Chlop powinien byc mowny, a kot lowny.
Odpowiedz do tematu

: Chlop powinien byc mowny, a kot lowny.
Po przerwie wakacyjnej pora pokazac nowe nabytki. Tego wlasciwie mam juz jakis czas, ale niedawno odebralem koperte po zloceniu. Calkiem niezle wyszlo - nie jest calkiem wyoblona, ale i niezle kosztowalo - ponad 200 zl (w Chronostarze, w Lodzi). Zdecydowalem sie go zatrzymac - czarne tarcze nie sa czeste w przypadku "chonographe suisse". No i jeszcze nazwa - roznie z moimi zdolnosciami oratorskimi, wiec chociaz bede "oratorem" na nadgarstku:






Dekiel dla porzadku:



No i wnetrze - Landeron 48 (pauza stopera dolnym przyciskiem, takoz reset):



:
całkiem fajny staruszek!

zbyszke napisz coś więcej o jakości złocenia (i jak wiesz o technice) o Chronostarze nie mam najlepszego zdania a opinię wyrobiłem sobie na podstawie tarcz.
Mam podobnego landerona, któremu też by się taki lifting przydał ale się obawiam się że zamiast złocenia dostanę tylko pozłotę niemającą nic wspólnego ze szlachetnym metalem :mrgreen:

:
Ładnie wyszła koperta . Ogólnie świetne chrono .

:
No, ślicznościowy ten Landeronik. A i marka nieostatnia: należała do A. Schilda, który chciał miec wytwórnię zegarków w Chaux-de-Fonds. Widać fabryka mechanizmów dla ludu w Grenchen była mało prestiżowa :smile:

J.

:
Piękny. Zazdraszam :wink:


Zapraszam na bloga z kolekcją moich starych zegarków.
www.mechanicznezegarki.pl lub www.starezegarki.blogspot.com
:
Piękny ten chronograf!
Gratki!

Spam
[Usunięty]
:
Piękności
Zazdraszczam

:
Moja mówić, że wskazówka godzinowa być za wielgaśna. Ale moja się nie znać :lol:

:
Świetny Vintage :twisted:

:
ALAMO napisał/a:
Moja mówić, że wskazówka godzinowa być za wielgaśna. Ale moja się nie znać :lol:


Twoja chyba wczoraj wykończyć te "trzy księżyce". Howgh. :smile:

Albo i rzeczywiście za długa...

J.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2011-08-16, 08:46, w całości zmieniany 1 raz
:
Co mówisz :?:

Że jesteś GŁUCHY :!:

A ty GŁUCHY :!:

Swoją drogą, ciekawe gdzie Zbyszek dorwałeś tego struszka w takim swietnym stanie :?: Mechanim wygląda w zasdzie jak nieuzywany :shock:

:
Oszczep się, przez telefon zawsze wujowo widać :mrgreen:

J.

:
Ha, ha.

A kupilem go o dziwo w Norwegii. Troche w sumie dziwne, ze werk wyglada na nowke nie smigana, a koperta byla bardzo wytarta. Sprobuje znalezc zdjecie sprzed zlocenia.

Co do wskazowki godzinowej - macie chyba racje z tym, ze dla mnie, to ona nie jest za dluga, lecz raczej za szeroka. Ale widzialem juz gorsze zestawy, wiec zostanie, jak jest.

:
Dokładnie - za szeroka. Pytanie czy jest to fabryczne zestawienie.
Ale teraz już mi rozjaśniłeś, bo zastanawiałem się czy ta koperta miała takie wyoblone krawędzie, czy to zdjęcie. A ty ją złociłeś. Swoją drogą, wyszło całkiem dobrze. Jaka warstwa i jakiego złota ? Robiłeś u siebie czy w Ojczyźnie naszej pałającej dzięcieliną ;-) :?:

:
Swietny staruszek :)

Alamosie się czyta, a nie tylko obrazki ogląda :P

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.