NACAR z pełną datą i fazami księżyca
Odpowiedz do tematu

: NACAR z pełną datą i fazami księżyca
Witam,
oto mój staruszek, wymagający odnowy i pieszczot. Nacar z komplikacją pełnej daty i fazami księżyca. W środku mechanizm na 17 kamieniach. Koperta złocona, mocno już poprzecierana, koronka oryginalna. Tarcza jak widać mocno przybrudzona z nakładanymi indeksami godzinowymi. Niestety nr dni tygodnia wokół tarczy z nielicznymi wyjątkami praktycznie nie widoczne. Mechanizm z brakującym kamieniem na godzinowej trafił już do odpowiedniego spa. Mnie pozostała decyzja dotycząca odnowy/ wyczyszczenia lub kompletnej renowacji tarczy, oraz złocenia koperty.



Ostatnio zmieniony przez quub 2010-11-29, 21:29, w całości zmieniany 2 razy
Kuba
:
Świetny zegarek tylko wrzuć jakieś normalne zdjęcia bo na tych to tak kiepawo widać :wink:

:
No właśnie, u Was też :?:
jak się kliknie i powiększy to trochę lepiej :roll:

Kuba
Blaz
[Usunięty]
:
Bo źle wklejasz zdjęcia. Zrób to przez znacznik img.

:
Na moje oko - tarczę da się dość ładnie doczyścić.
Świety staruszek !
Zbyszek - twój Atlantic ma ten sam mechanizm ?

:
nie, Atlantic jest przeciez z chronografem. raczej przypomina Pierce:

http://www.chinawatches.p...?t=1896&start=0

Mialem tez kiedys podobnego Recorda.

:
Aaa... Widzisz. Skleroza. Dzięki :-)

:
Piękny zegarek,warto dać mu drugie życie.

:
Kibicuję tej renowacji- może wyjść niezłe cacko, które dasz kiedyś synowi ;)

:
Zgadzam się z przedklikaczami, zainwestuj, na pewno się opłaci :)

:
Poprawiłem zdjęcia, mam nadzieję, że teraz lepiej. Zdjęcia lepszej jakości wrzucę jak tylko odbiorę zegarek od zegarmistrza, z dopieszczonym już mechanizmem :grin:
Potem przyjdzie kolej na tarczę i kopertę. Pod szkiełkiem powiększającym niestety widać wżery na tarczy, nie są co prawda głębokie ale jednak są. Myślę, że na początek trzeba będzie jej zaserwować delikatne mycie bez żadnej chemii. Nie chciałbym go bardziej zniszczyć a czytałem na forach, że niekiedy nieudolna renowacja bardziej szpeci zegarek niż mu pomaga. Sami rozumiecie, wolałbym tego uniknąć :wink:
Dziękuję za zainteresowanie.
Gdyby ktoś miał jakieś sugestie, znał właściwe miejsca itd. to zamieniam się w słuch...

Kuba
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.