Bonetto Cinturini, czyli guma naturalna
Odpowiedz do tematu

Blaz
[Usunięty]
:
Nosiłem. Problem potu istnieje, bo skóra w wysokiej temperaturze zawsze się poci, gdy jest zasłonięta, niezależnie czym ją zasłonisz: takie jej odwieczne prawo. :wink: Z zakładaniem paska na letnie dni chodzi raczej o coś innego. Pasek skórzany potem przesiąka, w letnie dni tym bardziej. Taka "kąpiel" jest dla paska skórzanego zabójcza. Dla gumy nie. Umyjesz ją pod kranem i jest jak nowa. :wink:

Problem przyciągania kurzu nie istnieje, gdy pasek jest gumowy. To wynika z natury tworzywa. Silikon się elektryzuje i przyciąga kurz, guma nie. Tak zresztą najłatwiej odróżnić pasek z gumy od paska z silikonu.

Nigdy nie patrzę na to z jakim paskiem zegarek "szykownie" wygląda, bo garnitur to dla mnie słowo obce. :mrgreen: Ja szukałem paska EDC i go znalazłem. :wink:

:
Blaz napisał/a:
Z zakładaniem paska na letnie dni chodzi raczej o coś innego. Pasek skórzany potem przesiąka, w letnie dni tym bardziej. Taka "kąpiel" jest dla paska skórzanego zabójcza. Dla gumy nie. Umyjesz ją pod kranem i jest jak nowa. :wink:

Nigdy nie patrzę na to z jakim paskiem zegarek "szykownie" wygląda, bo garnitur to dla mnie słowo obce. :mrgreen: Ja szukałem paska EDC i go znalazłem. :wink:


Blaz - pełna zgoda co do skóry - potrafi nieźle zaśmierdnąć w lato :roll:
Co do gumy - jak najbardziej, można ją umyć i już, sam to robię w zasadzie codziennie, jeżeli oczywiście mam na ręku gumę.
Ale mi chodzi o to nieprzyjemne uczucie zapoconego nadgarstka, które w ogóle nie występuje (lub prawie nie występuje) przy bransolecie (konieczne luzy, a więc ciągłe niewielkie przesuwanie się zegarka na nadgarstku - plus wentylacja między ogniwami), i jak podejrzewam, przy meshu także.

Co do szykowności: każdy zegarek, w tym tool, może wyglądać lepiej lub gorzej. Chodziło mi o to, że dla przykładu PAM czy MM, czy Alfa, cokolwiek - zawsze będzie wyglądała lepiej (nie chcę tu użyć słowa szykowniej, czy bardziej elegancko, ale w sumie o to chodzi) na porządnym skórzanym customie, niż na gumie, choćby nie wiem jak wysokiej jakości. Guma w moim odczuciu wygląda po prostu nieco tandetnie w porównaniu do skóry czy bransolety.

I dlatego poszukuję złotego środka - jednocześnie najszlachetniejszego materiału, najlepszego wyglądu i najpraktyczniejszego w użytkowaniu.
Muszę poszukać mesha 24mm w uszach i założyć, zobaczymy jak to się nosi i wygląda.
Nie wiecie, gdzie takie coś dostać? Były jakieś wątki na ten temat?

Blaz
[Usunięty]
:
Pod meshem też się poci. Miałem go w ubiegłe lato. :wink: Z poceniem musisz się pogodzić, bo jak pisałem taka jest natura skóry ludzkiej. :wink:

Wiesz, każden jeden ma inny gust. Według mnie np. bransoleta wygląda strasznie efekciarsko i tandetnie, ale ja zboczony jestem. :mrgreen: Zresztą bransoleta wcale nie jest najwygodniejsza w użytkowaniu. Zmiana szerokości to mocno logistyczna operacja. W przypadku paska (jakiegokolwiek) wypinasz klamrę i wkładasz język do innej dziurki.*

A jeśli szukasz czegoś innego niż Bonetto to załóż nowy temat, koledzy Ci pomogą. To jednak jest temat o Bonetto, a nie o tym, że NIE Bonetto. :mrgreen:

I jeszcze jedno: z tego, co piszesz to Ty nie masz gumy, a masz silikon. To jest kolosalna różnica. Taka jak pomiędzy chronografem a multikalendarzem. :wink:

*bez skojarzeń proszę. :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2010-10-13, 11:37, w całości zmieniany 1 raz
:
Bonetto jest całkiem wygodne, ale daleko jeszcze do dobrego nato strapa. :)

Blaz
[Usunięty]
:
Miałem na ręku nato i zdjąłem po jednym dniu. System zapinania jest według mnie kompletnym nieporozumieniem. :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Żeby być w temacie to kilka modeli Bonetto niedostępnych w Polsce lub dostępnych tylko w czarnym kolorze:







:
Ja musze sobie jeszcze jednego Materaca albo Bonetto kupić do Citka, tylko zastanawiam się jakiego. Mam obecnie czarnego z pierwszego zdjęcia powyżej i w jest o 1mm za wąski przy uszach. :neutral: Wziąłbym teraz grubszego Bonetto bardziej pachnącego, ale jak będzie znów za wąski, to nieco się zawiodę. Ewentualnie myślę nad 22mm albo szerszym Materacu i do przycięcia do 20mm, bo ten 20mm jakiś taki, zbyt skromnie wygląda. ;)

Ostatnio zmieniony przez machlo 2010-10-13, 17:36, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Na tz-uk zainteresowali się naszym polskim sklepikiem. :mrgreen:
http://www.tz-uk.com/foru...hp?f=6&t=131658

:
Ja nie wiem kto im wymyśla te wzory one są okropne :razz:

perfekcja to tylko cel...
/Marcin
Blaz
[Usunięty]
:
Widać, że nie palisz majeranku Denikleusie. :mrgreen:

:
I całe szczęście :mrgreen: :wink:

:
okropne ... mógłbym mieć wszystkie :twisted:

:
ta pierwsza 20 mi się podoba. Ciekawe kiedy pojawią u nas. Łukasz może ich popędzisz?

FORZA Robert!
RK WRT
Blaz
[Usunięty]
:
Nie pojawią się... Z tego, co wiem to w Polsce jest po prostu jakaś partia pasków z wyprzedaży magazynowej. Skąd, kto, jak - tego niestety nie wiem... Skąd też ta niska cena w porównaniu ze sklepami zagranicznymi.

:
Dobry z ciebie śledczy : )

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.