Pokaż co masz dziś na nadgarstku
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Dorian06 napisał/a:
satanic666 napisał/a:
Bimberek napisał/a:
Svedos napisał/a:
Rosyjski agent wpływu🤣😉😁

A gdzie takie "garnitury" rozdają ? ..wskazany link :))


Raczej ciężko będzie kupić https://meranom.com/amfibia/vostok-watch-compressor-800b28.html choć raz na jakiś czas coś się pojawi, lub z drugie ręki na WUS.

Dobrze wyregulowany silnik. -20 +60 sec/day :D

Ale zegar fajny.

Ty masz świadomośc co to jest deklarowana dokładność, nie?

Wiesz, że ETA w wersji standard kosztująca tyle co ten cały zegarek ma +-30s/dobe. hmmm
że większośc niższych automatów Citka i seiko ma -20s+40s hmmm

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Jednak ETA to klasa. :)

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Znów fajny Orient ;-)






Dorian06 napisał/a:
Jednak ETA to klasa. :)


E, ostatnie wypusty OS na F7X mają +15sec. do -5 sec.

:
Mariusz, wczorajsza fajniejsza. Dużo.

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Zdjęcia kłamią. Oba są super, tyle że różne.

:
Szymon napisał/a:
Ty masz świadomośc co to jest deklarowana dokładność, nie?

Wiesz, że ETA w wersji standard kosztująca tyle co ten cały zegarek ma +-30s/dobe. hmmm
że większośc niższych automatów Citka i seiko ma -20s+40s


Oczywiście że wiem, ta deklarowana dokładność, to dokładność chodu zegarka który zszedł dopieroco z linii produkcyjnej i musi się dotrzeć/ułożyć.
Nie zmienia to faktu, że mój Unitas 6310 ma dokładność chodu na znacznie wyższym poziomie, a kosztował mnie "grosze" :D
No ale mnie "naręczny" służy do w miarę dokładnego odmierzania czasu, a nie do... :złośliwiec:

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
Bimberek napisał/a:
Szymon napisał/a:
Ty masz świadomośc co to jest deklarowana dokładność, nie?

Wiesz, że ETA w wersji standard kosztująca tyle co ten cały zegarek ma +-30s/dobe. hmmm
że większośc niższych automatów Citka i seiko ma -20s+40s


Oczywiście że wiem, ta deklarowana dokładność, to dokładność chodu zegarka który zszedł dopieroco z linii produkcyjnej i musi się dotrzeć/ułożyć.
Nie zmienia to faktu, że mój Unitas 6310 ma dokładność chodu na znacznie wyższym poziomie, a kosztował mnie "grosze" :D
No ale mnie "naręczny" służy do w miarę dokładnego odmierzania czasu, a nie do... :złośliwiec:



Twój egzemplarz ma realna dokładność na dużo wyższym poziomie. W praktyce wszystkie ecie i Seiko z tej polki to się realna dokładnością przy noszeniu prawie łapią albo łapią w kryteria w COSC zazwyczaj. Tyle że producent nawet świadom tego nigdy Ci takiej dokładności nie zadeklaruje(chyba że faktycznie poświęci więcej czasu zrobi certyfikacje...bla..bla...bla).

Ciekawa jestem jaka deklarowana dokładność miał ten Unitas.podejrzewam że żadnej bo nikt tego nawet nie sprawdzał i nie podawał takich informacji w specyfikacji.

Ostatnio zmieniony przez Szymon 2019-10-12, 13:30, w całości zmieniany 1 raz
"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
W pełnym słońcu



Cieszy skubany. :))

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Szymon napisał/a:
Ciekawa jestem jaka deklarowana dokładność miał ten Unitas.podejrzewam że żadnej bo nikt tego nawet nie sprawdzał i nie podawał takich informacji w specyfikacji.

Na to pytanie (?) Ci nie odpowiem, wiem jedynie to, że werk pochodzi ze starych wojskowych zapasów magazynowych, a taka informację uzyskałem od sprzedawcy. Ile w tym prawdy ? nie wiem, ale wiem że ten model to typowy "wół roboczy", którego się złomuje w przypadku uszkodzenia, gdyż naprawa nie jest opłacalna ze wzgledu na "brak opłacalności" :D

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:

:
Bimberek napisał/a:
Szymon napisał/a:
Ciekawa jestem jaka deklarowana dokładność miał ten Unitas.podejrzewam że żadnej bo nikt tego nawet nie sprawdzał i nie podawał takich informacji w specyfikacji.

Na to pytanie (?) Ci nie odpowiem, wiem jedynie to, że werk pochodzi ze starych wojskowych zapasów magazynowych, a taka informację uzyskałem od sprzedawcy. Ile w tym prawdy ? nie wiem, ale wiem że ten model to typowy "wół roboczy", którego się złomuje w przypadku uszkodzenia, gdyż naprawa nie jest opłacalna ze wzgledu na "brak opłacalności" :D


No właśnie chodzi mi o wartość twojej uwagi na temat dokładności twojego egzamplarza w stosunku do jego ceny w kontekście dyskusji o deklarowanej przez producenta w specyfikacji. Mniej wiecej tyle samo wniósłby argument że mam Casio terrorystę i też jest dokładniejszy ;) (i na pewno tańszy)

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:

:
Ja też zaraz jadę na lotnisko



Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
:
Szymon napisał/a:
No właśnie chodzi mi o wartość twojej uwagi na temat dokładności twojego egzamplarza w stosunku do jego ceny w kontekście dyskusji o deklarowanej przez producenta w specyfikacji. Mniej wiecej tyle samo wniósłby argument że mam Casio terrorystę i też jest dokładniejszy ;) (i na pewno tańszy)

Moja "wartość uwagi" skupiona jest głównie na dokładności chodu urządzenia mechanicznego odmierzającego czas, a następnie na cenie owego urządzenia.. im taniej tym lepiej.
I nie wynika to z braku zasobów finansowych, a z praktycznego podejścia do tematu.. ja nie kupuję oczami.

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
Bimberek napisał/a:
Szymon napisał/a:
No właśnie chodzi mi o wartość twojej uwagi na temat dokładności twojego egzamplarza w stosunku do jego ceny w kontekście dyskusji o deklarowanej przez producenta w specyfikacji. Mniej wiecej tyle samo wniósłby argument że mam Casio terrorystę i też jest dokładniejszy ;) (i na pewno tańszy)

Moja "wartość uwagi" skupiona jest głównie na dokładności chodu urządzenia mechanicznego odmierzającego czas, a następnie na cenie owego urządzenia.. im taniej tym lepiej.
I nie wynika to z braku zasobów finansowych, a z praktycznego podejścia do tematu.. ja nie kupuję oczami.


Tylko że ja zupełnie nie o tym. Wytnij sobie argument ceny z mojej wypowiedzi może będzie jaśniej. hmmm


Z racji okoliczności. Dziś najlżejszy z pudełka. ;)

Ostatnio zmieniony przez Szymon 2019-10-13, 09:12, w całości zmieniany 1 raz
"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.