Moje fanaberie
Odpowiedz do tematu

:
Masz rację pomysłownik zdobienia mechanizmów są przepiękne .
spam01 kolekcja powalająca na kolana .

Spam
[Usunięty]
:
Z tego wszystkiego jeszcze mi się taki amerykanek zaplątał. Nic specjalnego. Skromniutka 18-stka. Cóż. Nie wszystko co z USA musi być zaraz wypasione.
Zegarek kieszonkowy New Era firmy New York Standard Watch Co.
N.Y. Standard została założona w roku 1885 i działała do 1929 roku. Siedziba firmy mieściła się w Jersey City. W tym okresie N.Y. S. wyprodukowała około 3 milionów zegarków. Według jednego ze źródeł firma New York Standard Co. została założona w 1885 roku w Jersey City i sprzedana Keystone Case Company, ale produkowała zegarki do 1925 roku. Zegarki te miały być produkowane pod nazwami: Crown, Columbia, Dan Patch, Excelsior, New Era, Ideal, Higrade, Regent, Wilminton, Perfection.






Spam
[Usunięty]
:
A teraz wracamy na Stary Kontynent.
Ten sikor to jak dotąd mój ulubiony kluczykowiec. Mimo że niema wymyślnego mechanizmu cieszy mnie ogromnie. Generalnie był to 3 kieszonkowiec jaki w ogóle wy haczyłem, a uważam że udał mi się niezmiernie. Wisiał na ale.. jako niesprawny, babka przysłała mi go z Anglii za nieco ponad 70 złotych razem z kosztami przesyłki, więc cena śmieszna.Zachodziło jednak ryzyko, że łocz będzie raczej dawcą organów niż rehabilitantem, ale :twisted:
Jak przyszedł to chyba w godzinę było po sprawie. Porcelanowej tarczy brakowało śrubek które trzymały ją przy mechanizmie i dlatego blokowała oś sekundnika, małe czyszczonko i oliwionko, przy okazji wymiana sprężyny bo była podejrzana, dobranie sekundnika (ten nie pasuje do reszty, ale moje oko cieszy straszliwie mimo rzucającego się kontrastu) i jak zakręciłem kluczykiem to zaskoczył od razu. A wychwyt ma kołkowy to muzyka popłynęła piękna :mrgreen:

"Pradziadek" popularnej w Polsce szwajcarskiej marki Atlantic.
Zegarek ten (prawdopodobnie model INTEGRA) wyprodukowany został w Fabrique d'Horlogerie Ed. Kummer w Bettlach załozonej w 1888 roku przez Eduarda Kummera.
Ceramiczna tarcza z rzymskimi indeksami i złoconymi wskazówkami (wskazówka sekundnika nieoryginalna) opisana RAILWAY TIMEKEEPER INTEGRA LEVER SPECIALLY EXAMINED, BREVET + 47001, SWISS MADE. Ciekawe rozwiązanie dla sekundnika - wskazówka porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
Koperta ma średnicę 53,5 mm. Mechanizm nakręcany kluczykiem z wychwytem kołkowym (roskopowym) opisany EKB (w owalu) DEPOSE, INTEGRA REG: TRADE MARK (w owalu), MADE IN SWITZERLAND








Spam
[Usunięty]
:
Zegarek firmy Baumgartner Frères Grenchen (BFG).
Na porcelanowej tarczy napis LIGA BEST CENTRE SECONDS CHRONOGRAPH SWISS MADE. Centralna sekunda i skala tachymetru. Możliwość zatrzymania mechanizmu przyciskiem z boku.

Mechanizm roskopowy (wychwyt kołkowy). Pod tarczą na mechanizmie "logo" BFG a pod nim liczba 127 (kaliber).
Założycielem Baumgartner Frères Grenchen jest Arnold Baumgartner (21.6.1865 Grenchen,gestorben 1.4.1950 Grenchen). Ukończył staż jako zegarmistrz i wspinając się po szczeblach kariery został szefem produkcji w firmie Adolfa Girarda.
W 1899 roku rozpoczął produkcję części do mechanizmów typu Roskopf. W 1916 roku wraz z braćmi Ernest i Emile otworzył rodzinna firmę Baumgartner Frères SA Grenchen (BFG), która do 1974 była największą na świecie fabryką mechanizmów roskpowych - zamknięta w 1982 roku.









A tutaj 2 roskopki. Oba na chodzie, lecz jeden inwalida niekompletny, ale daje radę. W tym od lewej godzinę ustawia się przesuwając wskazówkę minutową palcem :oops: , lub czymś innym.






Spam
[Usunięty]
:
Kołków ciąg dalszy :mrgreen: czyli Roskopf fake

Systeme Roskopf









META








I bezwartościowy Kienzle - nieplanowany efekt eksperymentu, ale chodzi.




