Cienka linia... Tao International Speedmaster
Odpowiedz do tematu

: Cienka linia... Tao International Speedmaster
Przyjechało Tao.
Jak obiecałem kilka fotek, ale najpierw kilka słów.
Niby wiedziałem że podobny do pierwowzoru jak dwie krople wody ale chciałem się przekonać jak cienka linia dzieli ten zegarek od typowej podróby. No i stwierdzam że jednak cieniuteńka.
Mam lekki niesmak tym spowodowany i wiem że na innych forach ten zegarek spowodowałby kłótnię i to dużą. Jakoś nawet sterylne Maryny nie kują tak bardzo jak ten. Zaznaczam że nie jestem święty, mam dwie, plus Rolmopsa i poniższy zegarek. Nie wiem ,coś mi po prostu nie daje w nim spokoju. Używac go pewnie będę a jako że mam zasadę że kupionych zegarków nie sprzedaje to zostanie czy tak czy siak :)
Przechodząc do konkretów. Jakby było mnie stać na pierwowzór, kupuje od ręki. Podoba mi się koperta, jej kształt, ostre kanty, wykończenie. Górna część jest tak wypolerowana że porysowała się od ... przetarcia bawełnianą koszulka. Nie na darmo w zestawie jest mała szmatka z mikrofibry. Za to boki są fajnie przeszczotkowane w "paski", aż czuć leciutko pod palcem. Koronka z czerwoną obwódką, mogłaby być ciut większa albo bardziej porowata. No i mogłaby nie mieć tego znaczka imitującego coś czym nie jest. Może trochę nadinterpretuje ale... Przyciski od chrono w sam raz. Tarcza w stylu "tekno" owszem pewnie wzbudza skrajne odczucia, ale styl analogowych zegarów samochodowych jest dla mnie fajny. Dekiel lity z wygrawerowaną nazwą, modelem itp itd.Szkło z antyrefleksem, w sumie nie wiem jakie , ale świetnie się mieni w fiolety i błękity pod odpowiednim kątem. Całkiem fajne zapięcie ,ale dość sztywny pasek musi się dołożyć do ręki żeby było lepiej. Myślę że to fajnie zainwestowane niecałe 100 dolarów, ale jednak dalej w głowie jest ta cienka linia która ten zegarek prawie przekracza.




















: Re: Cienka linia... Tao International Speedmaster
Prawie go naklikalem gdy nagle ktos tutaj wrzucil foty TAGa... nie jestem za skrajnym potepianiem czerpania inspiracji od innych, ale mi przeszlo chwilowo. Jednym z powodow dla ktorego mi sie spodobal bylo przeswiadczenie, ze to ich projekt i do tego bardzo oryginalny i ladny /dla mnie/ a tu bach - ten zegarek nawet nie probuje udawac czegos innego :cry:

Pozdr
strix

:
Do odpowiedzi na ankietę przydałaby się fota oryginału do którego nawiązuje.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
a proszę bardzo fotka pierwowzoru:


:
Już wcześniej mówiłem ten zegarek mi się nie podoba, więc nawet jego pierwowzór nie ma u mnie szans.

Co do podobieństwa , myślę że przy tak indywidualnym wzornictwie nie może być mowy o przypadku, to jest bardzo wierna kopia.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-11-23, 20:51, w całości zmieniany 1 raz
:
Rzekłbym, że mieli tego samego ojca. A może matkę? Takie bliźniaki ;)

:
niech się nosi Nick !

:
No wiecie tak myślę że może MQJ to nie najlepszy przykład podobnego zegarka(szczególnie napisy w dolnej części tarczy), ale na przykład Parnisy a'la Bell'Ross juz tak.
Obudziła sie we mnie jakaś podwójna moralność :)

FORZA Robert!
RK WRT
:
podoba się to nosić i nie marudzić

:
A ja mam wrażenie, że troszkę za bardzo się inspirowali :-(

:
Ale biorąc pierwszy przykład z brzegu:

FORZA Robert!
RK WRT
:
Nie da się ukryć że "instrumenty" też są mocno inspirowane, ale na rynku jest już wiele firm które robią zegarki w tym stylu, to samo tyczy się Rolkopodobnych, jest ich tyle że nie sposób wyliczyć. Co do przykładowo Parnisa Chronometra (forumowego) to będę się upierał że nie naśladuje niczego.
Zresztą biorąc pod uwagę zegarki Chińskie dostępne na Ebay to większość z nich nie wnosi swoim wyglądem nic nowego do świata zegarków, i jest z pewnością odtwórcza, jednak ten TAO jest wybitnie odtwórczy.

:
Ok. Odtwórczość i naśladownictwo mi nie przeszkadza. Myślę nawet czasem o czym Submarino-podobnym. Ale np. korona Rolka na szkle MQJ-a dyskwalifikuje dla mnie tę markę momentalnie z zakresu moich potencjalnych zakupów. Ponieważ czyni pewnym to, co w innych przypadkach może być tylko podejrzeniem. No niestety :neutral:
Ten TAO chce przekroczyć linię (tak kliknąłem), którą MQJ jednak przekracza. Takie jest moje zdanie.

:
No właśnie, tyle że wgłębiając się dalej dojdziemy że jednak są modele passe :)
beef spojrz tutaj na koronkę, coś Ci to przypomina? Szczególnie to mnie boli. Bo że układ tarcz taki sam tyle że ciut co innego oznaczaja? Technologia im nie pozwoliła :)

FORZA Robert!
RK WRT
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.