HWCo Canton Ohio W.M.Mckinley z 1904r.
Odpowiedz do tematu

: HWCo Canton Ohio W.M.Mckinley z 1904r.
Dzisiaj w Bytomiu spotkało mnie spore nieszczeście. Kupiłem za grosze chodzącego kirowa z '41 roku, w słabym stanie, ale chodzący. Potem zahaczywszy się o klucze Kirow zakończył życie na betonie :cry: Szlag mnie chciał trafić, ale... w drugiej kieszeni miałem jeszcze coś, i w całym tym nieszcześciu ucieszyłem się bardzo, ze to jednak Kirow zginął. Dlaczego? Bo dorwałem takiego Hampdena. Miałem niecałe 2 dwie stówy, więc szukałem raczej złomu na części, a tu... niespodzianka. W.M.McKinley za 180zł :) . Aż żal nie brać :) Wg bazy danych zegarek pochodzi z 1904 roku. Rozmiar 16, a po kształcie płyt widać, że to dziadek Kirowa. Chodzi ładnie, wygląda świetnie, tylko złocenie dekla z tyłu ktoś zdarł niemal do blachy, bo był podpisany :( . Koperta IWCCo, złocona białym złotem z gwarancją na 25 lat - miodzio :) . Zresztą, foty :) :









BTW to W.M.Mckinley to z najlepszej dostępnej bazy danych. Ciężko to zobaczyć, ale niech im będzie :)

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-03-04, 17:16, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
Kitowa szkoda, ale rekompensata jest śliczna.

:
Po prostu nadmiar szcześcia jest zbyt piękny, zeby by prawdziwy i coś musi się spieprzyć. A ostatnio mam za dużo radości - 2 hampdeny, majster skonczył zegarek naprawiany od 3 lat, reguluje i będzie zaraz wysyłał - coś musiało się spieprzyć i jeśli mam wybierać, to dobrze, ze padło na niezbyt ładnego Kirowa. Koperta nienajgorsza (konkretnie dekiel) - może się jeszcze przyda, zobaczy się. chciałem włos odzyskać, to mi wyleciał mostek i włos sie rozciągnął - parę innych, nieistotnych rzeczy też mi dzisiaj z rąk wyleciało i jeszcze sobie palec rozciąłem dość głęboko - tak dzień mam dzisiaj po prostu. Ale Hampden piękny. Chyba dzisiaj już go nie bedę dotykał :wink:

BTW - sprawdizłem. Wygląda na to, że zegarek to William Mc Kinley, na czesć prezydenta USA z Ohio, zmarłego w 1901 roku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/William_McKinley

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-03-04, 17:53, w całości zmieniany 2 razy
Ну, погоди! :wkurzony:
:
Ależ piękny werk :shock: Czy mógłbyś go obfocic przy lepszym świetle (bez lampy). Interesują mnie szlify - te gwiazdki czy kwiatki. Ciekawe jak to było robione?

Foch und Ch.
:
Słońce gdzieś się zagubiło, ale jak znajdę, dam lepsze fotki :)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Obiecałem fotki to są. Słońca nie znalazłem, ale zrobiłem nieco lepsze warunki:



I kwiatuszek. Lepiej nie będzie...



Uploaded with ImageShack.us

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Po SPA Będzie piękny..gratulacje :smile:

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
Tak patrze i patrze... i tam daleko na dole to moje buty chyba sa...?

Gdzie Wy takie cuda znajdujecie...?

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Wiesz, na bazarku :) . Tylko potrzeba troszkę doświadczenia, żeby wśród kilkudziesięciu wystawionych zegarków wyłowić wzrokiem na przykład ten z nazwą Hampden i poprosić o otwarcie koperty. Choć muszę przyznać, że nawet nie marzyłem o takiej zdobyczy - zwłaszcza, ze w tym miesiacu muszę zapłacić majstrowi konkretną kwotę i miałem tylko te dwieście kilkadziesiąt zł, a w chwili gdy znalazłem hampdena już tylko 200. Byłem na 100% pewny że nie starczy, ale pewnie z powodu tego paskudnego wytarcia dekla nie poszedł i staniał :grin:

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-03-04, 21:35, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
:shock: świetny , nigdy na bazarku takich nie widziałem , tylko Ruhle u mnie bywają .

:
To musze sie za jakims bazarkiem pewnie rozejrzec, jak bede w Polsce znowu ;)

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Wypada, po raz kolejny, dodać, że takie wykończenie werku to nie jest nic specjalnego dla mechanizmów amerykańskich. W porównaniu do nich w tym okresie - Szwajcarzy już zleźli z drzewa, ale jeszcze nie potrafili rozpalać ognia.

:
Piękny jest ten Hampden i tarczę ma w świetnym stanie :!:

a ja dzisiaj dorwałem w Bytomiu kieszonkę Zlatoustowską, mechanizm kombinowany, niesprawny, ale z zewnątrz w bardzo dobrym stanie, dałem całe 20zł :mrgreen:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Tarcza genialna. Nawet brzegi "czyste" :!:

Ну, погоди! :wkurzony:
:
pmwas świetny strzał. Stan doskonały, gratuluję :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.