Wiwisekcja byczego Kaina
Odpowiedz do tematu

: Wiwisekcja byczego Kaina
Dzięki uprzejmości Darka-Zegarka z forum-sam-wiecej-którego, dostałem dziś pasek Kain Heritage. Oczywiście do obejrzenia.
Zaznaczam że ocena jest tylko subiektywna.

Jak dla mnie pasek jajec nie urywa. Jest owszem, ładny dokładny, z fajnej skóry, ale miękkością nie grzeszy, nie pachnie (może jest ciut używany ale wosku nie czuć) i na pierwszy i drugi rzut oka jest po prostu poprawny i nic więcej. Spodziewałem się w sumie czegoś lepszego. Sam nie wiem czego :) Wybite otworki na języczek klamry widać że są ręcznie zrobione moim zdaniem co ratuje ten pasek jako hand made. Gdyby były równe, powiedziałbym że to wszystko maszyna. Bo na 100% szycie jest maszynowe, co niby nie zabiera ducha hendmejda ale ciut go ogranicza. Opakunek z ekoskórki, klamra nie wiem czy jest w zestawie, jeśli tak to jako ciekawostka całkiem fajna, ale chyba ciut duża. Cóż do wszelkiej maści Pamów i ich otoczki jak najbardziej pasuje. Brakuje przywieszki :) Na plus boki, zrobione czymś gumowanym elastycznym. Ciekawe jak to będzie się zachowywać po dłuższym użytkowaniu. Ale trzeba doprowadzić do tego żeby wiedzieć jak to się robi i czym :)

Kilka fotek:















:
Przemak, Twoje nie są gorsze, a wręcz powiedział bym lepsze.

:
Dokładnie.
Pierwsza i elementarna uwaga - tulejki na teleskopy są za duże, będą rysować uszy koperty. Idealne są takie, które są schowane z milimetr z każdej strony, i wklejane żeby się nie przemieszczały. Miałem kiedyś pasek z takim patentem.
Paski twoje i Denikleusa są co najmniej tak samo dobre.
I mają przywieszki :p

:
Ladny - ocena zależy także od ceny - ile toto kosztuje?

Edit: Alamo - ale jaki jest sens robić mniejsze tulejki niż szerokość paska? :roll:

Ostatnio zmieniony przez Spinner 2011-02-02, 15:34, w całości zmieniany 1 raz
:
Bo rolą tych tulejek jest to, żeby się pasek nie przecierał od teleskopu. Takie jak opisalem - zapewniają to w 100%, jednocześnie nie niszczą koperty.

:
I jeszcze jak jest na normalny teleskop, to można go zdjąc. Kiedyś nieopatrznie założyłem tulejki i teleskop...

Tutaj tego paska nie porównuje do swoich. Nie mam dostępu do skór, nie staram się jakoś strasznie je mieć, maszyna jest, tyle że szkoda miesiąca żeby nauczyc się nią szyć :) Ostatnio przybyło mi wiele środków ktorych za bardzo nie wiem jak dobrze użyć, będziemy testować. Poza tym przyjdzie wiosna skończą się paski, znów do listopada :)

Spinner masz linka:
http://www.kainheritage.com/strap24mm/xr836b.html

Ja bym chciał kiedys spróbowac rekina od niego, pasuje mi kolor.

Ostatnio zmieniony przez nick555 2011-02-02, 15:51, w całości zmieniany 2 razy
:
ALAMO napisał/a:
Bo rolą tych tulejek jest to, żeby się pasek nie przecierał od teleskopu. Takie jak opisalem - zapewniają to w 100%, jednocześnie nie niszczą koperty.


Owszem, ale w przypadku takich pasków, czyli "panerajostrapów" to raczej ma na celu trzymanie wymiaru w uszach... :wink:

:
Myślisz że jak masz jednego krzywaka, to innym też się nie trzyma ;-) :?:

:
na pewno nie dał bym za niego 80$ ... ale pasek poprawny jak to ujął Nick i moje zdanie jest takie same .

:
Trzeba na to spojrzeć tak, to co dla nas 80PLN, to dla Amerykańca 80USD.
Co nie zmienia faktu, że i tak wolę paski naszych asów.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
nick555 napisał/a:
I jeszcze jak jest na normalny teleskop, to można go zdjąc. Kiedyś nieopatrznie założyłem tulejki i teleskop...

Mi się to zdarzyło niedawno :oops: .. Żeby to zdjąć - trzeba się nieźle napocić, chyba, że pasek spisujemy na straty. Teraz kupiłem sobie tulejki 22mm do pasków 24mm i jest ok. Bo tulejki do grubych pachów to dobry i przydatny wynalazek.

Pasek pokazany przez Nicka b. ładny, ale paski naszych "producentów" nie ustępują mu przynajmniej wizualnie .. A jak nie widać różnicy - to po co przepłacać .. :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Tomek napisał/a:
nick555 napisał/a:
I jeszcze jak jest na normalny teleskop, to można go zdjąc. Kiedyś nieopatrznie założyłem tulejki i teleskop...

Mi się to zdarzyło niedawno :oops: ..


Mnie też. :mrgreen:

Kain Heritage ma... ładne logo i czcionkę. :mrgreen:

:
...no ładny ten pasek, ładny, ale faktycznie, jaj nie urywa...

:
Paski z OT mają tulejki (nie metalowe co prawda) i ludzie nie pękają...

Blaz
[Usunięty]
:
No właśnie byka z OT założyłem z tulejkami. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.