:
Królestwo kołkowców to coś dla mnie, ale jak zobaczyłem Roskopfy - musiałem nalać sobie kielicha. :smile:

Po prostu wspaniałe.

J.

:
Roooobią wrażenie

Spam
[Usunięty]
:
Tavannes Watch - sporawy - koperta ma ok 56 a mechanizm 43 mm







Takie sobie cylinderki




Spam
[Usunięty]
:
Srebrny zegarek kieszonkowy.
Koperta o średnicy 54 mm i numerze seryjnym 997659 (próba srebra 925) posiada punce londyńskiego urzędu probierniczego dla srebra importowanego. Koperta wykonana w 1907 roku według wzoruWilliam Henry Sparrow. Mechanizm 9zapewne starszy od koperty) na 7 kamieniach z wychwytem szwajcarskim nakręcany kluczykiem. Mechanizm opisany "NON MAGNETIC'' - posiada osłonkę opisaną '' NON MAGNETIC'' GUARANTEED oraz SWISS (w owalu).
















A całość ma lokum w stosownym reklamowym pudełeczku z późniejszego okresu - etui na zegarek kieszonkowy. Wymiary: 7,6/10/3 cm.Wykonane z drewna i wykończone papierową okleiną.
Wewnątrz wykończone płótnem. Umieszczona jest również reklama zakładu zegarmistrzowskiego Herman Grosser mieszczącego się przy ulicy Bahnhofstrasse 14 w Münsterberg - dzisiaj Ziębice, miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim.

PS. Może któryś z Kumotrów ma wiedzę o tym zakładzie zegarmistrzowskim lub jak nazywa się dzisiaj ulica przy której wówczas mieścił się ten zakład (1945 - przyłączenie miasta do Polski, wysiedlenie dotychczasowej ludności do Niemiec)




Spam
[Usunięty]
:
A na zakończenie zostawiłem takie oto rusy




:
Systeme Roskopf i Meta wyglądają na 8 - kamieniowe. Widziałem też Roskopfa z trzena kamieniami - kamienie byłu tylko na widoku.

Kienzle to chyba powojenny? Powalające są te pryszcze na balansie, co niby miały naśladować wkręty :wink:

Cylindrki piękne. Po tym z lewej widać lepsza klasę - no i już jest "naręczny".

spam01 napisał/a:

A całość ma lokum w stosownym reklamowym pudełeczku z późniejszego okresu - etui na zegarek kieszonkowy. Wymiary: 7,6/10/3 cm.Wykonane z drewna i wykończone papierową okleiną.
Wewnątrz wykończone płótnem. Umieszczona jest również reklama zakładu zegarmistrzowskiego Herman Grosser mieszczącego się przy ulicy Bahnhofstrasse 14 w Münsterberg - dzisiaj Ziębice, miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim.

PS. Może któryś z Kumotrów ma wiedzę o tym zakładzie zegarmistrzowskim lub jak nazywa się dzisiaj ulica przy której wówczas mieścił się ten zakład


Zapewne tak jak wówczas - Dworcowa :wink:

J.

edit: sorry: Kolejowa:
http://maps.google.com/ma...014527&t=h&z=17

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2011-05-01, 20:46, w całości zmieniany 2 razy
:
Ależ tu ładnie :grin:

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Kienzle:

werk 46/0 , zegarek z przelomu 30/40.

Cylindry:
Znane mi wersje krytych i otwartych AS52, cylindrowy standard z okresu ok 1900-1905.Ten z krytym werkiem to skladak,pierwotnie musialbyć tam np otwarty VOLO na modowanym cylindrowym AS52(pelnoplytowy). Obydwa pioerwotnie miały wskazówki ludwikowskie.Zegarek z otwartym AS52 na 6j to maly kolejowy timekeeper.

Roskopfy:

Późniejsze modele bazujace na m1871m w różnym stopniu modyfikacji .Pierwsze były 4j,nastepnie 6-cio(okres 1885-95) , 8-mio(1895-1905) ,12-to kamieniowe po 1905r.Pierwsze 2 na zdjeciach to 8-mio j z okresu ok 1895r.,12 to kamieniowy wyprodukowany został po 1905r.

Meta:

Modyfikowany 14 kamieniowy Roskopf z okolic 1-szej WŚ.

Wojtku,zakład mieścił się w Ziębicach na ul. Kolejowej 14(dziś ta ulica nazywa się tak samo; nazwa w j. polskim)


Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-05-02, 11:03, w całości zmieniany 3 razy
Pozdro!!!
Spam
[Usunięty]
:
Panowie
Dzięki za pomoc z tymi Ziębicami

:
A to mój nowy chałupniczy foch który sie produkuje i prodkuje, i skończyć nie może








Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-06-14, 23:35, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.