie kumatych. :cool:


to jak nazwać Breitling Superocean Heritage 46 z ETA 2824-2 za 13,5k plnów???

:
Cytat:
to jak nazwać Breitling Superocean Heritage 46 z ETA 2824-2 za 13,5k plnów???


Otwartą propozycją dla tych, co lubią czuć na karku męski lubieżny oddech :-) :?:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.