Zagadka.
Odpowiedz do tematu

:
Puszkowa być mosze, choć kapslowana lepszą jest :mrgreen:

J.

:
przyznam że zaciekawiłeś mnię oto tym werkiem fikuśnym nie lada...

:
Bo on tak do ciekawienia co jakiś czas służy.

J.

:
No dobra.
Mnie też on zaciekawił :lol:
Może by zrobić na WUS krucjatę w kursie dzieła i problem rozkminić ?

:
A Ty, Jacku wiesz?

Mnie cos tak dzwoni na ...ado: Movado? Rado?

auza
[Usunięty]
:
paskud straszy :shock:

:
zbyszke napisał/a:
A Ty, Jacku wiesz?

Mnie cos tak dzwoni na ...ado: Movado? Rado?


Nie wiem.
Co gorsza brak danych i zdjęć spod tarczy, więc i katalog Flumrego jak dotąd nie pomaga.

J.

:
Poważnie nie wiecie co to jest?



:D

To AS 14,5 (145) z lat 30-tych jest.Prawde mówiąc całkiem dobry werk i dokładny mechanizm,o ile się nie myle to ma to certyfikat chronometru.Stosowany był głównie w małych(unisex) dwudeklowych cieńkich kieszonkach otwartych i w naręcznych lotnikach z połowy lat 30-tych.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-05-05, 11:56, w całości zmieniany 2 razy
Pozdro!!!
:
Nawet nie podejrzewałbym Adolfa S. o takie wzornictwo, ale nie jestem oblatany w kieszonkach.
Masz jakieś inne fotki takiego werku?

J.

:
Mam jedno foto identycznego werku od strony balansu,ale jak będę kończyć jeden zegarek na tym werku to strzele foto od strony tarczy z sygnaturami.Te werki były znaczone samą sygnaturą AS w kółku(późniejsza zl at 30-tych), sygnaturą ASw kółku i cal. 14,5 lub 145, a można i spotkać je bez sygnatur w różnych wariantach dla różnych składaczy zegarków.Osobiście miałem ze 4-ry sztuki takich , a na oczy widziałem ich dość sporo(nawet żólte werki).Ten mechanizm jest specyficzny pod wzgledem wykonania dla mechanizmów AS(ASSA) z lat 30-tych, wystarczy dla porównania wziąść wczesny AS1130(z lat 1936-38) lub AS1147, a będzie widać jak na dłoni podobieństwo pod względem wykonania(obróbka płyty,mostków i połmostków, specyficzne koło balansowe,specyficzne koła naciągowe...)Mechanizm był stosowany w zegarkach kieszonkowych a także naręcznych(piloty).

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-05-05, 16:53, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
Swoją drogą, jest bardzo ciekawy. I brzydki :lol:

:
brzydki jak kupa po jagodach ;)

:
Ale jest to jedyny zapewne w historii mechanizm "art-deco". Funkcjonalność została tu wyraźnie podporządkowana efektowi "estetycznemu". Nawet takie kreseczki zrobili. Kompetencja Kaido iście godna podziwu. A Zbyszke miał rację, że mu z "Ado" się kojarzyło.

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2011-05-05, 19:01, w całości zmieniany 1 raz
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.