Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Maxio
2015-05-28, 10:15
Nowe nabytki Vintage
Autor Wiadomość
Maras68
[Usunięty]

 #691  Wysłany: 2014-11-13, 10:22   

Jacek - jeśli Cię cieszą iś zadowolniony to najważniejsze pifko
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #692  Wysłany: 2014-11-13, 11:26   

Maras68 napisał/a:
w stylu Vintage za mną chodzi to:

http://steinhart-zegarki....pe-tytanowy/131

Nie idź tą drogą! Wiesz ile vintydży za takiego oszukańca możesz nabyć... :)
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #693  Wysłany: 2014-11-13, 11:56   

Hrabia - niby masz rację, tylko że to co chciałbym mieć starego jest zupełnie poza moim zasięgiem, a zwykłe dziady przestają na mnie działać, więc dlatego rozważałem opcję: "prawie jak..." hmmm
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #694  Wysłany: 2014-11-13, 13:00   

Maras68 napisał/a:
Hrabia - niby masz rację, tylko że to co chciałbym mieć starego jest zupełnie poza moim zasięgiem, a zwykłe dziady przestają na mnie działać, więc dlatego rozważałem opcję: "prawie jak..." hmmm


............prawie jak to Stowa i Laco, bo najbliżej pierwowzoru i w rozsądnej cenie ;)
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Ostatnio zmieniony przez jimmy 2014-11-13, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #695  Wysłany: 2014-11-13, 13:25   

jimmy napisał/a:

.....prawie jak to Stowa i Laco, bo najbliżej pierwowzoru i w rozsądnej cenie ;)


dokładnie tak, zaczynam Cie Jimmy rozumieć w pewnych kwestiach zakupowych pifko
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #696  Wysłany: 2014-11-13, 13:37   

Maras68 napisał/a:
jimmy napisał/a:

.....prawie jak to Stowa i Laco, bo najbliżej pierwowzoru i w rozsądnej cenie ;)


dokładnie tak, zaczynam Cie Jimmy rozumieć w pewnych kwestiach zakupowych pifko


.......lepiej późno niż wcale ;)
...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... :oops:
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #697  Wysłany: 2014-11-13, 13:45   

Maras68 napisał/a:
Hrabia - niby masz rację, tylko że to co chciałbym mieć starego jest zupełnie poza moim zasięgiem, a zwykłe dziady przestają na mnie działać, więc dlatego rozważałem opcję: "prawie jak..." hmmm

No chyba że... Mnie wszelkie repliki/reedycje/współczesne inspiracje po prostu nie kręcą.
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #698  Wysłany: 2014-11-13, 13:49   

jak mówię - to co chcę starego ze względu na szybujące ceny nie nabędę raczej nigdy ( w Totka nie wierzę), a na okazje nie ma co liczyć, każdy handlarz dziś wie co to Tutima czy hanhart, a drobnica mnie już nie jara :/

[ Dodano: 2014-11-13, 13:58 ]
jimmy napisał/a:
......lepiej późno niż wcale ;)


Jimmy - miałem tą świadomość już wcześniej, ale jeszcze się człowiek łudził że coś sensownego trafi po "Okazji", ale już nie liczę na fuksa, bo go w tej kwestii nie ma ... :/
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-11-13, 13:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #699  Wysłany: 2014-11-13, 14:01   

.............nowa Tutima, Hanhart, Laco, Stowa, tez się kiedyś zestarzeją i będą vintage............i jeszcze jeden plus- odpadają wszelakie naprawy (koszta i szukanie majstra)
............nikt nie broni nabywania "nówek " z drugiej ręki.............z historią w tle ;)
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Ostatnio zmieniony przez jimmy 2014-11-13, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #700  Wysłany: 2014-11-13, 15:07   

Ale znaczna część tych nówek, ta tańsza, ma powiedzmy niezbyt ciekawe, w porównaniu do staroci, mechanizmy... I w tym przypadku sporo buli się za ową historię w tle. Sam zastanawiałem się nad Laco na jakimś Japończyku:
https://shop.laco.de/de/Classics/Laco-Used-Look-861783.html
I doszedłem do wniosku, że jeżeli mam bulić np 400 euro to lepiej poczekać i poszukać jakiejś np. klasycznej Omegi. A Laco jest jedną z tych tańszych opcji...
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #701  Wysłany: 2014-11-13, 15:24   

a jaką klasyczną Omegę poszukujesz? lata 50?60-te?
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #702  Wysłany: 2014-11-13, 16:08   

A takich Marasie jakie lubię najbardziej ;) , czyli do lat 1950. Najchętniej oczywiście coś w stylu pierwowzoru 303. To kolejny mój Gral. Oczywiście tutaj ceny są wyższe, np 1000 Euro. Ale mając wybór i zakładając, że będę mógł na to sobie pozwolić finansowo, nowa Stowa czy stara Omega RAF, wybiorę staruszkę ;) .
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #703  Wysłany: 2014-11-13, 16:23   

.........przy vintage chronografach i " nowych odpowiednikach" ( np. chronograf Hanharta), w złożonym budżecie, wybiorę "nowy" aby z wywalonym jęzorem i ogarkiem w ręce, majstra nie szukać.........................o pomroczności jasnej przy sprawdzaniu rachunku za naprawę, nie wspomnę ;) .............przy prostych mechanizmach zawsze vintage
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #704  Wysłany: 2014-11-13, 16:36   

Przedstawię własne i tylko własne stanowisko.
Na szczęście, jak już kiedyś pisałem, nie mam parcia na chrono i o ile nie pogardziłbym takim T czy H, to ich brak nie powoduje u mnie zaparcia i chęci kupienia czegoś "prawie jak".
Zegarek musi się podobać dla tego, czym jest, a nie tego, co imituje. Inaczej wydasz pieniądze, a twoje :)) pożądanie pozostanie tak jak wcześniej.
Więc albo zakładasz subkonto, na które odkładasz zaskórniaki albo zajmujesz się czym innym i próbujesz "wyleczyć" się z oryginału albo...jedno a po nim drugie :))

Natomiast kupowanie substytutu to nie jest wyjście.
Bardzo chciałbym mieć Seikosha japońskiego lotnictwa, ale nigdy nie zobaczysz u mnie na ręku TOKKOTAIa. Niczego nie ujmując temu ostatniemu.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #705  Wysłany: 2014-11-13, 17:02   

Nigdy nie patrzyłem na jakiś zegarek jako bna substytut drożsego lub nieosiągalnego. Nie moge mieć - to nie moge. I tyle. A że bardziej, niż wygląd i prestiż marki lub modelu, interesują mnie rzeczy technicne - odmienności, ciekawostki, dziwne konstrukcje - nie cierpię szczególnie.

Gburek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum