Moj MQJ
Odpowiedz do tematu

:
Normalnie jestem dumny, że Cie znam Svedosku - mega jest, mega... :!: :wink:

:
Miło, miło Spinnerosku :wink:

:
Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników EmQjuDżejów, napis MQJ da się usunąć, próbowałem różnymi metodami, to znaczy rozpuszczalnikami, skuteczny okazał się dopiero aceton. Do przeprowadzenia tego zabiegu posłużyłem się wykałaczką z nawiniętą na nią odrobiną waty. Moczymy wacik w acetonie tak aby był wilgotny, ale nie za dużo i pocieramy w miejscu liter tak długo aż napis nam zniknie. W miejscu gdzie się znajdował pozostanie nam zmatowiony "Cień" liter, to pozostałość po reakcji w jaką weszła farba z tarczą ale jest on praktycznie niewidoczny. Starałem się to ująć na fotce ale nie wiem czy się udało

Góry M nie usuwałem co by na tarczy za pusto nie było, ale się jeszcze wahom :mrgreen: :wink:

TAk więc Panowie i Panie do dzieła.









Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-09-14, 19:08, w całości zmieniany 2 razy
:
Se kadzą dziewczyny z ZG :P

:
ja widzę cień , dla tego odradzałem aceton , u mnie też był się zrobił cień

:
Nie Rudolfie tam nie ma cienia, to zmatowienie to tylko ślad po farbie która przez czas jaki pozostawała na tarczy weszła z nią w reakcję, jak się obejrzy to miejsce pod lupą to widać wypukły "napis" MQJ w miejscu gdzie była farba, ale jest to wypukłość na samej tarczy i tego nie da się usunac. Gdyby cień powstał od acetonu to były także w miejscach gdzie nie było kontaktu z farbą, a te miejsca są czyste jak łza. Zresztą podobny "cień" widziałem na tarczach od MQJ prezentowanych na homageforum.

:
Nie czepiam się u mnie się zrobił duży cień , może użyłem za dużo acetonu , próbowałem też spirytusem .

:
hotwax napisał/a:
Nie czepiam się u mnie się zrobił duży cień , może użyłem za dużo acetonu , próbowałem też spirytusem .


Ja próbowałem, spirytusem, benzyną ekstrakcyjna, rozpuszczalnikiem do wyrobów ftalowych, rozpuszczalnikiem do wyrobów chlorokauczukowych, nie używałem tylko nitro, bo akurat mi było i "wyszło", na wszystkie te specyfiki farba na tarczy nie reagowała, dopiero po użyciu acetonu literki zaczęły powoli znikać. Powtórzę jeszcze raz aceton nie wchodził w reakcję z powierzchnią tarczy, w miejscach gdzie nie było napisu pozostała ona w stanie nienaruszonym.

:
moja tarcza i tak poddana została później "obróbce cieplnej"

:
pisar napisał/a:

Tarcza mi się z SeaSharkiem skojarzyła przez te cyfry podobne jakoś.


mnie tak samo :smile:

podoba mi się ten mod !

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Czytając o MQJcie w Internecie znalazłem gdzieś wypowiedź, że bezel ma 72 kliki - sprawdziłem i rzeczywiście tyle ma ;) Dość ciekawe rozwiązanie :roll:

:
nie widziałeś że godzina ma 72 minuty , w niektórych ma 120 to zrobili tak bliżej środka :D

:
Da się na jebaju dokupić do emkjudżeja jakiś fajny wkład bezela, który będzie pasował? Bo ten co jest to chyba średni jakościowo jest bo mi się dzisiaj troche sfatygował :mrgreen:

Pozdrawiam,
Bartek
:
To ja od razu poproszę ceramiczny, jak by się dało :roll:

Blaz
[Usunięty]
:
Na wus też mają swój wątek o emkudżeju. :mrgreen:
http://forums.watchuseek....ead-288842.html

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.