Czwarty Wymiar
...world wide watches...

Na początek - REGULAMIN FORUM CW

Santino - 2013-10-13, 18:00
Temat postu: REGULAMIN FORUM CW
Witaj w Czwartym Wymiarze, gdzie nie miejsce powstania, a piękno i mistrzostwo stanowią obiekt pożądania.
Obowiązują tutaj zasady dobrego wychowania i duże poczucie humoru.I. Regulamin CW

1. Forum jest platformą wymiany informacji i poglądów oraz służy do dyskusji o tematyce zegarkowej, okołozegarkowej oraz innych tematach, które nie naruszają regulaminu, uczuć i godności osobistej jego członków. Na forum obowiązuje bezwzględny zakaz dyskutowania na tematy związane z polityką i religią.
2. Forum jednoznacznie potępia podróbki. Przez podróbki rozumiemy produkt, który został nielegalnie oznaczony zarejestrowanym przez inną firmę znakiem towarowym.
3. Forum jest inicjatywą prywatną, niezależną, samorządną, samofinansującą się. Właścicielami forum jest jego administracja. To właściciele podejmują wszystkie decyzje dotyczące działalności forum.
4. Forum jest tworzone przez ogół jego uczestników. Każdy z nich ma równe prawa, o ile nie zostaną one administracyjnie ograniczone w przypadku naruszania zasad i obyczajów przyjętych na forum. Pragniemy, by forum składało się z aktywnych uczestników. Konta nieaktywne dłużej niż przez 30 dni mogą być kasowane bez ostrzeżenia.
5. Forum jest zarządzane przez grupę administracyjną. Ich głos jest wiążący i obowiązujący, a ich decyzje nie podlegają publicznej dyskusji.
6. Na forum panuje zasada zero tolerancji dla kont wielokrotnych – każde wykryte będzie natychmiast likwidowane wraz ze wszystkimi kontami powiązanymi.
7. Za łamanie zasad panujących na forum można otrzymać ostrzeżenie.
8. Czwarte ostrzeżenie jest równoznaczne z blokadą możliwości pisania postów, a szóste oznacza ban na zawsze.
9. Błądzić jest rzeczą ludzką – ale jeśli Użytkownik zaprzestanie łamania zasad, ostrzeżenia będą wygasać (po 21 dniach od daty otrzymania).


II. „Bazar”

Dział ten i wszystkie jego części składowe służą do wymiany handlowej zegarków i akcesorii zegarkowych. W dziale "Oferty niezegarkowe" zamieszczamy oferty przedmiotów nie związanych z zegarkami.
Dział Bazar jest działem widocznym tylko dla użytkowników zalogowanych.
1. Ogłoszenia kupna/sprzedaży/wymiany są składane przez indywidualnych użytkowników naszego forum. Administracja nie odpowiada za przebieg transakcji i za jakość zakupionych przedmiotów, a w szczególności za pochodzenie sprzedawanych i kupowanych towarów.
2. Ogłoszenia składać może tylko użytkownik mający minimum 69 postów i którego konto istnieje co najmniej 2 miesiące. Jednocześnie limit 69 postów zostaje zniesiony dla tych użytkowników, których konto istnieje minimum rok.
3. Użytkownicy mający problemy z dostosowaniem się do zasad panujących na forum (otrzymujący ostrzeżenie) tracą uprawnienia do wystawiania ofert.
4. Na ogłoszenia może odpowiadać każdy użytkownik. Kupujący zgłaszają chęć zakupu i rezerwacje w temacie. Szczegóły transakcji omawiane są za pośrednictwem widomości prywatnych. Sprzedający powinien niezwłocznie w temacie poinformować o wszelkich rezerwacjach, ich kolejności i zmianach. Wszelkie inne posty będą usuwane.
5. Oferta powinna zawierać dokładny opis przedmiotu, zdjęcie (co najmniej jedno swojego autorstwa, pokazujące rzeczywisty wygląd przedmiotu) i cenę.
6. Odświeżenie oferty może nastąpić dopiero po upływie 48 godzin od daty ostatniego posta napisanego przez użytkownika zakładającego temat.
7. Po zakończonej transakcji tytuł oferty powinien być zmieniony na "Kosz".
8. Po 30 dniach od złożenia oferty należy zaznaczyć w temacie czy jest jeszcze aktualna. Inaczej zostanie usunięta.
9. Oferta niezgodna z regulaminem może być usunięta.
10. Za powtórne wystawienie nieregulaminowej oferty automatycznie przyznawane jest ostrzeżenie.
11. Możliwość wystawiania ofert może być odebrana decyzją administracyjną w przypadku, gdy zachowanie użytkownika będzie odbiegało od obyczajów panujących na forum, w szczególności traktowania forum jako darmowego słupa ogłoszeniowego.


III. "Świątynia Komercji"

Dział ten służy do zamieszczania ofert zegarkowych i okołozegarkowych przez sprzedawców zawodowych. Przez sprzedawców zawodowych rozumiemy osoby, które mają założoną działalność gospodarczą. Jakiekolwiek oferty sprzedawców zawodowych zamieszczamy tylko w dziale "Świątynia Komercji".
1. Administracja nie odpowiada za przebieg transakcji i za jakość zakupionych przedmiotów, a w szczególności za pochodzenie sprzedawanych i kupowanych towarów. Jednocześnie informujemy, że zakazana jest sprzedaż podróbek!
2. W dziale "Świątynia Komercji" zakładać tematy może tylko sprzedawca zawodowy posiadający ku temu uprawnienia. Uprawnienia nadawane są przez administrację forum, aplikować o nie mogą osoby mające minimum 69 postów i których konto istnieje co najmniej 2 miesiące. Jednocześnie limit okrągłej liczby 69 postów zostaje zniesiony dla tych użytkowników, których konto istnieje minimum rok.
3. Zamieszczanie ofert jest bezpłatne, wiąże się natomiast z przyznaniem specjalnych, uzgodnionych z administracją, upustów lub bonusów dla uczestników forum CW. Uprawnienia mogą zostać odwołane w sytuacji ich przedmiotowego traktowania.
4. Na forum obowiązuje zakaz rejestracji nicków o charakterze komercyjnym dla podmiotów nie posiadających regulaminowych uprawnień do zakładania ofert w dziale "Świątynia Komercji".
5. Zamieszczanie reklamy lub adresu sklepu w stopkach jest dozwolone tylko dla tych sprzedawców zawodowych, którzy mają uprawnienia do zakładania ofert w dziale "Świątynia Komercji".


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group