Naprawa Lotniskowca Szuwarowego
Odpowiedz do tematu

: Naprawa Lotniskowca Szuwarowego
Prezentowałem niedawno w nowo zakupiony zegar z lotniskowca szuwarowego, kupiłem go jako uszkodzony. Początkowo sądziłem że uszkodzona jest sprężyna lub jej mocowanie. Po szczegółowym przyjrzeniu się mechanizmowi stwierdziłem że jednak bęben i sprężyna jest w porządku a winnym niesprawności jest koło które odbiera bezpośrednio napęd z bębna w którym nastąpiło poluźnienie mocowania koła na osi. Fabrycznie oś jest "zaciśnięta" na kole za pomocą prasy lub nabijaka, w tym przypadku to mocowanie się poluzowało.

Ponieważ moje doświadczenia z zegarami są nijakie, pytanie do tych kolegów którzy mają w tej materii większe doświadczenie, da się to ponownie zacisnąć, a może jest jakiś inny skuteczny sposób naprawy takiego połączenia.

Wklejam kilka fotek z rozbiórki(zrobione w fatalnych warunkach oświetleniowych)

A tak przy okazji udało mi się odnaleźć obecnego producenta zegarów okrętowych opartych na tym werku

http://zootech.com.pl/old...iarowa/p/2.html

Lotniskowiec szuwarowy





Po zdjęciu pierścienia ze szkłem



Mechanizm







I sprawca całego zamieszania




Ostatnio zmieniony przez Svedos 2011-05-06, 09:15, w całości zmieniany 2 razy
:
Da się , ale jak jest to tam wyjechane to nie będzie tak łatwo.Koło mozna wybić , zbić i ponownie nabić lecz taka naprawa może być chwilowa. Ja bym zrobił tak:

Wibił to koło, wytoczył bym odpowiednią (ciasmą)tulejke,odpowiednio ja przylutował, nabił bym to na oś i obtoczył.

Pozdro!!!
:
Byłem u znajomego zegarmistrza, sprawa została załatwiona w ciągu pięciu minut, a na dodatek jako bonus to spotkałem Maxia :wink:

:
Maxio terminuje u zegarmistrza ?

:
Rudolf napisał/a:
Maxio terminuje u zegarmistrza ?


He he he , Maxio Terminator, a tak na poważnie to spotkaliśmy się chwilę wcześniej.

:
Jak będziesz w Wawce to do mnie zajrzyj :)

:
Trzymam kciuki za szuwarowego bliźniaka :)

:
Sylwek, a Tobie to już pojedyńcze sztuki nie wystarczają? ;-)
Musisz hurtowo...?

:
Santino napisał/a:
Sylwek, a Tobie to już pojedyńcze sztuki nie wystarczają? ;-)
Musisz hurtowo...?


Nooooo, ale one są inne :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.