Pora przypomniec perelke.
Odpowiedz do tematu

: Pora przypomniec perelke.
Dzis wyciagniety z pudelka po paru miesiacach odpoczynku. Wiec trzasnalem mu kilka fotek. Tarcza podniszczona, ale delikatnie, na zywo prezentuje sie calkiem dobrze. Pozwolcie, ze skopiuje moj stary opis z zaprzyjaznionego Forum:

Universal Geneve Chronometre - sadzac z estetyki i logo produkcja z lat 1960 - tych.

Koperta 18K, 34 mm srednicy bez koronki. Zegarek bez zadnych dodatkow. Szkielko jest z plexi. Tarcza w w kolorze "champagne" z plamkami patyny, jedna wieksza plama miedzy indeksami godziny 12-tej i 1-szej oraz z zarysowaniem miedzy indeksami godziny 10-tej i 11-tej. Koperta jest cala polerowana, bez zadnych wiekszych rys, nieoryginalna koronka (od Longinesa). Charakterystyczne dla Universala okienko daty w ksztalcie trapezu:











No i wnetrze:

W srodku siedzi mechanizm Universal 215 - 2 (z mikrorotorem), 28 kamieni, certyfikowany na chronometr (numer werku 3671) - rzadkosc u Universala (podobnie jak np. u Longinesa, a inaczej niz np. u Rolexa czy Omegi) regulowany do 2 pozycji i temperatury (to tez oznaka certyfikowania - podobne werki bez COSC nie maja takiego opisu). Faktyczna rezerwa chodu 68 h (!!!), dokladnosc chodu: +9s, +2s, +8s, +12s (a wiec chod nie jest bardzo regularny - do 10s sekund odchylen na dobe). Nie ma stop-sekundy ani szybkiej zmiany daty.

Dzisiejsze zdjecia calkiem mi wyszly, jesli moge sie pochwalic. Nawet paski genewskie calkiem wyraznie widac:



Ostatnio zmieniony przez zbyszke 2011-02-27, 18:50, w całości zmieniany 1 raz
:
Ten koleś jest niemożliwy :lol: :oops:

Jaaanieee :!:
Gdzie moja szpada :!: :?:
Bendem siem potykać :!:

Zobaczcie, młodzieży, jak się kiedyś robiło zegarki ...
I komu to przeszkadzało ... :evil:

:
ALAMO napisał/a:
Zobaczcie, młodzieży, jak się kiedyś robiło zegarki ...
I komu to przeszkadzało ... :evil:


Święte słowa!!!

Zbyszke a tobie się należy! tak maltretować kumotrów przy niedzieli!!!

:
To było prawdziwe Swiss Made, piękny zegarek :!:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Świetny czasomierz :shock:

:
Mikrorotor to piękne rozwiązanie, szkoda że tak rzadko spotykane :/ Gratuluję pięknego zegarka! Nic tylko przeszklić dekiel i nosić tyłem na przód :P

:
ALAMO napisał/a:

Gdzie moja szpada :!: :?:
Bendem siem potykać :!:


ode mnie mu jeszcze :mrgreen:
klasyczne universale są super

:
Oglądam tarczę - no fajny vintage.
a później zjeżdżam niżej i widzę werk :shock:

Super Podpis Bulwo
:
Tez tak mam... :shock:

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
Świetny :shock:

:
Świetny? Nie!!!
Zajeświetny!!! :-)

:
ALAMO napisał/a:

Jaaanieee :!:
Gdzie moja szpada :!: :?:
Bendem siem potykać :!:

Monsieur nozki zgubil?Placono mi tylko za wygladanie przystojnie :cool: :mrgreen:

Zbyszke - mechanizmy uniwersala z microrotorami nie daja mi spac po nocach.Wstydz sie,ze go tu wkleiles! :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-02-27, 22:03, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Ten zegarek to ja bym nosił mechanizmem do góry :shock:

:
Zbyszek pokazuj te swoje perełki codziennie, to mniód :mrgreen: na moje serce i oczy :smile:

:
Piękny mechanizm :shock:
Czaruje jak ogień w kominku :mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.