Co sądzicie o zakupie rotomatu
Odpowiedz do tematu

:
No to musisz sięgnąć głębiej do portfela :)

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
maciek
[Usunięty]
:
bow napisał/a:
No to musisz sięgnąć głębiej do portfela :)


Przeglądam ofertę od dość dawna....i właśnie tego się obawialem. :wink:
Nadal uważam jednak, że ceny tych urządzeń są z kosmosu, przecież to się tylko kręci! :mrgreen:

:
To nie pozostaje Ci nic innego, jak złożyć sobie rotomat samodzielnie. Na pewnym forum ktoś, dawno temu, tego dokonał. I kosztowało to jakieś śmieszne pieniądze. Jest gdzieś w sieci opis tego przedsięwzięcia.

maciek
[Usunięty]
:
Tomek napisał/a:
To nie pozostaje Ci nic innego, jak złożyć sobie rotomat samodzielnie. Na pewnym forum ktoś, dawno temu, tego dokonał. I kosztowało to jakieś śmieszne pieniądze. Jest gdzieś w sieci opis tego przedsięwzięcia.


moje zdolności manualne ledwo co pozwalają na złożenie dziecku papierowego odrzutowca, a Ty mi każesz jakieś prądy i elektroniki składać... :wink:

:
No to trzeba mieć płacone...
Proste :lol: ;)

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
maciek
[Usunięty]
:
Odgrzeję trochę tego kotleta. :wink:

Powiedzicie mi, jak Waszym zdaniem, automat może długo nie być bujanym bez szkody dla mechanizmu? Praktycznie przestałem nosić swoje kwarce i hand windingi, bo ciągle mi się wydaje, że któryś automat już za długo leży...
A może to po prostu natręctwo? :wink: I automaty mogą po kilka długich tygodni stać?
Jak to naprawdę z nimi jest? :mrgreen:

:
A czy twoje zegarynki z naciągiem manualnym mogą być bezczynne w szufladzie ? Mogą :) I nic im się z tego powodu nie dzieje. Automat, tak jak i zwykłego manuala warto przepracować powiedzmy raz na miesiąc tak by się "nie zastał". Ale przepracowanie nie oznacza od razu, że masz go nosić - założyć, ponosić po domu wieczorem i do magazynka, albo raz na jakiś czas do rotomatu jak masz. Ale nie ma się co czarować, jak polezy 1/2 roku to nic się nie stanie specjalnie :)

:
To, co potencjalnie moze się stać, to zlepienie się sprężyny ze ścianą bębna. Ale temu najlepiej zapobiegać noszac zegarek te 2 dni raz na miesiąc czy dwa miesiace. Generalnie IMHO rotomat nie jest do niczego potrzebny. Jedyne zastosowanie dla rotomatu, jakie widzę, to dla zegarmistrza, żeby sprawdzić dokładność serwisowanych automatów przy normalnej pracy nie obwieszając się przy tym jak choinka :grin:

Ну, погоди! :wkurzony:
maciek
[Usunięty]
:
pmwas napisał/a:
To, co potencjalnie moze się stać, to zlepienie się sprężyny ze ścianą bębna. Ale temu najlepiej zapobiegać noszac zegarek te 2 dni raz na miesiąc czy dwa miesiace. Generalnie IMHO rotomat nie jest do niczego potrzebny. Jedyne zastosowanie dla rotomatu, jakie widzę, to dla zegarmistrza, żeby sprawdzić dokładność serwisowanych automatów przy normalnej pracy nie obwieszając się przy tym jak choinka :grin:


klasa. Właśnie to chciałem usłyszeć.
Zapomniałem już o istnieniu takich urządzeń.
Do czego właściwie one miały służyć? To coś z małego agd c'nie? :wink: :mrgreen:

:
Gdybym nie miał rotomatu, a mam dwa, to by mnie szlag trafił od ciągłego ustawiania automatów. Tyle, że ja mam mało zegarków i wszystkie noszę - więc co dwa-trzy dni większość trafia na moją rękę.

Rotomat jest zbędny jak faktycznie nie będziesz nosił zegarka przez dłuższy czas (dwa tygodnie lub więcej) lub jak nie drażni Cię ciągłe ustawianie daty i godziny.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
maciek
[Usunięty]
:
bow,, drażni mnie. Ale jeszcze bardziej drażnią mnie ceny rotomatów. :wink:

:
Jak się dobrze poszuka, to nie jest tak źle...
Mimo tego ze dwa Parnisy trzeba dać...

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Cytat:
Mimo tego ze dwa Parnisy trzeba dać...


Nowa jednostka płatnicza :?: :mrgreen: :mrgreen:

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
na tym forum nie taka nowa, wręcz bym powiedział, że powszechnie stosowana :mrgreen:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
: ROTOMAT
Chciałbym kupic rotomat , teraz pytanie jak on dziala
-chodzi cały czas ?
-czy działa w odstepach czasowych ?
-czy to zalezy od modelu ?
-od ceny ?
-czy warto go kupic ? mechanizmy zegarkowe nie beda sie bardziej zużywac ?

Ostatnio zmieniony przez revolta 2011-08-23, 11:36, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.